Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší evropské ETF dluhopisů pro rok 2018

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejlepší ETF  > Nejlepší evropské ETF dluhopisů pro rok 2018

Nejlepší evropské ETF dluhopisů pro rok 2018

Níže uvedené fondy obchodované na burze (ETF) nabízejí diverzifikované investice do evropských vládních dluhopisů se zajištěním v mimoevropských zemích, zejména v Japonsku.

Evropské vládní dluhopisy nesou v současném tržním prostředí větší riziko než americké vládní dluhopisy, protože mnoho evropských zemí v současné době zažívá otřesy. Na celém kontinentu brexit ovlivňuje také ekonomiky a přeshraniční vztahy.

Evropská centrální banka udržuje nízké úrokové sazby, ale začala odstraňovat některá opatření kvantitativního uvolňování s plány snižování nákupů státní pokladny a možného zvyšování sazeb na horizontu. To vede ke zdravějšímu výhledu pro trh evropských vládních dluhopisů a konkrétně pro země v eurozóně.

Vybrali jsme čtyři z nejlepších mezinárodních vládních dluhopisových ETF s vysokou alokací do evropských zemí. Je pravděpodobné, že tyto prostředky získají z pozitivních hospodářských trendů ovlivňujících Evropu v letošním roce, ale prozatím zůstávají na stejné úrovni. Fondy byly vybírány na základě dlouhodobé balance a spravovaných aktiv. Všechny čtyři fondy jsou v roce 2018 zatím o něco nižší. Všechny údaje jsou k 16. září 2018.

iShares Global Treasury Bond

iShares Intercontinental Treasury Bond (IGOV) je ETF, který drží dluhopisy denominované v místních měnách. IGOV sleduje index S&P / Citigroup Intercontinental Treasury Bond Index Ex-US. Mezi evropské země zastoupené ve fondu patří Itálie, Spojené království, Francie, Rakousko, Dánsko, Portugalsko, Belgie a Irsko. Nemá specifické parametry professional dobu splatnosti dluhopisu.

Aktiva ve správě jsou 886,05 milionu $. Aktuální cena je 48,39 $. V roce 2017 činil výnos od začátku roku pro IGOV 11,33%. Po výkyvu v první polovině roku 2018 je to pokles o 2,72%. Celkové roční výnosy za rok, tři roky a pět enable jsou -2,64%, 2,75% a ,43%.

iShares ETF 1-3leté mezinárodní státní dluhopisy

Tento iShares 1-3 12 months Worldwide Treasury Bond ETF (ISHG) se snaží sledovat investiční výsledky mezinárodního indexu Treasury Bond S & P / Citigroup Ex-US 1-3 roky. Stejně jako index investuje do mezinárodně vyspělých tržních dluhopisů mimo United states, které mají splatnost jeden až tři roky. Jeho nejvyšší alokace je professional Japonsko s 21,6% investic fondu. Evropské země doplňují zbývající investice s vysokou alokací do Francie, Itálie, Německa, Belgie, Španělska a Velké Británie

Aktiva ve správě jsou 77,84 milionu USD. Aktuální cena je 81,80 $. V roce 2017 činil výnos od začátku roku pro ISHG 10,40%. Zatím je to v roce 2018 pokles o 2,70%. Celkové roční výnosy za jeden, tři a pět enable jsou -2,95%, 1,22% a -2,30%.

SPDR Bloomberg Barclays Krátkodobý mezinárodní pokladní dluhopis ETF

SPDR Bloomberg Barclays Small Term Worldwide Treasury Bond ETF (BWZ) sleduje Bloomberg Barclays 1-3 letý globální Treasury Ex-US Capped Index. Tento fond se zaměřuje na cenné papíry se splatností jeden až tři roky. Podíly v tomto fondu jsou denominovány v místních měnách. BWZ je vystavena Japonsku. Mezi investice evropských zemí patří Německo, Francie, Španělsko, Spojené království, Belgie a Itálie.

Aktiva ve správě jsou 265,72 milionu USD. Aktuální cena je 31,19 $. V roce 2017 činila návratnost od začátku roku pro BWZ 9,78%. Zatím je to v roce 2018 pokles o 2,70%. Celkové roční výnosy za jeden, tři a pět permit jsou -2,94%, 1,43% a -2,20%.

SPDR Bloomberg Barclays Intercontinental Treasury Bond ETF

Fond SPDR Bloomberg Barclays International Treasury Bond ETF (BWX) má významnou evropskou angažovanost. Fond také investuje na rozvíjejících se trzích a má investice v Japonsku a Kanadě. Sleduje Bloomberg Barclays World-wide Treasury Ex-US Capped Index. Mezi její evropské investice patří Itálie, Španělsko, Belgie, Francie, Rakousko a Nizozemsko. Je důležité si uvědomit, že všechny investice Fondu jsou denominovány v místních měnách, což znamená, že slabý americký dolar může být výhodou.

Aktiva ve správě jsou 1,12 miliardy dolarů. Aktuální cena je 27,47 $. V roce 2017 činila návratnost YTD pro BWX 9,84%. V roce 2018 ETF zatím klesla o 2,34%. Celkové roční výnosy za rok, tři roky a pět allow jsou -2,64%, 2,50% a ,14%.

Závěr

Evropské dluhopisy státní pokladny vykazují některé z nejlepších výnosů mezinárodního trhu státní pokladny. Investice do evropských státních dluhopisů je nepochybně riskantnější než investice do amerických státních dluhopisů. Jak se však budou rozvíjet ekonomiky a nové přeshraniční vztahy, mohla by z těchto čtyř ETF existovat slušná návratnost.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: