Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší 3 akcionáři společnosti Exxon Mobil (XOM)

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Investice do ropy  > Nejlepší 3 akcionáři společnosti Exxon Mobil (XOM)

Nejlepší 3 akcionáři společnosti Exxon Mobil (XOM)

Společnost Exxon Mobil Corporation (XOM) je jednou z největších veřejně obchodovaných ropných a plynárenských společností na světě a může se chlubit tržní kapitalizací ve výši 341,54 miliardy USD 2. listopadu 2018. Společnost Exxon Mobil byla založena v roce 1870 a je hlavním potomkem společnosti Common Oil Company. . Ropná a plynárenská společnost je také jednou ze sedmi hlavních ropných společností, které dominovaly ropnému průmyslu od 40. do 70. permit, nazývaných „Sedm sester“.

Společnost Exxon Mobil zveřejnila výdělky za 3. čtvrtletí roku 2018 2. listopadu 2018. Společnost vykázala v tomto čtvrtletí výnosy ve výši 76,6 miliard USD, ve srovnání s 27. rokem 2018, ve srovnání se 66,2 miliardami $ ve stejném období loňského roku.

Tři největší jednotliví akcionáři akcií Exxon Mobil jsou všichni současní nebo bývalí vedoucí pracovníci společnosti. Čestné uznání jsme udělili také Rexu Tillersonovi, bývalému generálnímu řediteli společnosti Exxon Mobil a státnímu tajemníkovi pod vládou Trumpa do března 2018.

341,54 miliardy $

Tržní kapitalizace společnosti Exxon Mobil od 2. listopadu 2018.

Michael Dolan

Michael Dolan působil jako senior viceprezident společnosti Exxon Mobil od roku 2008 až do svého odchodu ze společnosti v srpnu 2018. Kariéra Dolana ve společnosti Exxon začala před 38 lety jako výzkumný inženýr v Paulsboro, NJ. Po několika pozicích v New Jersey byl Dolan převeden do společnosti Mobil Australia, aby se stal technickým ředitelem rafinérských operací společnosti. Dolan se nakonec stal viceprezidentem a generálním ředitelem petrochemických operací společnosti Mobil v Americe, těsně před fúzí společností Exxon a Mobil v roce 1999.

Po fúzi společností se Dolan stal regionálním ředitelem společnosti Exxon Mobil Chemical Organization pro Střední východ a Afriku. Později pracoval jako výkonný viceprezident společnosti Exxon Mobil Saúdská Arábie a viceprezident společnosti Exxon Mobil, než nastoupil na pozici senior viceprezidenta. Dolan je podle 6. února 2018 největším individuálním akcionářem akcií společnosti Exxon Mobil, a to u SEC. Bývalý senior viceprezident vlastní přibližně 1,1 milionu akcií společnosti přímo a dalších 12,1 milionu akcií nepřímo prostřednictvím plánu spoření společnosti.

Dolan získal titul bakaláře chemického inženýrství na polytechnickém institutu ve Worcesteru a titul MBA na univerzitě Drexel.

Andrew P. Swiger

Hlavní viceprezident a hlavní finanční ředitel Andrew P. Swinger nastoupil do společnosti Exxon Mobil v roce 1978 jako inženýr v Louisianě. V průběhu 40 enable zastával Swiger řadu pozic v globálních operacích společnosti, včetně generálního ředitele v hlavním závodě společnosti Exxon Mobil v Singapuru, produkčního viceprezidenta pro africké a evropské regiony v londýnské kanceláři společnosti a výkonného viceprezidenta výroby ExxonMobil v Texasu.

Podle posledního podání Swigera na SEC 29. listopadu 2017 je druhým největším individuálním akcionářem společnosti s 944 298 akciemi drženými přímo a 18,8 miliony akcií držených nepřímo prostřednictvím plánu spoření společnosti.

Andrew Swiger získal bakalářský titul v oboru ropného inženýrství na Colorado Faculty of Mines.

Mark Albers

Muž z Texasu od dětství, bývalý senior viceprezident Mark Albers, vystudoval Texas A&M a krátce poté se připojil k Exxon Cell v roce 1979. Ve své době ve společnosti Albers zastával řadu manažerských pozic po celém světě, včetně technického manažera v Manažer zájmů Austrálie a Aljašky. V roce 2004 se Albers stal prezidentem vývoje ExxonMobil v ústředí Texasu a krátce poté byl zvolen do pozice Senior VP.

Albers působí v radě Rady Spojených států pro mezinárodní obchod a v radě Národní akční rady pro menšiny ve strojírenství. Albers oznámil ukončení své 38leté kariéry ve společnosti 1. dubna 2018. Ke dni 29. listopadu 2018 zůstává Albers třetím největším individuálním akcionářem společnosti s přímým vlastnictvím 878 722 akcií Exxon Mobil a 23 miliony akcií nepřímo prostřednictvím plánu spoření společnosti.

Albers získal titul bakaláře v ropném inženýrství na Texas A&M.

Rex Tillerson

Rex Tillerson začínal ve společnosti Exxon v roce 1975 jako výrobní inženýr a pozice předsedy a výkonného ředitele převzal o něco více než 30 permit později v roce 2006. Tillerson má ve společnosti Exxon Mobil dlouhou a významnou historii a zastává pozice na různých úrovních a místech ve společnosti . V roce 1989 byl jmenován generálním ředitelem centrální produkční divize společnosti Exxon Company United states, dohlížel na těžbu ropy a zemního plynu v kritických oblastech Texasu a Oklahomy. Jeho práce mu vynesla pozici výrobního poradce v Exxonu v roce 1992. Tillersonova práce se společností ho poté přivedla do zámoří jako prezidenta společnosti Exxon Yemen Inc.

V roce 1998 se stal prezidentem společnosti Exxon Neftegas Ltd. a viceprezidentem společnosti Exxon Ventures Inc., kde řídil záležitosti společnosti Exxon v Rusku. Před nástupem do současné pozice ve společnosti působil Tillerson také jako výkonný viceprezident společnosti Exxon Mobil Progress Business, senior viceprezident společnosti Exxon Mobil a prezident společnosti Exxon Mobil.

Tillerson byl vybrán tehdejším zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem, aby sloužil jako jeho ministr zahraničí, a od společnosti Exxon Mobil dostal důchodový balíček ve výši 180 milionů dolarů. Tillerson, bývalý největší akcionář společnosti, prodal všechny své akcie ve společnosti, včetně opcí na akcie do budoucna. Ačkoli Tillerson již není akcionářem, vliv bývalého generálního ředitele na společnost a zemi byl obrovský.

13. března 2018 byl prezident Trump propuštěn z Bílého domu z Tillersonu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: