Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Na co si dát pozor při rozhodnutí o bitcoinu ETF v SEC

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Na co si dát pozor při rozhodnutí o bitcoinu ETF v SEC

Na co si dát pozor při rozhodnutí o bitcoinu ETF v SEC

Professional mnoho lidí v komunitě kryptoměn nemůže 10. srpna přijít dostatečně rychle. To je datum, které americká Komise professional cenné papíry (SEC) nabídla jako nejbližší možné datum professional rozhodnutí ohledně posledního významného návrhu na bitcoinový burzovní fond (ETF). Společnost VanEck se sídlem v New Yorku, která se zabývá správou investic, navrhla spolu s partnerem SolidX bitcoinové ETF vozidlo. Zatímco SEC odmítla minulé pokusy o spuštění kryptoměn ETF (bitcoin ETF bratrů Winklevossů byl sestřelen dvakrát), analytici tvrdili, že produkt VanEck je jiný. V tomto článku prozkoumáme, co tento projekt odlišuje a na co si dát pozor, až se rozhodnutí SEC stane veřejným.

Pozadí ETF

Podle zprávy společnosti CoinDesk společnost VanEck zahájila svůj vývoj bitcoinového ETF asi před třemi lety. SolidX, samostatná fintech společnost, začala současně pracovat na svém vlastním bitcoinovém ETF. Partnerství mezi VanEck a SolidX bylo oznámeno teprve v červnu 2018, ale mělo za následek vzbuzení důvěry v projekt.

Gabor Gurbacs, ředitel strategie digitálních aktiv pro VanEck, naznačuje, že jeho společnost „řešila problémy struktury trhu“ a dodává, že „toto je šance professional regulační orgány, aby přinesly bitcoiny za stávajících rámců a chránily investory.“ Gurbacs tvrdí, že jedním důležitým rozdílem mezi produkty VanEck a předchozím úsilím o bitcoinové ETF je, že tento fond „je pojištěným produktem“. To znamená, že fyzické bitcoiny podporující akcie fondu by byly kryty v případě „krádeží a hackerů a ztrát všeho druhu“.

Proč je to potenciálně takový rozdíl ve změně hry? SEC již dříve naznačila, že má obavy o stabilitu a bezpečnost trhu s kryptoměnami, přičemž možnost krádeží, podvodů a manipulace s cenami se nakonec ukázala jako příliš riskantní, aby umožnila, aby se navrhované produkty ETF dostaly k investorům. Podpora držby bitcoinů, která podporuje ETF, by mohla být zásadním krokem při budování důvěry mezi regulačními orgány. (Viz také: Důvody, proč může bitcoinový ETF brzy dorazit.)

Screening investorů

Professional Phil Bak, bývalého generálního ředitele newyorské burzy a nyní generálního ředitele Exponential ETF, je klíčem k produktu VanEck něco úplně jiného. Bak věří, že VanEck a SolidX vytvořili důmyslnou metodu vyřazování neakreditovaných investorů. „Oznámili, že nastaví cenu na 200 000 $,“ vysvětluje, „což znamená, že si nemůžete koupit zlomkový podíl. Znamená to, že minimální pomyslná částka, kterou může trader vložit do bitcoinového fondu, bude být 200 000 $, což znamená, že kdokoli, kdo obchoduje s fondem, je akreditovaným investorem. “ ETF se tedy konkrétně zaměřuje na institucionální investory, přičemž Gurbacs to potvrzuje stejně. (Další informace: Tři rozdílné human body mezi bitcoinovými ETF a komoditními ETF.)

Rozhodnutí SEC

V době psaní tohoto článku požádala partnerská burza (v tomto případě burza Cboe BZX) o „změnu pravidla“ u SEC jako prostředek pro zahrnutí fondu do jeho seznamu. Po návrhu a období otevřených komentářů může SEC již v pátek dělat jakoukoli z několika věcí. Za prvé, mohla by žádost přímo schválit nebo zamítnout. Všeobecné schválení je většinou analytiků a dokonce i vývojářů samotného produktu považováno za vysoce nepravděpodobné. SEC by také mohla toto rozhodnutí pozastavit a říci, že potřebuje více času na přezkoumání. SEC to v posledních několika měsících již provedlo s několika dalšími návrhy bitcoinových ETF.

Snad nejlepším rozumným výsledkem pro příznivce VanEck by byl souhlas SEC, který poté předá petici divizi podnikových financí za účelem schválení partnerských společností. Gurbacs vysvětlil, že tým VanEck je připraven na zdlouhavý návrat. „Myslím si, že to, čemu většina lidí nerozumí, je, že existuje formální proces, kdy chodíte tam a zpět s regulačními orgány … mohli by říci:„ hej, pojďme pracovat na tomto konkrétním tématu, jako jsou ceny zavolej nám a podíváme se na naše indexy. “

Pro ty, kteří sledují proces zvenčí, je jedním z klíčů nepředpokládat nejhorší, pokud produkt nebude nejprve schválen velkoobchodně. Vzhledem k tomu, že tento schvalovací proces ještě nenastal, může trvat mnoho měsíců. Pokud se bude nadále vyvíjet bez přímého odmítnutí, je to samo o sobě slibným znamením. (Další čtení najdete na: SEC považuje změnu pravidel, aby povolila bitcoinové ETF.)

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: