Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Monero definice

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Monero definice

Monero definice

Co je Monero?

Monero je digitální měna, která nabízí vysokou úroveň anonymity professional uživatele a jejich transakce. Stejně jako bitcoin je Monero decentralizovaná kryptoměna typu peer-to-peer, ale na rozdíl od bitcoinu je Monero charakterizováno jako soukromá digitální hotovost.

Shrnutí

  • Monero je populární kryptoměna založená na blockchainu nebo alt-coin.
  • Monero má několik funkcí zvyšujících ochranu soukromí, které vylepšují bitcoiny.
  • Stejně jako bitcoiny je i Monero otevřeným zdrojem a je vytvářen decentralizovaným základním vývojem.

Pochopení Monera

Monero bylo vytvořeno jako hnutí zdola bez předminování a bez financování VC a bylo zahájeno v dubnu 2014 jako vidlice Bytecoinu. Vidlice nastane, když se původní kryptoměna rozdělí na dvě, aby se vytvořila další verze, což je možné díky formátům otevřeného zdroje převládajícím ve většině návrhů kryptoměny. Většina forků je vytvořena tak, aby řešila nedostatky mateřské měny a vytvářela lepší alternativy.

Popularita společnosti Monero v krypto světě roste hlavně díky její anonymizační charakteristice. Všichni uživatelé kryptoměny dostanou veřejnou adresu nebo klíč, který je pro každého uživatele jedinečný. U bitcoinů si příjemce mincí nechá mince přenést na svou adresu, kterou musí sdělit odesílateli. Odesílatel může vidět, kolik bitcoinů má příjemce, jakmile se dozví o veřejné adrese příjemce fondu. Prostřednictvím bitcoinového blockchainu jsou všechny mince převedené od odesílatele příjemci zaznamenány a zveřejněny.

Transakce s Monero však neposkytne odesílateli pohled z okna příjemce na okno, přestože odesílatel zná veřejnou adresu příjemce. Transakce Monero jsou nerozdělitelné a nevystopovatelné. Mince odeslané příjemci jsou přesměrovány prostřednictvím adresy, která je náhodně vytvořena, aby byla použita konkrétně pro danou transakci.

Hlavní kniha Monero, na rozdíl od blockchainu, nezaznamenává skutečné tajné adresy odesílatele a příjemce a jednorázově vytvořená adresa, která je zaznamenána, není spojena se skutečnou adresou žádné ze stran. Proto by kdokoli, kdo by zkoumal Monerovu neprůhlednou účetní knihu, nemohl vystopovat adresy a jednotlivce zapojené do jakékoli minulé nebo současné transakce.

Funkce Monero

Společnost Monero má také funkci zvanou podpisový prsten, která zamlžuje zdroje finančních prostředků tak, aby byly prakticky nezjistitelné professional strany zapojené do převodu. Kruhový podpis zajišťuje, že každá transakce Monero mezi dvěma stranami je seskupena s dalšími více transakcemi, ke kterým dochází mezi ostatními stranami, které nejsou ve spojení.

To znamená, že finanční prostředky příjemce jsou smíchány s transakcemi ostatních uživatelů Monero a náhodně přesunuty přes seznam transakcí, takže je exponenciálně obtížné dohledat je zpět ke zdroji nebo příjemci. Podpis prstenu také dešifruje skutečnou částku zahrnutou do jakékoli transakce. Všimněte si, že podpis prstenu se liší od techniky míchání a anonymizace anonymních mincí, kterou si osvojily jiné kryptoměny soupeřící o anonymitu.

A konečně, Monero má odlišný způsob zpracování transakcí rozdělením převedené částky na více částek a každou rozdělenou částku považuje za samostatnou transakci. Například uživatel, který převede 200 XMR (měnová jednotka Monera) kupujícímu, bude mít částku rozdělenou na 83 XMR, 69 XMR a 48 XMR, celkem 200 XMR.

S každým z nich se zachází samostatně a professional každou z dělených postav se vytvoří jedinečná jednorázová adresa. S prstencovým podpisem je každá z těchto rozdělených částek smíchána s dalšími transakcemi, které byly samozřejmě také rozděleny, takže je extrémně obtížné určit přesnou kombinaci 200 XMR, která patří příjemci.

Image měny pro Monero je XMR.

Množné číslo Monero je Moneroj.

Monero, soukromí a popularita

Monero umožňuje transparentnost na základě uvážení uživatelů. Všichni uživatelé mají klíč zobrazení, kterým lze přistupovat k účtu. Uživatel může dát svůj klíč zobrazení vybraným stranám s omezenými omezeními, jako je přístup k prohlížení držení účtu, ale bez možnosti utrácet jakékoli prostředky držené na účtu přístup ke všem historickým a aktuálním transakcím nebo přístup pouze k určitým transakcím na účtu. Mezi vybrané strany patří rodiče, kteří mohou potřebovat klíče zobrazení ke sledování transakcí svých dětí, a auditoři, kterým by uživatel chtěl poskytnout přístup k auditu jeho držení účtu a hodnoty.

Kromě klíče zobrazení mají uživatelé také klíč útraty, který autorizuje vybranou entitu, se kterou uživatel sdílí klíč, k utrácení nebo převodu prostředků z účtu. Stejně jako klíč zobrazení má klíč utrácení 64 znaků a skládá se z abeced a čísel.

Popularita společnosti Monero rostla, a to nejen kvůli úmyslu zapojit se do nelegálních aktivit na podzemním trhu, ale také u jednotlivců, kteří prostě chtějí mít možnost získat zboží a služby on-line anonymně. Jedinci, kteří nechtějí nevyžádané reklamy založené na jejich výdajových návycích od digitálních marketingových agentů, bohatí, na které se často zaměřují kybernetičtí zločinci, jednotlivci, kteří si kupují sexuální hračky, a nemocní lidé, kteří dávají přednost nákupu drog anonymně on-line, jsou několika příklady uživatelů, kteří upřednostňuje jedinečnou platformu ochrany soukromí Monero před transparentní účetní knihou bitcoinů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: