Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 4 ropné podílové fondy

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > Nejlepší 4 ropné podílové fondy

Nejlepší 4 ropné podílové fondy

Společností, které působí v ropném a plynárenském průmyslu, je spousta, s aktivitami včetně vrtání, těžby, služeb ropných polí, rafinace ropy a dopravy. Ropa je životně důležitým energetickým produktem v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě a zatímco alternativy ropy začínají na energetickém trhu růst, poptávka po ropě zůstává vysoká. Ropný průmysl poskytuje investorům příležitost podílet se na akciovém trhu orientovaném na růst, který se dlouhodobě pyšní exponenciálními ziskovými maržemi.

Navzdory individuální a komerční poptávce po ropných produktech v globálním měřítku přichází ropný průmysl s velkým rizikem pro investory. Investice do ropného průmyslu lze provádět nákupem průmyslových akcií podílových fondů. I když existuje řada vzájemných fondů, které mají významné podíly v ropném sektoru, většina fondů spadá do kategorií přírodních zdrojů nebo energie.

Shrnutí

  • Energetický sektor může přilákat investory, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio, spekulovat o poptávce po ropě a fosilních palivech nebo to považovat za zajištění proti inflaci.
  • Ropné a energetické podílové fondy mají za úkol investovat výhradně do tohoto sektoru investováním většiny svých portfolií do společností souvisejících s energií.
  • Existuje několik energetických fondů a tady se jen podíváme na několik z nich. Existují také energetické ETF, které mohou být přístupnější volbou professional jednotlivé investory.

Energetický fond Vanguard (VGENX)

Energetický fond Vanguard byl založen v roce 1984 a snaží se zajistit dlouhodobé zhodnocení kapitálu investováním minimálně 80% aktiv fondu do kmenových akcií společností primárně působících v činnostech souvisejících s energetickým průmyslem. Integrovaná ropa a plyn v kombinaci s průzkumem a těžbou ropy a zemního plynu tvoří 61,4% podílů fondu. Od června 2020 spravuje Vanguard Energy Fund aktiva investorů ve výši 4,6 miliardy USD...

Desetiletý roční výnos professional VGENX je -1,28%. Správci fondů jsou schopni udržet relativně nízký poměr výdajů fondu na ,32%, což je o 72% méně než průměr kategorie. Investoři neplatí předem nebo odloženou prodejní zátěž za investice do fondu, ale je nutná minimální počáteční investice ve výši 3 000 USD a roční obrat je 48% aktiv... ..

Fidelity Pick out Electrical power Portfolio (FSENX)

Fidelity Pick out Electrical power Portfolio je podporováno a spravováno společností Fidelity Investments a bylo poprvé zpřístupněno investorům v roce 1981. Správci fondů se dlouhodobě zaměřují na zhodnocení kapitálu. FSENX investuje minimálně 80% majetku fondu do cenných papírů společností zabývajících se činnostmi v oblasti energetiky, včetně ropy, plynu, elektřiny, uhlí a nových zdrojů energie. Tento nediverzifikovaný fond využívá základní analýzu k určení investovatelnosti zabezpečení každé společnosti na základě finanční situace a postavení odvětví. Od června 2020 spravuje FSENX aktiva ve výši 734 milionů USD...

FSENX vygeneroval 10letý anualizovaný výnos ve výši -6,29%, s poměrem nákladů ,81%. Akcie podílového fondu jsou k dispozici jako prodejní poplatky bez zatížení a bez odloženého prodeje a bez minimální investice. Fond má míru obratu 79% aktiv / rok. Mezi nejvýznamnější podíly v rámci FSENX patří Chevron, Valero Strength, Exxon Mobil, Phillips 66 a další spřízněné společnosti...

Svěřenský fond BlackRock All-natural Resources (MDGRX)

Svěřenský fond BlackRock Purely natural Methods byl založen v roce 1994. Snaží se poskytnout investorům dlouhodobý růst kapitálu investováním většiny svých 115,2 milionů USD do aktiv do cenných papírů společností s významnými aktivy z přírodních zdrojů..Správci fondů obvykle zahrnují společnosti zabývající se energetikou, chemikáliemi, ropou, plynem, papírem, těžbou, ocelářstvím a zemědělskými produkty.

Od června 2020 vytvořila společnost MDGRX 10letý anualizovaný výnos ve výši -2,32% s poměrem výdajů 1,19%. Investoři musí při každém novém nákupu akcií zaplatit počáteční prodejní zatížení 5,25%, i když odložený prodejní poplatek není v době zpětného odkupu posuzován..Pro kvalifikované i nekvalifikované účty je také nutná minimální investice 1 000 $..Mezi nejvýznamnější podíly patří BHP Group, BP PLC, Chevron Corp, Total SA, Exxon Mobil a další. ..

Integrity Williston Basin / Mid-North America Stock Fund (ICPAX)

Akciový fond Integrity Williston Basin / Mid-North The united states Inventory je nabízen investorům prostřednictvím rodiny vzájemných fondů Integrity a má počáteční datum roku 1999. Správci fondů se snaží poskytnout investorům dlouhodobé zhodnocení kapitálu investováním většiny aktiv fondu do akcie domácích a zahraničních emitentů, kteří se podílejí nebo těží z rozvoje zdrojů nacházejících se v oblasti Willistonské pánve. Kromě toho může fond investovat do majetkových cenných papírů společností, které mají prospěch nebo se účastní zdrojů ve střední a severní Americe. Část majetkových cenných papírů zahrnutých do fondu může být pro společnosti, které ještě neprošly vývojovou fází, nebo společnosti bez významných výnosů..Aktiva ve fondu činila k červnu 2020 88,87 milionu USD...

ICPAX vygeneroval 10letý anualizovaný výnos ve výši -2,8% s poměrem nákladů 1,5%. .Investoři platí 5% předem prodejní poplatek za všechny nové investice a pro nákup akcií je zapotřebí minimálně 1 000 $..Má nejvyšší roční obrat ze všech tří, na 70% aktiv. Mezi nejvýznamnější podíly v rámci ICPAX patří Cabot Oil and Gas, Williams Firms Inc., Phillips 66, Halliburton Co. a Exxon Mobil. ..

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web