Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 3 nejvíce šokující akcie a jejich zvyšující se a klesající cena

Jaké byly 3 nejvíce šokující akcie se zvyšují a klesají?

Události černé labutě jsou scénáře, kdy se společnost setkává s nepředvídatelnými zkušenostmi, jako je například vedení společnosti zatčeno za padělání zpráv o příjmech nebo přírodní katastrofa, která vyhlazuje konkurenci společnosti.

Když dojde k události černé labutě, investoři si uvědomí, že jejich předchozí očekávání byla zpětně daleko od základny a obvykle následuje masivní korekce trhu. Události černé labutě mohou společnosti prospívat nebo jí bránit.

Porozumění třem nejvíce šokujícím akcieám se zvyšuje a klesá

Když jsou zjištěny slabiny na akciovém trhu, výsledná krátkodobá volatilita je prakticky nepředvídatelná díky cenám nových informací na trhu. Události černé labutě jsou nejvíce nepředvídatelné z nových informací.

I když nemůžeme vědět, jakou formu přijmou, my dělat vězte, že k nim nevyhnutelně dojde. Správná diverzifikace a vyvážení portfolia tedy může pomoci snížit expozici vůči černým labutím a nesystematickému riziku.

Shrnutí

  • Události Black Swan mohou společnosti pomoci nebo jí ublížit.
  • Volkswagen byl největším jednodenním vítězem, když Porsche najednou oznámilo, že drží většinový podíl ve společnosti.
  • Tvůrce videa Zynga poklesl v obchodování mimo pracovní dobu o 3,03 $, a to hlavně kvůli jeho spojení s Facebookem, jehož cena akcií se snížila tři měsíce po jeho vlastním IPO.

Vítěz Black Swan: Volkswagen

V jednom z největších krátkých stisků všech dob se automobilka Volkswagen stala během jediného obchodního dne „světově nejprísnější firmou“. Těsně před tímto obrovským nárůstem se všeobecně věřilo, že Volkswagen je subjektem ve vlastním vlastnictví.

Trh měl ohromně medvědí výhled na své vyhlídky a akcie se následně staly obětí neobvykle vysokého počtu krátkých prodejců. Poté, 28. října 2008, automobilka Porsche náhle oznámila, že drží 74% vlastnický podíl ve společnosti Volkswagen, kterou nedávno získala prostřednictvím obchodování s deriváty..Porsche náhle převzalo operace společnosti Volkswagen a brzy poté se institucionální i jednotliví investoři snažili likvidovat své krátké pozice.

V důsledku toho se některé akcie prodaly za více než 1 000 EUR, což na krátkou tržní kapitalizaci učinilo z Volkswagenu krátce největší společnost na světě..V nejvyšším bodě dne se cena akcií společnosti zvýšila o více než 93%.

Investiční fondy jako Elliot Associates, Elliot Worldwide, The Liverpool Limited Partnership, Perry Companions, Perry Partners Worldwide, DE Shaw Valence Global a York Cash Administration Europe (British isles) Advisors rychle přistoupily k obvinění vůči společnosti Porsche a tvrdily, že svou investici záměrně skryla činnosti.

Zvýšení Stock Volkswagen.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Vítěz Black Swan: Gateway Industries

Gateway Industries byla podle všeho nevýznamná firma zabývající se webovým designem. Obchodování za pouhý cent na akcii, jeho jediný zaměstnanec, CEO Jack Howard, nebyl považován za zvlášť talentovaného.

Poté, 11. února 2011, došlo k události černé labutě, když známý mediální podnikatel Robert Fx Sillerman oznámil, že získá bránu. Na základě reputace Sillermana akcie společnosti Gateway okamžitě stouply o více než 20 000% na 2,97 USD za akcii. Sillerman poté spojil Gateway Industries s hrstkou dalších firem a vytvořil svou startupovou firmu Viggle Inc.

Black Swan Losers: Zynga

Ve 2. čtvrtletí roku 2012 společnost Zynga, technologická společnost, která vyvíjí on-line hry, oznámila, že radikálně minula předpokládané výdělky, a následně v ten den během obchodování mimo pracovní dobu poklesla o více než 40%..K tomuto obrovskému poklesu vedlo několik klíčových faktorů.

Zynga v první řadě pracuje v úzkém partnerství s Facebookem a obě společnosti měly své počáteční veřejné nabídky ve stejném roce. IPO Facebooku bylo notoricky katastrofické, s cenou IPO 38 USD, která klesla na minimum amount 17,55 USD pouhé tři měsíce později..To se špatně odrazilo na Zyngovi, jehož vlastní čísla byla také zklamáním.

Analytici předpovídali, že Zynga vyprodukuje zisk na akcii (EPS) ve výši šesti centů a výnosy 344,12 milionu USD, společnost však za čtvrtletí vykázala EPS pouze jeden cent a výnosy 332 milionů USD. Ještě znepokojivější byla revidovaná celoroční předpověď zisku společnosti ve výši čtyř centů EPS, když Wall Avenue očekával EPS 27...

Výsledkem bylo, že akcie společnosti Zynga poklesly o 3,3 USD v obchodování mimo pracovní dobu..Pokud společnosti chybí zisky stejně jako Zynga, trh se rychle napraví a cenu nových informací. Jakmile byl přípitek technologií, Zynga se ocitla hrát hru o přežití.

 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: