Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Náhodné posílení: Proč většina obchodníků selhává

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Psychologie obchodování  > Náhodné posílení: Proč většina obchodníků selhává

Náhodné posílení: Proč většina obchodníků selhává

Náhodné posílení: Použití libovolných událostí ke kvalifikaci (nebo diskvalifikaci) hypotézy nebo nápadu připisování dovedností nebo nedostatečných dovedností výsledku, který má nesystémovou povahu hledání podpory pro pozitivní nebo negativní chování na základě výsledků, které mají nekonzistentní povahu – například finanční trhy.

Jedním z nejzajímavějších témat obchodování a opravdu v mnoha oblastech života je náhodné posílení. K náhodnému posílení, pokud jde o škodlivé obchodní praktiky, dochází, když obchodník připíše náhodný výsledek dovednosti nebo nedostatečné dovednosti. Trh občas odměňuje špatné návyky a dobré návyky trestá, protože trh je tak dynamický. Je obzvláště negativní, pokud nový obchodník, který vyhraje několik obchodů a nemá vůbec žádný plán, připisuje tento úspěch „intuici“. Náhodné zesílení může také ublížit veteránským obchodníkům, kteří zažijí řadu ztrát a věří, že již nemají dovednosti. (Viz také: Psychologie obchodování a disciplína.)

Náhodné zesílení může vytvořit dlouhodobé špatné návyky, které je extrémně těžké prolomit. Je to ekvivalent k závislým na hazardních hrách, kteří stále hrají, protože vyhrávají jen natolik, aby je tam udrželi, ale samozřejmě z dlouhodobého hlediska přicházejí o peníze. Úspěšný karetní hráč může také zaznamenat výrazné čerpání, opustit svou osvědčenou strategii a tím vrátit svůj náskok zpět do domu. (Viz také: 10 tipů na čištění, které umocní vaše obchodování.)

Jak na nás působí náhodná výztuž

Koncept náhodného posilování je pro některé obchodníky těžko pochopitelný, ale jeho pochopení může být rozdílem mezi skutečným zlepšením jako obchodník nebo jednoduše věřením, že se zlepšujeme, když tomu tak není. Nejlepší způsob, jak tomu porozumět, je projít několika příklady.

[You are more likely to avoid the issue of random reinforcement if you consistently and meticulously incorporate the proper technical tools in your analysis. To learn more, check out the Technical Analysis course on the Investopedia Academy, which includes interactive content and real-world examples that can help you along the path to profitable trading.]

Příklad 1: Spoléhání se na náhodné

John je nový obchodník. Má obchodní zázemí, sleduje zprávy a sleduje akciový trh, ale neobchodoval osobně. Cítí, že má dobrou kontrolu nad tím, co je zapotřebí k tomu, aby byl dobrým obchodníkem, ale zatím žádnou z těchto metod nezapsal. John si otevřel obchodní účet a věří, že díky jeho základním znalostem se stane ziskovým obchodníkem. Když John poprvé otevírá své grafy, vidí na obchodní platformě výchozí akcie a ta rychle roste. Rychle koupí 200 akcií, aniž by o tom přemýšlel. Akciea stále roste, zatímco dělá oběd. Po obědě se vrací a prodává své akcie, čímž si po poplatcích vydělal zisk 100 $. John provede další obchod a skončí s podobným výsledkem. Začíná mít pocit, že je v tom velmi dobrý a že musí mít „talent“ pro obchodování.

Při analýze situace si zkušení obchodníci všimnou několika věcí, které by u tohoto obchodníka mohly vést ke krátkodobé obchodní kariéře. Hlavním problémem je, že několik úspěšných obchodů není platným vzorkováním, pokud bude obchodník dlouhodobě ziskový. John, obchodník v tomto případě, se musí ujistit, že se nedostane do pasti víry, že jeho současné metody, které jsou stále velmi nevyzkoušené, mu přinesou dlouhodobý úspěch. Nebezpečí spočívá v odmítnutí řádného vedení trhu nebo metod, ať už vytvořených nebo poskytnutých někým jiným, protože tato počáteční nevyzkoušená metoda je považována za lepší na základě těchto předběžných obchodů. Obchodník si může začít velmi silně myslet, že pokud by to fungovalo jednou, může to fungovat většinu času nebo vůbec. Trhy nebudou odměňovat chybné myšlení z dlouhodobého hlediska, ale mohou odměnit náhodné a neplánované obchody po nějakou dobu. (Viz také: 9 triků úspěšného obchodníka.)

