Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Mohla by krypto hodnota etheru klesnout na nulu?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Mohla by krypto hodnota etheru klesnout na nulu?

Mohla by krypto hodnota etheru klesnout na nulu?

I když trhy s kryptoměnou pokračovaly v dlouhodobém propadu od začátku tohoto roku, ether Eethereum se většinou vyhnul dvouciferným jednodenním ztrátám jiných kryptoměn. Funkce inteligentního kontraktu generovaly pozitivní tisk a growth ICO mu pomohl vyhnout se agresivnímu komentáři, regulačnímu či jinému, vyhrazenému professional bitcoiny. (Viz také: Co je to ether? Je to stejné jako ethereum?)

Ale nedávný pokles kryptoměn přinesl etherové medvědy. Tvrdí, že cena kryptoměny nakonec poklesne na nulu.

Spekulativní zvýšení ceny

Jak říkají jeho kritici, proti etheru existují dva údery.

První se týká zvýšení jeho ceny. Spoluzakladatel BitMex Arthur Hayes tvrdí, že ether je „shxxcoin“. Podle Hayese příběh začal již v roce 2017, kdy se počet krypto-hedgeových fondů znásobil. “Počáteční kapitál pro mnoho uctívaných krypto-hedgeových fondů vycházel z nadměrných výnosů z držby etherových a tokenových projektů,” napsal Hayes ve svém zpravodaji.

Je možné si připomenout, že počáteční nabídky mincí, z nichž drtivá většina vycházela z blockchainu Eethereum, vzrostly v roce 2017. Podle statistik Autonomous Investigation ICO v květnu 2017 vydělaly 228 milionů USD. vzrostl na 2,2 miliardy USD. Samotný Ether v loňském roce dosáhl výnosů 600 procent. Investoři do kryptoměn a ICO rychle přeměnili své zisky na krypto-hedgeové fondy professional akreditované investory. Hayes ale píše, že manažeři a investoři zajišťovacích fondů kryptoměny postrádají disciplínu svých protějšků. Přinesli myšlení rizikového kapitálu na trhy s kryptoměnami.

V tomto myšlení jsou papírová ocenění založena na vnímání a názorech malé skupiny lidí místo na širším trhu. “Vzhledem k nelikvidnosti jejich investic mohou (investoři VC) nabízet fantazii, vykazovat úžasné výnosy na papíře a dostávat zaplaceno.” Jediným sekundárním ověřením jejich investic na trhu je další kolo získávání finančních prostředků, které se může snadno zvýšit, pokud přimějete své chlapce, aby šli s vámi, “píše.

Hayes píše, že koryto ceny etheru v poslední době způsobili investoři, kteří dumpingují minci poté, co si uvědomili, že dosáhla svého vrcholu. Říká, že ether by v budoucnu mohl velmi dobře mít dvouciferné ocenění. V době psaní tohoto článku se kryptoměna obchoduje za 211,32 USD za pop a má tržní ocenění 21,5 miliardy USD.

Etherova (ne) utilita

Další kritika etheru pochází od zakladatele projektu kryptoměny MIT. V příspěvku Techcrunch se Jeremy Rubin zaměřuje na užitečnost etheru v ekosystému Etherea a tvrdí, že kolaps etheru je nevyhnutelný. Píše, že Ethereum ve skutečnosti nepotřebuje ether k napájení transakcí ve své síti. (Kryptoměna je plynem professional transakce v rámci blockchainu Etherea. Jednoduše řečeno to znamená, že každá transakce na blockchainu Etherea stojí určité množství etheru. Pokud pro transakci není rezervován dostatek etheru, nemusí být vůbec proveden.)

S používáním etheru na blockchainu Ethereum jsou spojeny různé problémy. Například začínající podniky čelí problémům s nastavením směnného kurzu pro hodnotu svého tokenu s ohledem na ether kvůli volatilitě na trzích s kryptoměnami a ekonomice inteligentních kontraktů. V druhém případě může nastavení hodnoty parity vést k vysokým poplatkům za plyn, zatímco znehodnocená hodnota může způsobit, že jejich vnitřní token bude bezcenný. Podle Rubina může blockchain Etherea fungovat i bez etheru. Startupy mohou eliminovat použití etheru pomocí tokenových pobídek k čerpání investorů a uživatelů nebo pomocí samotných tokenů jako plynu pro transakce v blockchainu Eethereum. Směnný kurz professional tokeny v druhém případě lze určit pomocí váhového systému na blockchainu Ethereum, píše Rubin.

Jsou argumenty pravdivé?

Několik argumentů vznesených těmito kritiky lze použít jako celek na trhy kryptoměn. Například ceny několika kryptoměn v loňském roce byly spíše poháněny spekulacemi než základem jejich platforem. Díky inteligentním smlouvám a kryptokititám je ether ve skutečnosti jedním z vybraných případů kryptoměn, které jsou skutečně implementovány v reálném scénáři. (Viz také: Cryptokitties jsou stále věcí. Zde je důvod). Uvažujme o případu Trona, jehož ocenění poskočilo na základě testovací platformy.

Kryptoměna je ale stejně užitečná jako její síťové efekty. Stejně jako jejich fiatové protějšky jsou mince bezcenné, pokud nemají rychlost a nejsou používány z praktických důvodů. Právě zde se zdá, že ether je na kluzké půdě. Pokud se stane Rubinův argument pro nepotřebnost etheru, pak by hodnota kryptoměny mohla velmi dobře klesnout na nulu. Existují však disidenti.

“V podstatě si myslím, že existuje určitá přirozená základní úroveň poptávky po rezervacích, která tu vždy bude, pokud jde o jednotku směny, která silně zatrhne blockchain. A je těžké si nepředstavovat, že se tato úroveň poptávky zvýší, pokud a kdy se Ethereum přesune na mechanismus konsensu proof of-stake, “píše Michael Casey, hlavní poradce pro výzkum blockchainu v iniciativě MIT Electronic Forex Initiative.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek nedoporučuje Investopedii ani pisateli investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: