Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Může někdo porazit trh?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Může někdo porazit trh?

Může někdo porazit trh?

Fráze „porazit trh“ znamená vydělat návratnost investice, která převyšuje výkonnost indexu Common & Poor’s 500. Běžně se nazývá S&P 500, je to jedno z nejpopulárnějších měřítek celkového výkonu amerického akciového trhu...

Každý se to snaží porazit, ale jen málo z nich uspěje.

Bariéry

Investiční poplatky jsou jednou z hlavních překážek porážky trhu. Pokud využijete populární radu investovat spíše do indexového fondu S&P 500 než do jednotlivých akcií, měla by být výkonnost vašeho fondu shodná s výkonností S&P 500, ať už v dobrém nebo v horším. Od těchto výnosů se ale odečtou investiční poplatky, takže jim nebudete zcela odpovídat, nevadí porazit je. Hledejte indexové fondy s velmi nízkými poplatky ve výši ,05% až ,2% ročně a přiblížíte se vyrovnání trhu, i když ho nepřekonáte.

Daně jsou další hlavní překážkou, jak porazit trh. Když zaplatíte daň z návratnosti investice, ztratíte významné procento svého zisku. Sazba daně z kapitálových výnosů je 15% až 20%, pokud váš příjem není velmi nízký. A to je daň z investic držených po dobu nejméně jednoho roku. Akcie držené na kratší dobu jsou zdaněny jako běžný příjem...

Psychologie investorů představuje třetí překážku v překonávání trhu. Zvráceně má většina lidí tendenci nakupovat vysoko a prodávat nízko, protože mají sklon nakupovat, když si trh vede dobře, a prodávat ze strachu, když trh začne klesat. Alespoň tento máte pod kontrolou. Naučte se, jak analyzovat akcie a zvážit potenciál společnosti professional budoucí zisky. Není to spolehlivé, ale alespoň budete kupovat ze zdravých důvodů.

Riziko je klíčové

Jedním ze způsobů, jak se pokusit porazit trh, je převzít větší riziko, ale zatímco větší riziko může přinést větší výnosy, může také přinést větší ztráty.

Možná budete také schopni překonat trh, pokud máte lepší informace. Existuje několik způsobů, jak může individuální investor vlastnit nadstandardní informace, pokud se nejedná o zasvěcené osoby ve společnosti, a obchodování s neveřejnými informacemi je závažný zločin nazývaný zasvěcené obchodování.

Definováno v širším smyslu, ale můžete mít vynikající informace založené na vašich odborných znalostech v oboru nebo produktu. Investice do toho, co víte, není zločinem.

Někteří investoři zbohatli díky tomu, co se jeví jako vynikající analytické schopnosti. Názvy domácností jako Peter Lynch a Warren Buffett dosáhly svých úspěchů výběrem jednotlivých akcií. Mnoho lidí, o kterých jste nikdy neslyšeli, se pokusilo o podobné strategie a selhalo. Ani většina profesionálních správců podílových fondů nemůže porazit trh.

Někdy je to jen štěstí

Lynch a Buffett neměli žádnou neúctu, možná měli jen výjimečné štěstí, i když jsou finančními svižníky. Vysoce uznávaní ekonomové prokázali, že portfolio náhodně vybraných akcií může fungovat stejně dobře jako pečlivě sestavené.

Ano, možná dokážete porazit trh, ale s investičními poplatky, daněmi a lidskými emocemi, které působí proti vám, je pravděpodobnější, že tak učiníte prostřednictvím štěstí než dovedností. Pokud se můžete pouze vyrovnat S&P 500, po odečtení malého poplatku, budete na tom lépe než většina investorů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: