Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 3 držitelé podílových fondů společnosti Tesla (TSLA)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > Nejlepší 3 držitelé podílových fondů společnosti Tesla (TSLA)

Nejlepší 3 držitelé podílových fondů společnosti Tesla (TSLA)

Společnost Tesla Motors (TSLA), kterou v roce 2003 založil podnikatel Elon Musk, zaujala svou řadou elektrických vozidel představivost zákazníků i investorů. Prostřednictvím řady zpoždění výroby, soudních sporů a tweetů spoluzakladatele a generálního ředitele Elona Muska společnost vzala investory na jízdu na horské dráze s akciemi klesajícími o více než 22%, z 370 na 288 dolarů mezi 27. září a 24. říjnem.

Zde jsou tři největší podílové fondy investované do společnosti Tesla od června 2020.

Shrnutí

  • Tesla je známá společnost na výrobu elektrických vozidel založená v roce 2003 skupinou inženýrů a podnikatelů a vedená generálním ředitelem Elonem Muskem.
  • Zatímco Musk zůstává mezi hlavními akcionáři společnosti, 73% podílu společnosti drží institucionální investoři.
  • Zde se podíváme na 3 nejlepší podílové fondy, které mají nejvíce akcií TSLA.

Americký fond professional růstový fond Ameriky (AGTHX)

Americký fond pro růst fondů v Americe (AGTHX) je v současné době největším podílovým fondem investovaným do společnosti Tesla. S 5,1 miliony akcií v držení v červnu 2020 drží AGTHX 2,75% z celkových akcií společnosti. AGTHX má podle Morningstar čistá aktiva ve výši 201,6 miliard USD, přičemž 1,63% jejího portfolia bylo investováno do společnosti Tesla.

Hlavním investičním cílem fondu je zajistit dlouhodobý růst kapitálu se sekundárním cílem zajistit budoucí příjem. Americký fond New Standpoint Resources diverzifikuje své investice mezi společnosti s modrým čipem po celém světě, s důrazem na nadnárodní a globální společnosti. Fond primárně investuje do kmenových akcií, převoditelných cenných papírů, preferovaných akcií, dluhopisů a hotovosti. Od června 2020 má AGTHX pětiletý roční výnos 11,85%. Poměr výdajů fondu ,65% a minimální investice 250 $.

Vanguard Whole Stock Marketplace Index (VTSMX)

Druhým největším podílovým fondem, který podporuje společnost Tesla, je fond Vanguard Complete Stock Industry Index (VTSMX). V červnu 2020 drží Vanguard Full Stock Marketplace Index 4,1 milionu akcií společnosti Tesla, což představuje 2,2% z celkových akcií společnosti. Vlastnictví VTSMX v Tesle představuje 1,2% celkových aktiv fondu. Od června 2020 má fond aktiva ve správě (AUM) 141 miliard USD a k investování vyžaduje minimálně 3 000 USD.

Založen v dubnu 1992, je hlavním cílem fondu sledovat výkonnost jeho srovnávacího indexu CRSP US Whole Market place Index. Tohoto cíle je dosaženo investováním do majetkových cenných papírů velkých, středních a malých společností ve stylu růstu i hodnoty. Fond investuje primárně do amerických akcií. VTSMX má pětiletý anualizovaný výnos 9,1% a poměr nákladů ,14%.

Americký fond New Perspective Fund (ANWPX)

Americké fondy se opět vrací na třetí místo s dalšími 3,4 miliony akcií (neboli 1,82% společnosti) ve svém fondu New Views. ANWPX usiluje o dlouhodobý růst kapitálu využíváním investičních příležitostí generovaných změnami v mezinárodních obchodních vzorcích a ekonomických a politických vztazích investováním do běžných akcií společností se sídlem po celém světě. Při plnění svého investičního cíle investuje především do kmenových akcií, o nichž se investiční poradce domnívá, že mají potenciál růstu.

K červnu 2020 je pětiletý výnos fondu 8,95% a akcie TSLA tvoří 2,22% z jeho portfolia 96,5 miliard USD. K nákupu akcií fondu je zapotřebí minimálně 250 $, s nákladovým poměrem ,76% ročně.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: