Průvodce » Investování » Alternativní investice » Akcie marihuana » Nejlepší akcie marihuany, které vyplácejí dividendy

Nejlepší akcie marihuany, které vyplácejí dividendy

Když většina lidí myslí na akcie marihuany, poslední věc, na kterou si vzpomenou, jsou dividendy. Většinou se jedná o přesnou charakterizaci. Legální průmysl marihuany je stále velmi mladý a nové společnosti v rozvíjejících se odvětvích potřebují peníze na expanzi. Proto nemají nadbytečný kapitál k vyplácení jako dividendy. To z nich okamžitě neznamená špatné investice znamená to jen, že jako akcionář doufáte, že vyděláte peníze prostřednictvím zhodnocení kapitálu (rostoucí cena akcií), na rozdíl od dividendových výnosů v blízké budoucnosti. Navíc američtí investoři do marihuanového prostoru mají v současné době tendenci soustředit se na hrstku kanadských společností, které využily příležitosti kotovat na amerických burzách.

Někteří investoři milují dividendové akcie a naštěstí professional tyto investory existuje několik společností v konopném průmyslu, které vyplácejí dividendy nebo které jim vyplácely v minulosti. Zatímco marihuanový průmysl v posledních měsících obecně zápasil, jedná se o nejlepší akcie marihuany vyplácející dividendy. Všechny údaje jsou k 31. květnu 2020.

Legální průmysl marihuany je stále velmi mladý a nové společnosti v rozvíjejících se odvětvích potřebují peníze na expanzi.

AbbVie Inc. (ABBV)

Společnost AbbVie Inc., výrobce Marinolu (dronabinol), vyplácí čtvrtletní dividendy důsledně, protože společnost byla vyčleněna z Abbott Laboratories v roce 2013. Společnost zůstává jedním z nejpopulárnějších vývojářů marihuanových léčiv. V době psaní tohoto článku činil roční dividendový výnos AbbVie 4,9%. Další dividenda společnosti ve výši 1,18 USD bude vyplacena 14. srpna 2020.

Altria Team (MO)

Ačkoli je skupina Altria známá především jako jedna z největších tabákových společností na světě, v poslední době vstoupila do konopného prostoru. Na začátku roku 2019 společnost zaplatila 1,8 miliardy $ za 45% podíl ve společnosti cannabinoid producent Cronos Team (CRON)..I když Altria není přímým hráčem v konopném průmyslu, pokud jde o některé z dalších akcií na tomto seznamu, konopí přesto představuje netriviální část jejího podnikání. Altria nabízí dividendový výnos 8,8%. Další dividenda společnosti ve výši ,84 USD bude vyplacena 10. července 2020.

Associated British Foods Plc. (LON – ABF) (OTC – ASBFY)

Ačkoli hlavní činností Involved British Foods je zpracování a výroba potravin, jejich stoprocentní dceřiná společnost British Sugar pěstuje konopí pro výrobu Epidiolex od společnosti GW Prescribed drugs. Společnost vyplácí pololetní dividendy důsledně (jak je britským zvykem ve srovnání s americkým standardem čtvrtletních plateb) po dobu nejméně posledních 18 enable. V době psaní tohoto článku činil roční dividendový výnos Affiliated British Meals 1,67%. Poslední dividenda společnosti byla ,117 GBP na akcii (~ ,15 USD) a byla vyplacena 6. července 2018.

Aurora Cannabis Inc. (ACB)

Hlavní producent konopí Aurora Cannabis Inc. dokončil prodej své jednotky Australis Money na volném trhu v listopadu 2018. Zatímco Aurora od tohoto psaní investorům nevyplatila tradiční dividendu, spin-off společnosti Australis přinesl poněkud podobný výsledek. Účinně prodej společnosti Australis představoval zhruba 1% jednorázovou dividendu professional akcionáře.

Compass Diversified Holdings Inc. (CODI)

Společnost Compass Diversified Holdings vlastní většinový podíl ve výrobci konopných potravin Manitoba Harvest. V době psaní tohoto článku činil roční dividendový výnos společnosti Compass Diversified Holdings 8,7%. Poslední dividenda společnosti ve výši ,36 USD byla vyplacena 23. dubna 2020.

Ground breaking Industrial Houses Inc. (IIPR)

Inovativní průmyslový majetek, registrovaný v NYSE, realitní investiční fond pro investice do nemovitostí (REIT), začal vyplácet dividendy v roce 2017. REIT jsou běžně spojovány s dividendami, protože jsou obecně povinni platit, aby si zachovali svůj daňový standing jako REIT.

Na rozdíl od jiných společností, které podléhají dvojímu zdanění, jsou příjmy zdaněny na podnikové úrovni a znovu zdaněny, když je investoři získají jako dividendy. REIT obecně neplatí daň z příjmu právnických osob, pokud vyplácejí alespoň 90% svého zdanitelného příjmu jako dividendy. To znamená, že příjem je zdaněn pouze jednou. Akcionáři platí ze svých dividend REIT daně z příjmu nebo z kapitálových výnosů v závislosti na povaze příjmu z REIT.

Společnost Revolutionary Industrial Qualities Inc. vyplácí dividendový výnos 4,5%. Další dividenda společnosti ve výši 1,06 USD na akcii bude vyplacena 15. července 2020.

Invictus MD Techniques (TSXV – IMH) (OTC – IVITF)

Invictus MD Procedures Corp. nemá pravidelnou dividendu, ale zahrnuli jsme ji sem, protože společnost ji v minulosti vyplatila. Společnost je platformou professional licencované producenty konopí po celé Kanadě. Na podzim roku 2016 vyplatila společnost Invictus MD dividendu ve výši 1 000 000 CAD (~ ,108 / akcii) po ziskovém ukončení některých investic.

Iwasaki Electrical Co. Ltd. (JPX – 6924)

Iwasaki Electric Co. Ltd. je elektronická společnost zaměřená na speciální osvětlovací aplikace. Stoprocentní dceřiná společnost Iwasaki Electric Eye Hortilux je designér, výrobce a obchodník s pěstitelskými světly zaměřenými na pěstitele konopí a další. V době psaní tohoto článku činila poslední dividenda společnosti Iwasaki Electric powered 40 ¥ na akcii (,35 USD) s datem ex-dividendy 27. března 2019. Na základě toho je roční dividendový výnos společnosti 3,45%.

Scotts Miracle-Gro Organization (SMG)

Scotts Miracle-Gro pomáhá zahradníkům s jiným druhem „trávy“: marihuany. Ačkoli se společnost „nedotkne závodu“, Scotts investoval do prostoru značné prostředky. V roce 2015 koupila dceřiná společnost Hawthorne Gardening Co. společnost Common Hydroponics. Scotts Wonder-Gro má také významný podíl ve společnosti AeroGrow Worldwide pro stolní hydroponii – obchoduje volně prodejně jako AERO. Poslední dividenda společnosti ve výši ,58 USD na akcii byla vyplacena 10. června 2020. Roční dividendový výnos společnosti SMG je 1,8%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.