Průvodce » Akcie » Nejlepší investoři všech dob, seznam 11 nejlepších

Nejlepší investoři všech dob, seznam 11 nejlepších

Nejlepsi investoři Peter Lynch Warren Buffett dluhopisy akcie obchodování

Nejlepší investoři – seznam 11 nejlepších

Skvělí manažeři peněz jsou jako rockové hvězdy finančního světa. Nejlepší investoři dosáhli úspěchu ze svého úspěchu a v mnoha případech pomohli milionům dalších dosáhnout podobných výnosů. Tito investoři se velmi liší ve strategiích a filosofiích, které použili při svém obchodování; někteří přišli s novými a inovativními způsoby, jak analyzovat své investice, zatímco jiní vybrali cenné papíry téměř výhradně instinktem. Tam, kde se tito investoři neliší, je jejich schopnost soustavně porazit trh.

Benjamin Graham

Investor Benjamin Graham
Investor Benjamin Graham

Ben Graham vynikal jako investiční manažer a finanční pedagog. Vytvořil mimo jiné dvě investiční klasiky nesrovnatelného významu. Je také všeobecně uznáván jako otec dvou základních investičních disciplín – analýza cenných papírů (“Security analysis“) a hodnotového investování (“Value investing“).

Podstatou Grahamova hodnotového investování je to, že každá investice by měla mít hodnotu podstatně vyšší, než kolik za ni musí investor zaplatit. Věřil ve fundamentální analýzu a hledal společnosti se silnými rozvahami nebo podniky s nízkým zadlužením, nadprůměrným ziskem a dostatečným peněžním tokem.

John Templeton

Investor John Templeton
Investor John Templeton

Jeden z nejvýznamnějších kontrariánů minulého století – říká se o Johnu Templetonovi, že „koupil nízko během deprese, prodával vysoko během internetového rozmachu a mezi nimi uskutečnil více než několik dobrých rozhodnutí“. Templeton vytvořil některé z největších a nejúspěšnějších mezinárodních investičních fondů na světě. V roce 1992 prodal své fondy z Templetonu skupině Franklin. V roce 1999 jej časopis Money nazval „pravděpodobně největším světovým výběrcem akcií století“. Jako naturalizovaný britský občan žijící na Bahamách byl Templeton oceněn rytířským titulem od královny Alžběty II za mnoho jeho úspěchů.

Thomas Rowe Price Jr.

Investor Thomas Rowe Price Jr.
Investor Thomas Rowe Price Jr.

Thomas Rowe Price Jr. je považován za „otce investování do růstových akcií“. Formativní roky strávil bojováním s ekonomickou depresí a poučením, které se naučil, nebylovyhnout se akcií, ale “přijmout” je. Price považoval finanční trhy za cyklické. Jako „protivník davu“ dlouhodobě investoval do společností s dlouhodobým investičním horizontem, což bylo v tuto chvíli prakticky neslýchané. Jeho investiční filozofií bylo, že investoři se museli dlouhodobě více zaměřovat na individuální výběr akcií. Disciplína, proces, důslednost a základní výzkum se staly základem jeho úspěšné investiční kariéry.

John Neff

Investor John Neff
Investor John Neff

Neff nastoupil do Wellington Management Co. v roce 1964 a zůstal ve společnosti déle než 30 let, spravoval tři své fondy. Jeho preferovaná investiční taktika spočívala v investování do populárních průmyslových odvětví nepřímo a byl považován za představitele hodnotového investování, když se zaměřil na společnosti s nízkým P/E ukazatelem a silnými dividendovými výnosy. Provozoval Windsorský fond 31 let (končící v roce 1995) a dosáhl návratnosti 13,7% oproti 10,6% za S&P500 za stejné časové období. To představuje zisk více než 55krát vyšší než počáteční investice provedená v roce 1964.

Jesse Livermore

Investor Jesse Livermore
Investor Jesse Livermore

Jesse Livermore neměl žádné formální vzdělání ani zkušenosti s obchodováním s akciemi. Byl to “self-made man”, který se učil jak od vítězů, tak od poražených. Byly to právě tyto úspěchy a neúspěchy, které napomohly principům obchodování, které lze dnes najít na celém trhu. Livermore začal obchodovat pro sebe v jeho ranném dospívání a v 15-ti letech údajně generoval zisky přes $ 1,000,což byly tehdy velké peníze. Během několika příštích let vydělával peníze na tzv. „bucket shops“, které nevedly legitimní obchody – zákazníci sázeli proti prostistraně na pohyby cen akcií.

Peter Lynch

Investor Peter Lynch
Investor Peter Lynch

Peter Lynch spravoval Fidelity Magellan fund v letech 1977 až 1990, během kterého aktiva fondu vzrostla z 20 milionů USD na 14 miliard USD. Ještě důležitější je, že Lynch údajně porazil referenční index S&P 500 v 11 z těchto 13 let a dosáhl průměrného ročního výnosu 29%. Často označován jako „chameleon“, Peter Lynch se přizpůsobil jakémukoli investičnímu stylu, který v té době fungoval. Když však přišel na výběr konkrétních akcií, Peter Lynch se držel toho, co znal nebo snadno pochopil.

George Soros

Investor George Soros
Investor George Soros

George Soros byl mistrem v překládání široce používaných ekonomických trendů do vysoce zadlužených, zabijáckých her ve dluhopisech a měnách. Jako investor byl Soros krátkodobým spekulantem a vytvářel obrovské sázky na směry finančních trhů. V roce 1973 založil George Soros hedge fondovou společnost Soros Fund Management, která se nakonec vyvinula v známý a respektovaný Quantum Fund. Téměř dvě desetiletí provozoval tento agresivní a úspěšný hedgeový fond, který údajně vykazoval výnosy vyšší než 30% ročně a v dvou případěch vykázal roční výnosy dokonce více než 100%.

Investor Warren Buffett
Investor Warren Buffett
Warren Buffett je označován jako „Oracle of Omaha“ a je považován za jednoho z nejúspěšnějších investorů v historii. V souladu se zásadami stanovenými Benjaminem Grahamem shromáždil jmění v hodnotě několika miliard dolarů, zejména prostřednictvím nákupu akcií a společností prostřednictvím Berkshire Hathaway. Ti, kteří v roce 1965 investovali do Berkshire Hathaway 10 000 dolarů, dnes překračují hranici 50 milionů dolarů. Investiční styl skládající se z disciplíny, trpělivosti a zaměřením na hodnotu společnosti (“Value investing”) Buffett neustále trh překonává trh po celá desetiletí.

John (Jack) Bogle

Investor John (Jack) Bogle
Investor John (Jack) Bogle

Bogle založil společnost podílových fondů Vanguard Group v roce 1974 a učinil ji jedním z největších a nejuznávanějších sponzorů fondů na světě. Bogle propagovala bezplatný podílový fond a prosazovala nízkonákladový investice do indexů pro miliony investorů. V roce 1976 vytvořil a představil první indexový fond Vanguard 500. Investiční filozofie Jacka Bogle obhajuje zachycení tržních výnosů investováním do rozsáhlých indexových podílových fondů, které jsou charakterizovány jako nezátěžové, s nízkou cenou a fluktuacé a pasivně spravované.

Carl Icahn

Investor Carl Icahn
Investor Carl Icahn

Carl Icahn je aktivista a skvělý investor, který využívá vlastnických pozic ve veřejně vlastněných společnostech k vynucení změn ke zvýšení hodnoty svých akcií. Icahn zahájil své firemní útočící aktivity vážně na konci 70. let a zasáhl velké ligy svým nepřátelským převzetím TWA v roce 1985. Icahn je nejslavnější pro „Icahn Lift“. Toto je Wall Street pojem, který popisuje vzestup cen akcií společnosti, ke kterému obvykle dochází, když Carl Icahn začne kupovat akcie společnosti, o které se domnívá, že je špatně spravována.

William H. Gross

Investor William H. Gross
Investor William H. Gross
Gross je považován za „krále dluhopisů“ a je vedoucím světovým dluhopisovým fondem na světě. Jako zakladatel a generální ředitel dluhopisových fondů PIMCO má spolu se svým týmem ve správě aktiv s pevným výnosem více než 600 miliard USD. V roce 1996 byl Gross prvním manažerem portfolia, který byl uveden do síně slávy analytiků společcnosti Fixed-Income Analyst Society Inc. za své příspěvky k postupu analýzy dluhopisů a portfolia.

Nejlepší investoři v historii

Jak každý zkušený investor ví, vytvořit si vlastní cestu a vytvářet dlouhodobé výnosy na trhu není snadný úkol. Je proto snadné vidět, jak tito nejlepší investoři udělali svůj zářez v historii finančních trhů.
Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.