Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Můžete investovat do čínského Huawei?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Můžete investovat do čínského Huawei?

Můžete investovat do čínského Huawei?

Ren Zhengfei, bývalý důstojník Lidové osvobozenecké armády, založil v roce 1987 společnost Huawei (prohlásil Wah-Way)..Od té doby se čínská společnost Shenzhen stala jedním z největších světových výrobců smartphonů vedle společností Apple (AAPL) a Samsung. Společnost také vyrábí další spotřební elektroniku a buduje komunikační zařízení a infrastrukturu. Stala se nadnárodním gigantem s tržbami v roce 2019 více než 126 miliard dolarů...

Navzdory působivému růstu zůstává Huawei soukromým subjektem plně vlastněným zaměstnanci společnosti. To znamená, že společnost není obchodována na žádném veřejném trhu a že do ní nemohou investovat lidé kromě současných zaměstnanců..I přes nemožnost investovat do společnosti Huawei mohou investoři stále chtít sledovat jednoho z největších světových výrobců smartphonů.

Kde Huawei podniká?

Kromě výroby smartphonů buduje Huawei telekomunikační sítě a služby a poskytuje řešení podnikovým zákazníkům. Od roku 2019 měla společnost Huawei více než 190 000 zaměstnanců ve více než 170 zemích..Většinu svého podnikání podniká v Číně a EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika a asijsko-pacifický area).

Shrnutí

  • Huawei je nadnárodní společnost, která vyrábí spotřební elektroniku a komunikační zařízení.
  • Přes působivý růst je společnost stoprocentně vlastněna zaměstnanci a nikdy neměla veřejnou nabídku.
  • Huawei je předmětem mnoha kontroverzí, protože američtí představitelé mají podezření, že se čínská vláda aktivně podílí na tomto podnikání.
  • S výjimkou amerických pokračuje Huawei v rychlém růstu prodeje ve všech regionech.
  • Neexistují žádné známky toho, že společnost plánuje počáteční veřejnou nabídku nebo seznam akcií v United states of america

I když je užitečné vědět, kde společnost Huawei podniká, je mnohem výstižnější vědět, kde ne. Globální skepse ohledně společnosti Huawei v posledních letech vzrostla po zprávě Kongresu z roku 2012, která zdůraznila bezpečnostní rizika při používání vybavení společnosti...

Kromě toho, i když společnost tvrdí, že je stoprocentně ve vlastnictví zaměstnanců, američtí představitelé jsou skeptičtí, že čínská vláda a komunistická strana možná volají po Huawei. K těmto obavám se přidal čínský zákon, který od roku 2017 vyžaduje, aby čínské společnosti asistovaly v národních zpravodajských sítích...

Mnoho společností již produkty Huawei ukončilo. V lednu 2018 přestaly velké americké mobilní společnosti jako AT&T a Verizon používat produkty Huawei ve svých sítích v srpnu se Austrálie rozhodla nepoužívat technologii společnosti, protože buduje své celostátní mobilní sítě 5G a v listopadu zabránil Nový Zéland společnosti Spark, jedné z největších telekomunikačních společností v zemi, používat produkty Huawei ve své síti 5G. I přes tyto vládní překážky může Huawei v každé z těchto zemí stále obchodovat se soukromými společnostmi.

1. prosince 2018 kanadští úředníci na žádost vlády United states zatkli Meng Wanzhou, finanční ředitelku společnosti Huawei a dceru zakladatele společnosti. 29. ledna 2019 vláda United states oficiálně podala formální žádost o její vydání s tím, že porušila americké sankce vůči Íránu. United states také zakázaly společnosti Huawei obchodovat s americkými společnostmi kvůli porušení sankcí...

V červnu 2019 prezident Trump zrušil omezení týkající se společnosti Huawei v rámci probíhajících jednání o obchodní válce mezi United states a Čínou..Společnost Huawei nicméně oznámila plány na zrušení 600 pracovních míst v kalifornské Santa Claře a do prosince 2019 se rozhodla přesunout centrum do Kanady.

Jak společnost Huawei vydělává peníze?

Společnost Huawei působí v segmentech trhu dopravců, podniků a spotřebitelů. Protože společnost není veřejná, není obchodována na žádném akciovém trhu a není povinna předkládat podání Komisi professional burzu cenných papírů (SEC). Společnost však stále pravidelně hlásí svá čísla.

Ve své výroční zprávě za rok 2018 společnost uvedla, že celkové tržby dosáhly 107 miliard dolarů, což je o 19,5% více než v předchozím roce. Zisk vyskočil o 25%. Společnost uvedla, že v roce 2018 prodala více než 200 milionů smartphonů, což představuje impozantní nárůst oproti 3 milionům prodaných v roce 2010.

Společnost Huawei uvedla, že obchod v Číně – zdaleka jejím největším trhem – vzrostl v roce 2018 o 19%. Obchod v asijsko-pacifickém regionu vzrostl o 15%, v EMEA vzrostl o 24,2%, zatímco její obchod v Americe – nejmenší trh – poklesl o 7% a vykazoval pokles již druhý rok po sobě...

Proč nemůžete investovat do Huawei?

Huawei je v soukromém vlastnictví pouze čínských zaměstnanců společnosti, ale kdokoli, kdo pro společnost pracuje mimo Čínu, si do společnosti nemůže koupit..Akcionáři společnosti připouštějí, že nerozumí struktuře společnosti, nejsou jim poskytovány aktualizované informace o jejich podílech a nemají hlasovací právo. Třicet tři členů odborů volí devět kandidátů, kteří se zúčastní výročního zasedání akcionářů. Akcionáři dostávají výplaty dividend a mají potenciál získat bonusy na základě výkonu. Jejich platy se také každoročně kontrolují.

V roce 2014 byla vrchní správa společnosti Huawei požádána, zda by zvážila uvedení na burze, ale tato myšlenka byla odmítnuta. Debut společnosti Huawei na veřejném trhu nelze v budoucnu zcela vyloučit, zejména pokud společnost v budoucnu potřebuje další kapitál. Není pravděpodobné, že by společnost Huawei mohla být uvedena na seznamu ve Spojených státech, částečně kvůli špatným vztahům s touto zemí a rostoucí pověsti společnosti v oblasti používání technologií ke špehování uživatelů.

Pokud jde o investice do Huawei, právě teď existuje pouze jedno potenciální řešení – ale je přitažené za vlasy. Abyste mohli obdržet dividendy, museli byste se stát zaměstnancem společnosti v čínském Shenzhenu a vedení by vás mělo přesvědčit, že nejste špión. Hodně štěstí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web