V dalším příkladu se podíváme na náhodnou výztuž znovu, ale z jiného úhlu. Tento příklad se týká více zkušených obchodníků nebo obchodníků, kteří přicházejí na trh s zapsanou strategií nebo metodou, která je zpětně testována nebo je prokázáno, že je zisková při živém obchodování. Je třeba poznamenat, že ne všechny metody, které byly v minulosti úspěšné, budou i nadále, jak jsme právě zjistili v předchozím příkladu (v malém měřítku). Metody, které v minulosti prokázaly úspěch, však pravděpodobně v budoucnu poskytnou šanci na ziskovost, než metoda, která je zcela nevyzkoušená nebo nikdy nebyla dlouhodobě zisková.

Příklad 2: Opuštění strategie

John nyní nějakou dobu obchoduje na trzích. Uvědomil si, že přístup na trh bez dobře promyšleného, ​​napsaného a dobře prozkoumaného plánu byla chyba. Překonal problémy evidentní v prvním příkladu a nyní má solidní obchodní plán professional přístup na trhy. Tato metoda za poslední dva roky fungovala dobře a vydělával peníze.

John nyní čelí dalšímu problému. Navzdory minulému úspěchu s tímto plánem ho jeho metoda nyní vedla k devíti po sobě jdoucím ztrátovým obchodům a začíná se obávat, že jeho plán již nefunguje. John proto mění svůj plán obchodování, protože má pocit, že jeho metoda již není platná. John tak nakonec obchoduje s novou nevyzkoušenou metodou, pravděpodobně podobnou té, kdy začal obchodovat.

Problém v tomto příkladu se projeví, když John opustí svoji metodu, která byla úspěšná, výměnou za neprokázanou metodu. To by mohlo Johna vrátit zpět na začátek, a to i po úspěšném obchodování na trzích několik let. (Viz také: Denní obchodní strategie professional začátečníky.)

Proč se to stalo? John si neuvědomil, že i když náhodnost může pomocí vadné obchodní metody vytvářet vítězné pruhy, náhodnost může také vytvořit řetězec ztrát s vynikajícím obchodním plánem. Proto je velmi důležité ujistit se, že obchodní plán ve skutečnosti již nebude fungovat (byl původní úspěch náhodný?), Nebo určit, zda by to mohl být jednoduše průběh ztrát na základě současných tržních podmínek, které brzy pominou.

Všichni obchodníci zažívají ztráty a neexistuje žádný definitivní počet ztrátových obchodů v řadě, které by obchodníkovi řekly, pokud jeho plán již nefunguje. Každá strategie je jiná, ale můžeme se naučit zacházet s náhodností. (Další informace: 4 klíčové prvky k vytvoření úspěšného obchodního plánu.)

Co se můžeme naučit

Jakmile si uvědomíme, že náhodnost může vytvořit řetězce ztrát ve velkých obchodních plánech a řetězce zisků ve špatných obchodních plánech (a také scénáře, které spadají mezi tyto příklady), jak se přizpůsobíme dlouhodobému ziskovému obchodování?

I když je každý obchodní plán jiný, každý obchodník musí mít písemný obchodní plán, který popisuje, jak bude obchodovat. Tento plán by měl být důkladně prozkoumán a vytyčovat vstupy, východy a money administration pravidla. Tímto způsobem bude obchodník z dlouhodobého hlediska vědět, zda je plán chybný nebo úspěšný. Je také nesmírně důležité riskovat velmi malé procento kapitálu z každého obchodu úrovně rizika každého obchodu by měly být pokryty obchodním plánem v rámci dollars administration sekce. To dává obchodníkovi prostor, protože bude schopen odolat řadě ztrát a bude méně pravděpodobné, že v obchodním plánu předčasně změní plán, pokud to nebude nutné. (Viz také: Deset kroků k vytvoření vítězného obchodního plánu.)

Závěr

Trhy jsou extrémně dynamické a neustále se mění. To přináší prvek náhodnosti, který může vytvářet zisky professional nekvalifikované obchodníky a ztráty pro kvalifikované obchodníky, a to se děje pořád. Obchodník musí také určit, kdy lze určitému řetězci ztrát nebo zisků připsat jeho dovednosti a kdy je náhodný.

Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, když se učíte, je přiblížit se k trhům s obchodním plánem a riskovat malé procento kapitálu z každého obchodu. Tímto způsobem může obchodník vidět, jak si metoda vede z dlouhodobého hlediska, kdy se náhodnost stává méně faktorem. Je také důležité si uvědomit, že i ti nejlepší obchodníci a obchodní metody zažívají struny ztrát, a to není důvod opustit strategii. Izolace, proč metoda již nefunguje, však může pomoci zmenšit rozsah ztrát, když se znovu objeví podobné nepříznivé podmínky. (Viz také: Výukový method finančních poměrů a Výukový program professional investování 101.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web