Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Modifikovaný předávací certifikát

Modifikovaný předávací certifikát

Co je Modifikovaný předávací certifikát

Modifikovaný předávací certifikát je druh cenného papíru s pevným výnosem, který prochází nerozděleným zájmem o soubor podkladových aktiv nebo půjček. Federální agentury vydávají upravené předávací certifikáty a poskytují jim federální půjčky se stejnou splatností a datem kupónu. Toto kopírování zaručuje včasnou platbu úroků držitelům a snižuje riziko selhání.

ROZDĚLENÍ Upravený předávací certifikát

Modifikované předávací certifikáty nabízejí investorům příjem prostřednictvím skupiny podkladových cenných papírů, obvykle hypoték. Agentury, které drží půjčky, zaručují výplaty úroků investorům a tyto platby provádějí pravidelně, ať už agentura přijímá výplaty úroků prostřednictvím podkladového dluhopisu, či nikoli. Agentury předávají platby jistiny investorům, jakmile přijdou, nebo do stanoveného details, podle toho, co nastane dříve.

V rámci této dohody přebírá agentura vydávající upravený předávací certifikát riziko selhání v podkladovém portfoliu, protože zaručuje výplatu plánovaných úroků a jistiny investorům. Investoři do upravených předávacích certifikátů si však ponechávají riziko předčasného splacení, protože předčasné platby jistiny jsou předávány tak, jak byly přijaty. Zálohy snižují částku nesplacené jistiny, takže také snižují částku plánovaného úroku v budoucích obdobích.

Předpokládejme například, že investor zakoupí upravený předávací certifikát od Vládní národní hypoteční asociace (GNMA), známý jako Ginnie Mae, který se skládá ze skupiny hypoték. Pokud několik majitelů domů nesplácí své půjčky a v daném období neprovede splácení úroků, trader stále dostává plánované splátky hypotéky a jistiny od Ginnie Mae. Na druhou stranu, pokud několik majitelů domů splácí část nebo všechny své hypotéky, trader obdrží více splátek jistiny, než je plánováno na měsíc, ale také uvidí pokles hodnoty plánovaných splátek úroků professional následující měsíce.

Modifikované předávací certifikáty versus jiné předávací produkty

Rozdíly mezi typy průchozích certifikátů se točí kolem rovnováhy rizik, kterou podstupuje emitent a trader. Dvěma hlavními riziky spojenými s hypotékami zajištěnými hypotékami jsou riziko selhání, kdy majitelé domů neplní platby, a riziko předčasného splácení, kdy majitelé domů splácejí jistinu rychleji, než se očekávalo, čímž se snižuje úrokový výnos z celkového úvěru.

Průchozí certifikát podporovaný vládní agenturou, jako je průchod Ginnie Mae, již nabízí investorům určité snížení rizika selhání, protože vláda ručí za půjčky, které jsou základem cenných papírů. Modifikované předávací certifikáty chrání investory zcela před rizikem selhání, ale nechrání před rizikem platby předem. Ke zmírnění rizika splácení v podkladovém portfoliu úvěrů nabízejí agentury také investorům plně upravené předávací certifikáty, které zaručují včasné splátky úroků i jistiny po celou dobu životnosti podkladových půjček.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování