Průvodce » Brokeři » Brokeři na investování » Nejlepší evropská nabídka a nabídka (EBBO)

Nejlepší evropská nabídka a nabídka (EBBO)

Definice evropské nejlepší nabídky a nabídky (EBBO)

European Very best Bid and Offer you (EBBO) je regulační mandát, který zprostředkovatelům poskytuje aktuální nejlepší ceny dostupné pro nákup nebo prodej finančních nástrojů. EBBO je evropským ekvivalentem Nationwide Most effective Bid and Supply (NBBO) v Usa. Na jakékoli burze se na trhu nákupu i prodeje objeví řada cenových úrovní. EBBO představuje nejlepší dostupnou cenu – nejnižší cenu za nákup nebo nejvyšší cenu za prodej. EBBO neustále aktualizuje ceny, aby účastníci trhu měli spravedlivý přístup k nejlepším cenám pro provádění obchodů.

Porozumění nejlepším evropským nabídkám a nabídkám (EBBO)

Výbor evropských regulačních orgánů cenných papírů, předchůdce Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), měl následující definici: „Cena European Very best Bid je nejvyšší nabízená (nebo kupující) cena dostupná v centrálních limitních objednávkách regulovaného trhy a MTF [multilateral trading facilities] přispívá k určení EBBO. Cena evropské nejlepší nabídky je příslušná nejnižší nabídková (nebo prodejní) cena. EBBO tedy bude vždy poskytovat nejtěsnější rozpětí dostupné na přispívajících obchodních platformách. “EBBO tedy zaručuje, že účastníci trhu mají kdykoli přístup k nejlepším dostupným cenám. Pokud je EBBO podporována na obchodní platformě, obchodní objednávky účastníků trhu budou vyplněny na nebo lepší než cena EBBO professional daný obchodní nástroj.

Vylepšeno EBBO s MiFID II

V návaznosti na tržní chaos finanční krize se orgán ESMA rozhodl, že je nutné zavést nová pravidla k vytvoření spravedlivějších, bezpečnějších, efektivnějších a transparentnějších trhů pro účastníky. Finanční krize odhalila určité mezery v první sadě pravidel směrnice o trzích finančních nástrojů (MiFID). MiFID II, druhá sada implementovaná v lednu 2018, zavádí přísnější pravidla pro dim pooly a vysokofrekvenční obchodování (HFT), takže EBBO je k dispozici všem obchodníkům za rovných podmínek.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování