Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 4 držitelé podílových fondů společnosti Apple (AAPL)

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Nejlepší 4 držitelé podílových fondů společnosti Apple (AAPL)

Nejlepší 4 držitelé podílových fondů společnosti Apple (AAPL)

Apple Inc. (AAPL) je jednou z největších technologických společností na světě a první americkou společností, která dosáhla tržního ocenění 1 bilion $. Od 22. února 2020 vzrostla tržní kapitalizace společnosti na 1,37 bilionu USD.

Zde jsou čtyři největší podílové fondy sázející na Apple, Inc.

Vanguard Overall Inventory Market place Index (VTSMX)

Fond Vanguard Overall Stock Market place Index Fund je na Wall Road známý jako jednotné kontaktní místo professional širokou škálu malých a velkých společností. Fond se snaží zachytit výnosy na celém akciovém trhu, a proto drží více než 3 680 akcií. I když se složení VTSMX příliš neliší od složení S&P 500 ETF, jeho investice do mnoha akcií s malou kapitalizací ho drží několik let nad ostatními.

Shrnutí

  • VTSMX drží akcie s malou a velkou kapitalizací.
  • VFINX sleduje S&P 500.
  • SPY je ETF, který odráží S&P 500.
  • VINIX má váhu v oblasti technologií, financí a zdravotní péče.

Asi 20,1% aktiv fondu je investováno do technologických akcií, přičemž společnost Microsoft na konci ledna 2020 vytlačila Apple z první pozice. Fond vlastní více než 114,6 milionů akcií společnosti Apple, což představuje 2,62% vynikajících akcií společnosti od posledního podání v červnu 2019.

Poměr výdajů fondu je ,14%, což je jen pár bodů pod průměrem kategorie. Tříletý roční výnos fondu je 14,43%.

Indexový fond Vanguard 500 (VFINX)

Další fond sledující index S&P 500, indexový fond Vanguard 500, váží akcie, do kterých investuje, na základě jejich pozic v seznamu S&P. S čistými aktivy ve výši 459,3 miliard USD k červnu 2019 se alokace aktiv fondu nakloní ve prospěch informačních technologií a financí a tvoří 21%, respektive 13,3% jeho portfolia. Společnost vlastní přibližně 86 milionů akcií společnosti Apple, což je necelá 2% společnosti, což z ní činí druhý největší investor do podílových fondů společnosti Apple.

Všechny tyto fondy mají poměrně nízké poměry výdajů.

Poměr výdajů pro VFINX je ,14%. Ke konci roku 2019 má fond tříletý roční výnos 15,12.

SPDR S&P 500 ETF (SPY)

Depozitní certifikáty Standard and Poor’s, známé také jako SPDR nebo „pavouk“, byly uvedeny na trh v roce 1993 společností Point out Street Global Advisors. Hlavní funkcí ETF je replikovat výkonnost S&P 500. Každá akcie SPY vlastní malou část ve všech 500 akcích v S&P 500. SPY se kupuje a prodává podobně jako akcie, ale místo toho, aby vsadil na jednu konkrétní sázíte na trh jako celek. SPY je silně investována do technologie, přičemž 24,63% jejích podílů je věnováno tomuto sektoru. Fond drží od října 2019 46,2 milionu akcií, což je přibližně 1,06% všech akcií Apple, což z něj činí třetího největšího držitele podílového fondu společnosti. Akcie společnosti Apple tvoří 4,79% portfolia fondu ve výši 337 miliard dolarů.

Poměr výdajů professional SPY je ,09%, což je výrazně pod průměrem ostatních fondů.

Vanguard Institutional Index Fund I (VINIX)

Tento rozsáhlý fond Vanguard Team, založený v roce 1990, usiluje o zhodnocení kapitálu a výnosy z dividend investováním do všech 500 akcií, které tvoří referenční index S&P 500. VINIX zůstává vždy plně investován do akcií. Nejvýznamnějším tržním sektorem zastoupeným v podkladovém indexu a v držení fondu jsou informační technologie na přibližně 24%, přičemž silně zastoupeny jsou také finanční a zdravotní péče. S přibližně 41 miliony akcií společnosti Apple k červnu 2019 váží fond jako čtvrtý největší vlastník podílového fondu společnosti. Sázka společnosti VINIX na Apple představuje 4,20% z portfolia fondu ve výši 240 miliard USD.

Poměr výdajů fondu je velmi nízký, na úrovni ,03%. Tříletý roční výnos je ke konci roku 2019 15,24%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web