Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Načíst fond

Načíst fond

Co je to Load Fund?

Zátěžový fond je vzájemný fond, který je dodáván s prodejní cenou nebo provizí. Trader fondu hradí zátěž, která jde kompenzovat prodejnímu zprostředkovateli, jako je makléř, finanční plánovač nebo investiční poradce, za jeho čas a odborné znalosti při výběru vhodného fondu pro investora. Zátěž je buď splacena předem v době nákupu (front-finish zatížení), kdy jsou akcie prodány (back again-stop zatížení), nebo pokud je fond v držení investora (úroveň zatížení).

Fondy načtení mohou být porovnány s fondy bez načtení, které nemají poplatek za prodej.

Shrnutí

  • Zátěžový fond zahrnuje akcie podílových fondů, které nesou provizi z prodeje placenou kupujícím fondu.
  • Náklady mohou být vyplaceny v době nákupu (entrance-load) nebo v době prodeje (again-load) a jsou často vypláceny makléři nebo agentovi, který fond prodal.
  • Způsob platby zátěže se bude lišit v závislosti na použité třídě akcií podílového fondu.

Základy nákladových fondů

Pokud fond omezí svou úroveň zatížení na maximálně ,25% (greatest je 1%), může se ve své marketingové literatuře nazývat „fond bez zátěže“. Zatížení entrance-conclusion a back-close nejsou součástí provozních nákladů podílového fondu a jsou obvykle vypláceny prodávajícímu brokerovi a broker-dealerovi jako provize. Úrovně zatížení, nazývané poplatky 12b-1, jsou však zahrnuty jako provozní náklady.

Fondy, které neúčtují poplatek, se nazývají fondy bez zatížení, které se obvykle prodávají přímo společností podílových fondů nebo prostřednictvím jejich partnerů.

Porovnání zatížení různých tříd akcií fondu

V sedmdesátých letech se společnosti podílových fondů dostaly pod kritiku za vysoké náklady na prodej front-end, které účtovali, spolu s nadměrnými poplatky a dalšími skrytými poplatky. Ve výsledku zavedli několik tříd akcií, které poskytly investorům několik možností placení prodejních poplatků.

Akcie třídy A: Akcie třídy A jsou tradiční fondy entrance-endového zatížení, které účtují poplatek za prodej předem z investované částky. Většina fondů třídy A nabízí zlomové slevy, které snižují prodejní poplatek za nákupy na vyšších prahových hodnotách. Professional investory s většími částkami peněz, které mají investovat po dlouhou dobu, mohou být akcie třídy A z hlediska slev z bodu zlomu nejlevnější možností.

Akcie třídy B: Akcie třídy B zahrnují back again-conclusion zatížení nebo podmíněný odložený poplatek za prodej (CDSC), který se odečte při prodeji akcií. Akciové fondy třídy B nenabízejí mezní slevy, i když se CDSC v průběhu pěti až osmi enable snižuje. V tomto bodě jsou akcie převedeny na akcie třídy A bez back again-conclude zatížení. Některé podílové fondy třídy B také účtují roční poplatky 12b-1, což může časem zvýšit investiční náklady. Když se akcie třídy B převedou na akcie třídy A, poplatky 12b-1 zmizí. Akcie třídy B s nízkým poměrem výdajů mohou být lepší volbou, pokud jsou prováděny menší investice s dlouhou dobou držení.

Akcie třídy C: Akciové fondy třídy C také účtují CDSC, ale obvykle jsou nižší než akcie třídy B. Akcie třídy C se více spoléhají na poplatky 12b-1, které bývají vyšší než akcie třídy B, a mohou trvat neurčitě. Akciové fondy třídy C nenabízejí žádné zlomové slevy. Kvůli vyšším poplatkům 12b-1 mohou být akcie třídy C dlouhodobě nejdražší variantou.

Výhody zátěžových fondů

Investoři mohou automaticky předpokládat, že fondy zatížení jsou lepší volbou než fondy bez zatížení, ale nemusí tomu tak být. Poplatky za nakládací fondy se platí investorovi nebo správci fondu, který provádí výzkum a investiční rozhodnutí jménem klienta. Tito odborníci mohou třídit vzájemné fondy a pomáhat investorům s inteligentními investičními rozhodnutími, která nemusí mít dovednosti nebo znalosti, aby je mohli provádět sami. Placení poplatků předem může také eliminovat potřebu oslabovat výnosy z investic tím, že se budou platit poplatky za nepřetržité výdaje za výnosy, kterých fond dosáhne.

Hlavní nevýhodou je samozřejmě samotné zatížení. Podílové fondy bez zátěže nyní existují jako možnosti, které neobsahují žádný prodejní poplatek.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web