Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Mohou se rozvíjející se trhy vyhnout vznikající katastrofě?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Rozvojové trhy  > Mohou se rozvíjející se trhy vyhnout vznikající katastrofě?

Mohou se rozvíjející se trhy vyhnout vznikající katastrofě?

Na dnešním webináři Day by day Market Commentary jsme měli několik otázek ohledně poklesu brazilských akcií, jako je Petrobras (PBR), a skutečné brazilské měny. Skutečný pokles je od ledna téměř o 20% vůči dolaru, což není tak špatné jako pokles během medvědího trhu v roce 2015, ale stále je to znepokojující.

Rozvíjející se trhy jsou často hlavním ukazatelem

Záleží nám na výkonu měn a akcií rozvíjejících se trhů (EM), protože často fungují jako časný indikátor širších tržních rizik. Rozšířené poklesy měn EM, včetně skutečné, turecké liry a čínského jüanu, předcházely medvědí šoky, které trh zažil v poslední polovině roku 2015. Souvislost mezi měnami EM, akciemi a americkou ekonomikou nemusí být zpočátku zřejmá, ale je to Důležité.

Když hodnota amerického dolaru (USD) vzroste, mezinárodní investory často přitahují aktiva v USD, včetně dluhopisů a akcií dostupných na amerických burzách. Tok kapitálu z ekonomik EM do aktiv USD znamená, že tyto měny jsou prodány a USD je nakoupen. Pokud jsou všechny ostatní stejné, sníží to hodnotu měny EM, což může spustit smyčku zpětné vazby prodeje. Špatná fiskální a měnová politika v mnoha ekonomikách EM zhoršila tento problém.

Jak hodnota měny EM klesá, dovoz se zdražuje, úrokové sazby rostou a v ekonomice EM se může zrychlit inflace. Nejhorší scénář má za následek přecenění měny. „Skutečný“ je ve skutečnosti nástupcem starší měny, když Brazílie musela redenominovat v roce 1994. To má potenciál být velkým problémem professional EM a může vykrvácet do rozvinutých ekonomik, jako jsou United states of america a Evropská unie.

Určitá škála je důležitá professional pochopení důvodů, proč se to týká investorů. 2., 7., 9., 11. a 18. největší ekonomikou světa jsou všechny EM. Mohou se „rozvíjet“, ale dohromady jsou mnohem větší než United states of america

Letos doposud centrální banky v Turecku, Rusku, Argentině a Indii zasáhly, aby zastavily pokles měnových hodnot s určitým smíšeným úspěchem. Náklady na to je zvýšení úrokových sazeb (referenční úroková sazba Argentiny je 40%), což může vést k stagflaci. Brazílie se obrátila o pomoc s MMF, což v pátek přispělo k 5% zlepšení reálné hodnoty.

Skutečný tah v pátek je dobré znamení, ale může rally trvat? Boj proti inflaci a klesajícím hodnotám aktiv v EM pravděpodobně ještě není poražen, ale může být dostatečně brzy na to, aby MMF a rozvinuté trhy začaly krizi, pokud budou jednat rychle. Závěrem je, že i když se zdálo, že problémy EM ještě neubližují širší globální ekonomice, je třeba se na ně dívat, abychom se vyhnuli dalšímu narušení stylu roku 2015.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web