Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nabídka syntetického důvěryhodnosti širokého indexu (BISTRO)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Nabídka syntetického důvěryhodnosti širokého indexu (BISTRO)

Nabídka syntetického důvěryhodnosti širokého indexu (BISTRO)

Co znamená nabídka syntetického důvěryhodnosti širokého indexu?

Široká nabídka indexu syntetického důvěry (BISTRO) je chráněný název používaný společností JP Morgan pro vytváření zajištěných dluhových obligací (CDO) z úvěrových derivátů. BISTRO bylo představeno v roce 1997 a bylo předchůdcem syntetických zajištěných dluhových produktů, které si získaly popularitu. Bylo připuštěno, že tyto dluhové produkty přispěly k finanční krizi v letech 2007–2008.

Porozumění širokému indexu syntetické důvěryhodnosti (BISTRO)

Nabídka syntetických trustů se širokým indexem (BISTRO) byla v době svého uvedení na trh považována za významný finanční nástroj. Společnost BISTRO je považována za jeden z prvních nástrojů na vytváření syntetických zajištěných dluhů (CDO), jaké kdy byly vytvořeny. Jako takový pomohl transformovat moderní bankovní průmysl. Finanční průmysl používal syntetické měnové swapy, což jsou dohody o směně dluhových závazků a budoucích peněžních toků v různých měnách a swapy dluhopisů a úrokových sazeb od počátku 80. allow. BISTRO představuje vývoj této myšlenky.

Spíše než vyměňovat měnu nebo výnosy z dluhopisů, JP Morgan navrhla směnit riziko selhání. Výměny by byly syntetické nebo uměle simulované. Banka by spojila několik různých dluhových závazků z půjček a dluhopisů a poté umožnila investorům investovat do balíčků swapů úvěrového selhání. Struktura umožnila bance přesunout riziko na investory a zároveň generovat příjem z prodeje tohoto rizika.

Nabídka počátečních syntetických trustů se širokým indexem přišla na trh v prosinci 1997 a odkazovala na podkladové portfolio 307 komerčních půjček, jakož i na podnikové a komunální dluhopisy. Federální rezervní systém United states povolil společnosti JP Morgan zajistit regulační kapitál pro své obchody BISTRO. Společnost BISTRO byla mezi investory nesmírně oblíbená a v průběhu příštích 12 měsíců následovaly další čtyři nabídky syntetických trustů se širším indexem.

Původně vytvořeno jako způsob, jak JP Morgan k zajištění svého úvěrového rizika, BISTRO nakonec otevřelo nový velký trh ve finančním odvětví. Po zavedení BISTRO nabídly další finanční instituce podobné produkty a vyvinuly napodobitelné struktury.

Důsledky BISTRO

Společnost BISTRO byla připsána na počátek éry syntetických zajištěných dluhových obligací CDO, které používaly kreditní deriváty k přenosu úvěrového rizika do portfolia. Trh se syntetickými CDO podstatně vzrostl a vzrostl z 10 miliard USD v roce 2000 na 105 miliard USD v roce 2007. Některé finanční instituce začaly vytvářet syntetické CDO, které do svých referenčních fondů zahrnovaly nemovitostní aktiva, jako jsou hypotéky subprime. V návaznosti na finanční krizi v letech 2007–2008 experti tvrdili, že umožněním bankám přesunout riziko přispěly ke krachu syntetické CDO.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web