Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší akcionáři United Parcel Service, Inc. (UPS)

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > Nejlepší akcionáři United Parcel Service, Inc. (UPS)

Nejlepší akcionáři United Parcel Service, Inc. (UPS)

Společnost United Parcel Assistance, Inc. (UPS), založená v Seattlu ve Washingtonu v roce 1907 dvěma teenagery s půjčkou 100 $, byla vytvořena se skromnými začátky. Jim Casey a Claude Ryan založili společnost American Messenger Firm v suterénu v Seattlu v době historie, kdy automobily a telefony nebyly široce dostupné. Místo toho tito dva teenageři provedli různé pochůzky pěšky, například recepty, dopisy a další věci každodenní potřeby. Dnes je UPS jednou z největších světových přepravních a logistických společností na světě. K březnu 2020 činí tržní kapitalizace společnosti 77,68 miliardy USD. Společnost vykázala tržby ve 4. čtvrtletí 2019 ve výši 20,56 miliardy USD

Shrnutí

  • UPS je jednou z největších světových přepravních a logistických společností na světě od března 2020 je tržní kapitalizace společnosti 77,68 miliard USD.
  • Během čtvrtletí končícího v červnu 2019 nakoupili institucionální investoři akcie v hodnotě 1,7 milionu USD.
  • Vanguard Group Inc. vlastní více než 55 milionů akcií UPS a má ve společnosti 7,9% podíl.

Institucionální akcionáři

Největšími akcionáři v UPS jsou instituce. Během čtvrtletí končícího v červnu 2019 nakoupili institucionální investoři akcie v hodnotě 1,7 milionu USD.

Vanguard Group Inc.

Vanguard Team Inc. je významným hráčem v pasivně spravovaných akciových podílových fondech. Společnost spravující aktiva zaznamenala k 31. srpnu 2019 spravovaná aktiva ve výši 5,6 bilionů USD. Vlastní více než 55 milionů akcií společnosti UPS a má ve společnosti 7,9% podíl. Pět z deseti nejlepších držitelů podílových fondů společnosti UPS jsou fondy Vanguard, včetně Vanguard Total Inventory Current market Index Fund, Vanguard 500 Index Fund, Vanguard Institutional Index Fund, Vanguard Dividend Expansion Fund a Vanguard Progress Index Fund.

Poradci fondu BlackRock

S aktivy spravovanými v červnu 2019 ve výši 6,84 bilionů USD je společnost BlackRock, Inc. (BLK) největší společností spravující investice na světě, veřejně obchodovanou nebo jinak. Společnost se může pochlubit tržní kapitalizací ve výši 76,46 miliardy USD ke dni 4. března 2020 a prodává podílové fondy, fondy obchodované na burze a uzavřené fondy. BlackRock vlastní více než 30 milionů akcií UPS, což představuje 4,34% společnosti.

Point out Street International Advisors

State Street World wide Advisors je velký správce aktiv a je jedním z hlavních sponzorů fondů obchodovaných na burze (ETF). Point out Street má ke dni 30. června 2019 spravována aktiva ve výši 35,96 miliardy USD. Společnost k 31. prosinci 2019 vlastní více než 28 milionů akcií společnosti UPS.

Akcionáři společnosti

Zasvěcenci společnosti a vysoce postavení manažeři bývají mezi největšími akcionáři společnosti.

Myron A. Gray

Podle přihlášky SEC z března 2018 drží Myron A. Grey 120 648 akcií UPS. Grey je bývalý prezident amerických operací pro UPS a byl zodpovědný za veškeré doručování balíků a logistické služby ve Spojených státech. Gray nastoupil do UPS v roce 1978 jako obsluha balíků na částečný úvazek v Tennessee při studiu na vysoké škole.

V roce 2010 vedl Grey transformaci amerického malého balíčku podnikání společnosti UPS. Dohlížel na programy, které rozšiřovaly logistické služby společnosti a upgradovaly technologii používanou v provozu. Grey byl také členem řídícího výboru společnosti, skupiny pověřené každodenním řízením společnosti.

Alan Gershenhorn

Alan Gershenhorn je bývalý výkonný viceprezident a obchodní ředitel společnosti UPS. V březnu 2018 vlastnil Gershenhorn 120202 akcií společnosti. Gershenhorn zahájil svou kariéru v UPS v Houstonu v Texasu v roce 1979 jako obsluha balíků na částečný úvazek. Zastával různé americké a mezinárodní pozice v operacích, strojírenství, spedici, logistice, celním zprostředkování, marketingu, strategii a maloobchodních službách.

Jako výkonný viceprezident a obchodní ředitel professional UPS řídil Gershenhorn strategii, fúze a akvizice, veřejné záležitosti, promoting, prodej, vývoj produktů a řešení, řízení zákaznických zkušeností a klíčové strategie růstu v celém podniku. Dohlížel také na společnost Coyote Logistics, dceřinou společnost, která poskytuje služby nákladního a intermodálního řízení dopravy a zprostředkování v celé řadě průmyslových odvětví.

Gershenhorn dříve působil jako vedoucí prodeje, marketingu a strategie společnosti UPS. V této roli řídil globální prodej, řízení vztahů se zákazníky, segmentový internet marketing, vývoj produktů, elektronický obchod, správu příjmů, marketingový výzkum a podnikovou strategii.

David P. Abney

David P. Abney je předseda představenstva a generální ředitel společnosti UPS. Podle podání SEC z 21. února 2020, Abney vlastní 322 824 akcií UPS. Abney zahájil svou kariéru jako nakladač balíků na částečný úvazek na vysoké škole. Generálním ředitelem byl jmenován v roce 2014 a předsedou v roce 2016. Abney dříve působil jako provozní ředitel (COO) od roku 2007.

Abney byl dříve prezidentem společnosti UPS Global a vedl strategickou iniciativu společnosti ke zvýšení jejích globálních logistických schopností. Během své kariéry Abney podporoval mnoho globálních akvizic, včetně společností Fritz Organizations, Stolica, Lynx Specific a Sino-Trans v Číně. Na začátku své kariéry působil Abney jako prezident společnosti SonicAir, doručovací služby ve stejný den, která signalizovala přesun společnosti UPS do sektoru logistiky servisních dílů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: