Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 3 komoditní podílové fondy

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > Nejlepší 3 komoditní podílové fondy

Nejlepší 3 komoditní podílové fondy

Investice do komoditních podílových fondů je jedním z nejlepších způsobů zajištění portfolia, kterému jinak dominují akcie, proti neočekávaným finančním nebo politickým krizím nebo běžným hospodářským poklesům. Například po velké recesi, během pozdních dvacátých allow do začátku permit 2010, ceny zlata stouply z přibližně 800 USD za unci v roce 2008 na téměř 2 000 USD za unci v roce 2011. Existuje historická tendence k inverznímu vztahu mezi akciemi a komodity když je celkový akciový trh na medvědím trhu, komodity mají tendenci zažívat býčí trh.

Podílové fondy poskytují investorům snadnou expozici na komoditních trzích a zároveň se vyhýbají komplikacím a dalším rizikům přímého obchodování s komoditními futures s vysokou pákou. Komoditní podílové fondy obvykle investují jak do akcií společností zapojených do komodit, jako jsou těžební společnosti, tak do vlastních komodit. Jednou z výhod tohoto přístupu k investování do komodit je, že komoditní podílové fondy mohou fungovat dobře, i když celkově komoditní ceny nejsou. Akcie těžební společnosti mohou růst i během období, kdy klesá spotová cena těžené komodity. Mezi další faktory kromě cen komodit, které ovlivňují ceny akcií společností v komoditních podnicích, patří situace dluhů a peněžních toků společností.

Zlatý fond Gabelli třídy A (GLDAX)

Gabelli Gold Fund Course A je dobrý podílový fond pro investory, kteří se konkrétně snaží o expozici na trzích se zlatem a drahými kovy. Jeho hlavním investičním cílem, který zahájily fondy Gabelli v roce 1994, je dlouhodobý růst kapitálu. Za běžných okolností je alespoň 80% z aktiv ve výši 510,36 milionu USD investováno spolu s vypůjčeným kapitálem professional investice do domácích amerických akcií i zahraničních akcií společností, které se převážně zabývají obchodem se zlatem. Správce fondu hledá akcie spojené se zlatem, které jsou v současné době podhodnocené a které mají nadprůměrný růstový potenciál. Podstatná část aktiv může být věnována zahraničním akciím, protože mnoho z hlavních společností těžících zlato má ústředí mimo Spojené státy. Jakékoli dividendy nebo kapitálové zisky jsou rozděleny ročně.

Kovy a akcie těžebního sektoru tvoří přibližně polovinu portfolia fondu. Mezi hlavní podíly fondu patří Barrick Gold Corp a Newmont Corp, z nichž každý má na portfoliových aktivech přibližně 8,54%, respektive 8,07%. Dalšími významnými podíly jsou Franco-Nevada Corporation, Wheaton Precious Metals Corp a Agnico Eagle Mines Ltd.

Fond apeluje na ty investory, kteří hledají dlouhodobé cíle, jako je odchod do důchodu, a pokud je ochota riskovat vyšší, s vědomím, že výplata je v dlouhodobých výnosech.

Komoditní strategický fond Invesco s vyváženým rizikem, třída A (BRCAX)

Fond komoditních strategií Invesco s vyváženým rizikem, třída A, nabízí investorům širší košovou expozici na celkovém trhu s komoditami. Tento fond Invesco je relativně nový a byl spuštěn v roce 2010. Fond má aktiva ve výši 601,7 milionů USD, která používá k dosažení investičního cíle maximální návratnosti investic (ROI). Aktiva fondu se obvykle investují do derivátů a jiných investičních nástrojů založených na komoditách, u nichž se očekává, že budou odrážet celkovou výkonnost podkladových komodit a které poskytují expozici čtyřem hlavním segmentům komoditního trhu. Těmito segmenty jsou drahé a průmyslové kovy, energie a zemědělství. Takové investice obvykle zahrnují futures a swapové dohody. Fond také investuje do cenných papírů US Treasury a dluhových cenných papírů jiných zemí. Fond může rovněž využívat investice do komoditních fondů obchodovaných na burze (ETF) nebo směnek obchodovaných na burze (ETN). Kapitálové zisky nebo dividendy se rozdělují ročně.

Hlavní podíly ve fondu jsou Commodity 3X EqWgt BARCAP20 CLN na 7,59%, S Soybean Upcoming na 6,58% a Commodity 2X EqWgt BARC / WrldBnk 16 CLN na 5,42%.

K 31. srpnu 2020 Morningstar udělil fondu „celkové hodnocení 4 hvězdičky ze 100 fondů a bylo hodnoceno 3 hvězdičkami ze 100 fondů, 4 hvězdičkami z 84 fondů a N / A hvězdičkami ze 40 fondů professional 3-, 5- a 10letá období. “

BlackRock Commodity Strategies Fund (BICSX)

Fond BlackRock Commodity Procedures Fund, který společnost BlackRock zahájila v roce 2011, nabízí investorům expozici ve čtyřech hlavních komoditních skupinách: energetika, drahé kovy, průmyslové kovy a zemědělství. Investičním cílem fondu je dlouhodobé zhodnocení kapitálu. Fond implementuje dvě základní strategie k dosažení stanoveného investičního cíle fondu, kterým je zhodnocení kapitálu, rozdělením aktiv fondu ve výši 211,1 milionu dolarů na zhruba stejnou částku věnovanou každé strategii, s výjimkou drahých kovů, které jsou přiděleny pouze 6,21%. Zemědělství vede s 19,56% základního kapitálu fondu. První strategie se zaměřuje na investice do komoditních derivátů. Druhý se zaměřuje na kapitálové investice do komoditních společností, včetně těžebních, energetických a zemědělských společností. Fond je investován do domácích i zahraničních akcií v United states of america.

Morningstar tento fond celkově hodnotí pěti hvězdičkami proti 100 komoditním fondům širokého koše na základě celkového výnosu očištěného o riziko. Některé podíly fondu zahrnují Newmont Corporation 2,48%, Barrick Gold Corp 2,13% a Chevron Corp 1,46%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web