Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 4 držitelé podílových fondů společnosti Intel (INTC)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > Nejlepší 4 držitelé podílových fondů společnosti Intel (INTC)

Nejlepší 4 držitelé podílových fondů společnosti Intel (INTC)

Intel Company (NASDAQ: INTC) je jedním z předních světových výrobců polovodičových čipů a souvisejících komponent. Její produkty se objevují v datových centrech, počítačích, tabletech a smartphonech. Společnost je členem Dow Jones Industrial Regular (DJIA) od 1. listopadu 1999.

Společnost Intel je lídrem v odvětví polovodičů, měřeno tržní kapitalizací a ročními výnosy. Dominuje v prostoru počítačů, stolních počítačů a notebooků, ale věnuje se také výzkumu a vývoji na trhu mobilních telefonů. Za kalendářní rok 2017 dosáhla společnost Intel celkových výnosů přes 62 miliard USD. 26. července 2018 společnost Intel vykázala zisk za druhé čtvrtletí s rekordními výnosy 17, miliard USD, což je o 15% více než ve druhém čtvrtletí roku 2017. Několik velkých podílových fondů vlastní značné pozice v akciích Intel.

Fond Vanguard Full Stock Industry Index Fund (VTSMX)

Fond Vanguard Overall Stock Market Index Fund („VTSMX“) je jedním z největších podílových fondů v tomto odvětví a snaží se poskytnout investorům širokou tržní expozici u akcií všech velikostí. Celková aktiva fondu k 30. červnu 2018 přesahovala 701,2 miliardy USD. Investiční strategie typu „vše v jednom“ fondu spolu s poměrem velmi nízkých výdajů z něj činí solidní jádro pro mnoho investorů. Fond Vanguard Complete Stock Market Index Fund vlastní ke konci června 2018 téměř 116,64 milionu akcií společnosti Intel, což představuje 2,5% společnosti a ,82% celkových aktiv fondu.

Indexový fond Vanguard 500 (VFINX)

Indexový fond Vanguard 500 je možná největším představitelem posunu odvětví podílových fondů směrem k investování do indexových fondů. Fond byl spuštěn 31. srpna 1976 a rychle se stal populárním mezi investory, kteří chtějí těžit ze své nízkonákladové strategie indexování. Fond k 30. červnu 2018 drží celková aktiva ve výši 417,7 miliard USD. Indexový fond Vanguard 500 vlastní k 30. červnu 2018 84,29 milionu akcií společnosti Intel, neboli 1,81% společnosti. Tyto akcie tvoří 1% podílu fondu celková aktiva.

SPDR S&P 500 ETF (SPY)

Hlavním cílem SPDR S&P 500 ETF (SPY) je poskytovat výsledky, které obecně odpovídají výkonnosti indexu S&P 500. Toho je dosaženo investováním do 500 velkých kapitálových akcií, které poskytují dobrou představu o tom, jak vypadá celý akciový trh. SPY je nejuznávanější a nejstarší ETF.

SPY je čtyřhvězdičkový fond s hodnocením Morningstar s nákladovým poměrem ,09% a mírou obratu 3,00%. SPY vlastní k 26. červenci 2018 52,58 milionu akcií společnosti Intel nebo 1,18% společnosti, což z ní činí třetího největšího držitele podílového fondu. Tyto akcie tvoří 1% celkových aktiv fondu.

Vanguard Institutional Index Fund (VINIX)

Institucionální indexový fond Vanguard („VINIX“) je referenční indexový fond společnosti S&P 500 zaměřený na velké institucionální klienty. Snaží se replikovat výkonnost S&P 500 a často se objevuje ve velkých podnikových portfoliích a plánech 401 (k). Jeho velký požadavek na počáteční investici minimálně 5 milionů USD umožňuje společnosti Vanguard snížit výdaje fondu na nejnižší úroveň. Fond má poměr výdajů pouhých ,04%. Fond vlastní 45,03 milionu akcií společnosti Intel nebo ,97% společnosti k květnu 2018. Tyto akcie představují 1% celkových aktiv fondu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web