Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 3 čínské ETF pro rok 2018

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejlepší ETF  > Nejlepší 3 čínské ETF pro rok 2018

Nejlepší 3 čínské ETF pro rok 2018

Vzhledem k tomu, že Čína má druhou největší ekonomiku na světě, je investování atraktivní z mnoha důvodů. Čína rychle roste a jak naznačují níže uvedené fondy obchodované na burze (ETF), je třeba dosáhnout několika působivých výnosů. Samozřejmě existují i ​​stejně velká rizika pro navigaci, včetně toho, co by dopad probíhajících obchodních sporů mohl znamenat pro tyto ETF a podkladové společnosti. (Viz také: 4 způsoby, jak Čína ovlivňuje globální ekonomiku.)

Čínské ETF mohou zahrnovat společnosti kótované ve Spojených státech i v Hongkongu a Šanghaji. Kromě toho dva z těchto ETF investují do derivátů, takže investoři by neměli uvažovat o těchto čistých hrách na čínské akcie.

V Číně vždy existuje riziko vládních intervencí nebo manipulace, ale použití ETF k investování tam nabízí určitou ochranu. S diverzifikovanou sadou akcií v ETF je méně pravděpodobné, že budete trpět chováním jedné společnosti. To znamená, že dosavadní výnosy byly hvězdné.

Čínský trh je nestabilní, takže investoři musí být připraveni zvládnout některé vzestupy a pády. To platí zejména u ETF využívajících pákový efekt. ETF může klesat tak rychle, jak roste, pokud trh zkysne. Protože se však s ETF dá obchodovat jako s akciemi, můžete je poměrně snadno prodat, pokud se rozhodnete, že budete chtít.

Vybrali jsme tři čínské ETF, které nabídly silné výnosy do konce roku 2017. Dosud však byly výsledky v roce 2018 smíšenější. Všechny vzrostly v prvním čtvrtletí a poté se ve druhém a třetím čtvrtletí rozprodaly. Z dlouhodobého hlediska jsou však výhledy pozitivní, pokud udržíte riziko. Všechny údaje jsou aktuální k 26. září 2018.

YINN je ETF využívající pákový efekt. Protože se snaží porazit index FTSE China 50 o 300%, měl by být považován za vysoce rizikový. Podkladový index je tvořen 50 největšími čínskými společnostmi obchodujícími na hongkonské burze.

V prvním čtvrtletí roku 2018 se index zvýšil téměř na 50%, poté v následujících měsících ustoupil. Investoři se budou muset po nedávném výprodeji rozhodnout, zda je ETF dobrá nákupní příležitost.

 • Prům. Objem: 1677809
 • Čistá aktiva: 286,83 milionů USD
 • Výtěžek: 1,60%
 • Návrat od začátku roku: -31,07%
 • Poměr nákladů (netto): 1,03%

Společnost XPP používá jako měřítko index FTSE China 50. Investuje do cenných papírů z tohoto indexu, ale může také investovat do derivátů. Jinými slovy, jedná se o ETF využívající pákový efekt.

Fond se snaží porazit podkladový index o 200%. Minulý výkon samozřejmě nezaručuje budoucí výnosy.

 • Prům. Objem: 10 264
 • Čistá aktiva: 30,69 milionu dolarů
 • Výtěžek: ,00%
 • Návrat od začátku roku: -18,76%
 • Poměr nákladů (netto): ,95%

Tento čínský ETF sleduje index celkové návratnosti materiálů Solactive China Elements. Jeho cílem je udržet alespoň 80% svých aktiv investovaných do cenných papírů z tohoto indexu.

Může investovat jak do amerických depozitních potvrzení (ADR), tak do globálních depozitních potvrzení (GDR). Důraz je kladen na odvětví materiálů.

 • Prům. Objem: 864
 • Čistá aktiva: 3,63 milionu USD
 • Výtěžek: 1,30%
 • Návrat od začátku roku: -13,63%
 • Poměr nákladů (netto): ,65%

Závěr

Čína je z finančního hlediska vzrušujícím místem. Jeho růst je rychlý a investoři tam vydělávají peníze. Stále však existuje riziko. Čínská ekonomika by se mohla zastavit a vláda se na trzích vměšuje více, než si američtí investoři mohou zvyknout.

Prozkoumejte čínské ETF na tomto seznamu a zjistěte, zda chcete část svého portfolia investovat do rizikových investic. Poznejte svoji toleranci vůči riziku a podle toho investujte. Nezapomeňte, že ETF využívající pákový efekt se mohou rychle obrátit proti vám, pokud se některý z jejich derivátů ukáže jako špatná investice.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: