Průvodce » P2P investice » P2P investice recenze » Mintos recenze: jak získat p2p půjčkami 12% výnos v 2021?

Mintos recenze: jak získat p2p půjčkami 12% výnos v 2021?

Mintos recenze investice zkušenosti návod p2p půjčky hodnocení
Uživatelské hodnocení5 hodnocení
7.8
9.5
Hodnocení

Mintos je platforma pro půjčování peer-to-peer v Evropě. Tato Mintos recenze obsahuje vše důležité, co byste měli vědět předtím než se rozhodnete investovat přes p2p půjčky obecně a na nejznámější evropské p2p platformě Mintos.

Stejně jako mnoho jiných společností FinTech tohoto typu sídlí v pobaltské oblasti; konkrétně v Lotyšsku. V současné době má Mintos čtyři kanceláře zaměstnávající více než 160 lidí v Rize, Vilniusu, Berlíně a Varšavě. Společnost Mintos začala fungovat v roce 2015, ale zaznamenala rychlý růst díky tomu, že napravila spoustu věcí a stala se oblíbenou u finančních bloggerů díky snadnému použití a transparentnosti.

Mintos získal celkem 7 milionů EUR – 2 miliony EUR na počáteční financování v roce 2016 a 5 milionů EUR na financování série A v roce 2018. Investory v obou kolech byly Maris Keiss (spoluzakladatel společností 4finance a Mogo), Aigars Kesenfelds (spoluzakladatel 4finance a Mogo, investor do Artsy and Madara Cosmetics), Kristaps Ozols (spoluzakladatel 4finance a Mogo) a Alberts Pole (spoluzakladatel 4finance a Mogo) – vše investuje prostřednictvím Grumpy Investments (dříve známé jako Skillion Ventures).

Mintos recenze: zkušenosti s nejznámější p2p platformou v EU

Obsah recenze

Mintos investice p2p půjčky ocenění

Přestože je pro půjčky P2P obecně a Mintos jako platformu stále ještě začátek , mají být na co hrdí.

Průměrná úroková sazba 12,49% k říjnu 2020, kdy je registrováno více než 340 000 investorů z celého světa, investováno 6 miliard EUR a průměrná investice 4 128 EUR a více než 100 000 000 EUR v úrokech placených investorům. Mintos je také jediným dvojnásobným vítězem ročních cen AltFi v roce 2019.

Mintos úrok investice půjčky p2p 2

Další důležitou statistikou, na kterou se podíváme, je růst knihy půjček a Mintos si opět vede velmi dobře, jak je vidět na následujícím snímku obrazovky.

Mintos statistika p2p půjčky recenze investice 3

Celkové dosud investované peníze jsou vyšší než 2,2 miliardy eur, což je na tak mladou platformu ohromující číslo. Není pochyb o tom, že Mintos je v současnosti největším hráčem v poskytování P2P půjček v Evropě s více než 50% tržním podílem na celkovém trhu s půjčkami P2P. Existuje několik dobrých konkurentů, ale žádný z nich neposkytuje zabezpečení a výsledky, které dělá Mintos.

Manažerský tým společnosti Mintos je na webu jasně zobrazen s odkazy na profily Linkedin každé osoby v týmu. Mintos má přes 160 zaměstnanců, což z něj činí největšího zaměstnavatele v půjčovacím prostoru P2P.

Možnost prohlédnout si tým a také prohlédnout různá videa na YouTube s jejich generálním ředitelem Martinsem Sulte zvyšuje pocit transparentnosti a duševní pohody. Jsem jedním z těch, kteří si tyto stránky prohlížejí na webu a používají je při posuzování, zda bych měl investovat do platformy nebo ne. Vše se počítá.

Mintos je platforma, která je v souladu s právními předpisy EU, takže pokud investujete, nebudete mít doma problémy s účetním ani s daňovými úřady, pokud jde o vysvětlení, co děláte.

A konečně a velmi důležité je, že Mintos jako společnost je zisková, takže běží nejen o peníze investorů, ale ve skutečnosti vytváří zisk, což znamená, že mají mnohem vyšší šanci obstát ve zkoušce času ve srovnání s jinými konkurenty, kteří jsou stále v režimu spouštění.

Největší počet investorů pochází z Německa, Španělska a České republiky, ale to je většinou odrazem obeznámenosti těchto zemí s tímto typem investování. Mintos využívá více než 340 000 investorů, kteří pocházejí z více než 90 zemí.

Více než 60 úvěrových společností nabízí své půjčky na platformě Mintos, přičemž v těchto společnostech pracuje více než 25 000 lidí a je rozloženo do 33 zemí, takže při investování do společnosti Mintos můžete mít globální dosah.

Společnost podporuje 10 jazyků prostřednictvím svého vícejazyčného týmu podpory, zatímco web je k dispozici v 6 jazycích a půjčky jsou k dispozici v 10 měnách.

Mintos recenze: 😷 Jak se Mintos zabývá situací koronavirů

Chtěl jsem to dostat z cesty, než začneme. Nebojím se o Mintosovu pozici a přežití v příštích několika měsících. Mají velmi kompetentní řídící tým a přijali rozumná opatření, aby zajistili, že za těchto výjimečných okolností bude s investory, samotným Mintosem a dlužníky zacházeno spravedlivě.

Mintos recenze:  jak Mintos funguje ⚙️?

Mintos je agregátor půjček, což znamená, že spolupracuje s poskytovateli půjček po celém světě, aby na platformu přinesl své půjčky. Tyto půjčky by byly předem financovány, což znamená, že samotní původci poskytli půjčku koncovému zákazníkovi a nyní část této půjčky dále prodávají nám investorům prostřednictvím společnosti Mintos.

Lidé v Mintosu pravidelně provádějí průzkumy na každém původci půjčky a přiřazují jim skóre na základě různých faktorů. Poskytují také informační stránky o každém z těchto původců, abyste se o nich jako investor mohli snadno dozvědět více. Žádná jiná platforma v Evropě v současné době nedosahuje počtu původců půjček, který má Mintos. To přispívá k obrovskému fondu půjček, který Mintos v současné době má, a zlepšuje likviditu.

Každý poskytovatel půjčky jde s kůží na trh a mnoho z nich také poskytuje záruku zpětného odkupu .

Záruka zpětného odkupu znamená, že pokud dlužník dojde k prodlení, původce půjčky automaticky odkoupí od investorů nesplácený úvěr a také jim zaplatí úroky za období, během něhož byl úvěr v prodlení.

Mintos p2p přehled investice půjčky 4

Někteří lidé se mě proto ptali, kde je riziko investování do Mintosu, když půjčky přicházejí se zárukou zpětného odkupu. Na rizika se podíváme později, ale abychom odpověděli na tuto otázku, existuje riziko, že samotný poskytovatel půjčky ukončí svoji činnost. To se zatím stalo jednou, když Eurocent, polský poskytovatel půjček, zkrachoval. K dnešnímu dni nebyly prostředky, které jsem investoval s půjčkami Eurocent, získány zpět, i když stále existuje určitá naděje, že se některé prostředky nakonec vrátí investorům. Osobně s těmito prostředky zacházím jako se zlými dluhy a předpokládám, že nikdy nebudou získány zpět.

Při používání Mintosu nejsou investorům žádné náklady. Daně musí být přiznány a zaplaceny ve vaší zemi bydliště a společnost Mintos tak neukládá žádné daně. Můžete si však být jisti, že to nebude žádný problém, protože je celkem jednoduché deklarovat v daňovém přiznání svůj příjem z P2P platforem. Navrhuji, abyste se poradili s účetním, když to uděláte poprvé, a v následujících letech to můžete udělat sami.

Mintos je tedy jen prostředníkem mezi sdružováním původců půjček a investorů. To umožňuje investorům používat jednu webovou stránku k diverzifikaci svých investic v několika zemích, typech půjček a dokonce v různých měnách.

Na svůj účet Mintos můžete vložit eura nebo USD a za převody měn je účtován poplatek 1%. Vlastně jsem použil Mintos k „úspoře peněz“ na měnové převody.

Mintos je více než obvyklá platforma pro půjčování P2P, je to tržiště předfinancovaných půjček. Místo toho, aby přijímali dlužníky a uváděli své vlastní půjčky, spolupracují s několika původci půjček a seznamují půjčky na trhu. To umožňuje investorům diverzifikovat investice mezi několika zeměmi, typy půjček a měnami. Akcie půjčky jsou kótovány na tržišti Mintos, kde je minimální investice 10 EUR za půjčku a roční návratnost až 14%.

Stručně řečeno, takto funguje Mintos:

 1. Věřitelé poskytují společnosti Mintos půjčky na financování jejich operací
 2. Investujete do půjček, čímž poskytujete financování věřitelům
 3. Dlužníci splácejí půjčky v měsíčních splátkách
 4. Získáte výdělky a znovu investujete nebo vyberete

Mintos recenze: kdo investuje do společnosti Mintos?

Možná si myslíte, že investování je něco exkluzivního, čeho se mohou účastnit jen velmi dobře informovaní lidé, ale není to pravda. Každý, kdo má základní znalosti o penězích a má zájem se o něm dozvědět více, je dobrým kandidátem na investice do půjček P2P.

Mluvil jsem s Mintosem a zeptal jsem se jich na typické profily pro jejich věřitele a oni mi řekli, že pocházejí ze všech oblastí života a investované částky se pohybují od několika set eur do milionů eur. Nakonec nezáleží na tom, kolik investujete, každý může získat stejnou návratnost své investice, pokud jde o procentuální návratnost investic.

Můžete také mít falešný dojem, že investovat mohou pouze obyvatelé určitých zemí. To je daleko od pravdy, protože můžete investovat z celého světa, s pouze několika omezeními na základě předpisů EU. Pokud jste rezidentem EU, můžete určitě investovat.

Pro představu, mezi nejlepší země, které vidím, že se noví investoři připojí po přečtení mých článků nebo po kontaktování, patří: Velká Británie, USA, Německo, Nizozemsko, Francie, Španělsko, Belgie a Malta.

Také jsem viděl silnou aktivitu z asijských zemí, jako je Indie a Čína. Myslím, že Mintos se ukazuje jako vynikající způsob, jak pro neevropské investory získat přístup a expozici na evropském trhu a vydělat eura, což je také způsob, jak se zajistit proti měnovým rizikům.

Společnost Mintos je otevřena soukromým i podnikovým investorům. Pokud tedy chcete investovat prostřednictvím své společnosti, můžete tak snadno učinit.

Mintos recenze: do čeho můžete investovat?

Ve společnosti Mintos mohou investoři investovat do různých typů půjček od mnoha různých poskytovatelů půjček.

Jak Mintos funguje P2P půjčky investice recenze

Půjčky mohou být následujících typů a při nastavování automatické investice můžete samozřejmě omezit své investice na konkrétní typy.

 • Hypoteční úvěry
 • Půjčky na auta
 • Financování faktur
 • Obchodní půjčky
 • Krátkodobé půjčky
 • Osobní půjčky
 • Zemědělské půjčky

 

Od března 2020 nyní společnost Mintos přidala také platformy Buy Now Pay Later. První, kdo se připojil, je společnost Revo Technologies, která působí v Rusku, Polsku a Rumunsku. Pro ty z vás, kteří takové platformy neznají, ve zkratce vysvětlím, jak to funguje. V celé Evropě stále více obchodů přijímá u půjčky mikroúvěr, kde si můžete produkt koupit a zaplatit později. Tyto mikroúvěry spravují společnosti jako Revo.

Řekněme tedy, že chci koupit Playstation, ale na svém bankovním účtu mám pouze 100 EUR; Při pokladně bych si mohl vybrat možnost Koupit nyní platit později a poté ji splácet po několika měsících.

Kde můžete investovat prostřednictvím společnosti Mintos?

Další otázkou je, do kterých zemí můžete prostřednictvím Mintosu investovat. Abychom se ujistili, že jsme dobře diverzifikovaní, je důležité, abychom své investice rozložili do různých zemí, abychom snížili naši závislost na ekonomické výkonnosti kterékoli země. Můžeme dále přidat další vrstvu diverzifikace investováním do půjček denominovaných v několika různých měnách.

S Mintos máte možnost investovat do 30 různých zemí a 12 měn. Díky tomu je nejrozmanitější platformou, o které vím. Během posledních dvou let společnost Mintos rozšiřovala investiční příležitosti na evropském trhu poskytováním půjček v Africe, Latinské Americe a jihovýchodní Asii.

Jak investuji do společnosti Mintos

V současné době používám několik profilů automatického investování, které podle potřeby upravuji každých pár měsíců. Pokud si nejste jisti nastavením všech parametrů automatického investování, můžete použít jednu ze tří přednastavených strategií, které nabízí Mintos, a tomu se budu věnovat dále v tomto článku.

Jak můžete vidět na níže uvedeném snímku obrazovky, můj čistý roční výnos je 11,42%, což je sazba, se kterou jsem velmi spokojený, s přihlédnutím k mizerným výnosům, které jsem získal, pokud nechám peníze na spořicím účtu v bance. Samozřejmě existuje mnohem větší riziko u půjček P2P, ale míra návratnosti více než 11% přiměřeně zohledňuje další riziko.

Možná uvidíte další finanční blogery, kteří hlásí vyšší výnosy, čehož můžete jistě dosáhnout, pokud půjdete na dlouhodobější půjčky. Mám tendenci zůstat v rozmezí 24 měsíců pro své půjčky, protože mám pocit, že mi dává určitou extra flexibilitu, pokud se později rozhodnu znovu přidělit své prostředky do lepších tříd aktiv.

Během dvou let investování s Mintosem jsem dokázal dosáhnout 11,42% návratnosti.

Investoval jsem do platformy více než 150 000 EUR a měl jsem výchozího poskytovatele půjček, Eurocent. Protože jsem se ujistil, že diverzifikuji prostředky široce a také používám funkci záruky zpětného odkupu, ztratil jsem jen asi 600 EUR, což je oproti dosavadním ziskům Mintosu trpaslík.

Vzhledem k tomu, že jsem do společnosti Mintos investoval podstatnou částku, získám na platformě svůj vlastní osobní kontakt, takže kdykoli budu mít jakékoli dotazy, mohu obejít systém obecné podpory a přejít přímo na můj kontakt. Opravdu jsem to ocenil, protože mi to dává větší klid, když vím, že existuje konkrétní osoba, která mě zná a způsob, jakým investuji a který může odpovědět na mé dotazy ten samý den. Ačkoli to není něco, co je inzerováno na webových stránkách Mintos, domnívám se, že vám přidělí osobní kontakt, jakmile na platformu investujete více než 50 000 eur.

I když však nemáte osobní kontakt na Mintos, budete stále moci získat skvělou podporu prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo jejich online chatu. Ve skutečnosti, kdykoli potřebuji něco rychle zkontrolovat, obvykle používám online chatovací zařízení na jejich webových stránkách.

Celkový výnos Mintos investice 6

Mintos recenze: Mintos přednastavené strategie

Jednou z nových věcí, které společnost Mintos představila v roce 2020, jsou strategie společnosti Mintos. Jedná se o tři strategie, které byly navrženy s ohledem na zpětnou vazbu investorů a jsou pohodlným způsobem, jak začít investovat do společnosti Mintos, pokud nemáte mnoho zkušeností s půjčováním P2P.

Mintos strategie investice p2p 7

Diverzifikovaná strategie

Diverzifikovaná strategie vám poskytne nejvyšší diverzifikaci a nejvíce se podobá novým strategiím pro Invest & Access.

 • Plně diverzifikuje vaši investici napříč aktuálními půjčkami od všech půjčujících společností s minimálním ratingem A + až C-
 • Algoritmus upřednostňuje diverzifikaci
 • Půjčky se zárukou zpětného odkupu a bez záruky – 99% půjček na Mintos má záruku zpětného odkupu
 • Maximální expozice ve výši 15% v každé půjčující společnosti

Konzervativní strategie

Konzervativní strategie investuje do půjček od půjčujících společností s nejlepší kvalitou portfolia.

 • Investuje do současných půjček od půjčujících společností s minimálním hodnocením A + až B-
 • Portfolio společností je nejméně z 80% aktuální a má méně než 10% nevyřízených plateb
 • Algoritmus upřednostňuje snížení rizika
 • Půjčky se zárukou zpětného odkupu
 • Maximální expozice ve výši 15% v každé půjčující společnosti

Vysoký výnos

Strategie s vysokými výnosy investuje do půjček s nejvyššími úrokovými sazbami.

 • Investuje do půjček s nejvyššími 60% úrokovými sazbami a minimálním ratingem A + až C-
 • Algoritmus upřednostňuje výnosy
 • Půjčky se zárukou zpětného odkupu
 • Maximální expozice ve výši 15% v každé půjčující společnosti
Mintos strategie investice p2p 8

Strategie Mintos jsou plně automatizovaný způsob investování. Chcete-li začít, stačí vybrat částku, kterou chcete investovat. Získáte portfolio půjček, které je diverzifikováno podle priorit každé strategie. Váš přesný mix portfolia se automaticky přizpůsobí trhu.

A stejně jako Invest & Access nabízejí nové strategie další likviditu: Pokud chcete získat přístup ke svým penězům dříve, přicházejí s možností výplaty, která vám umožní rychlejší přístup k vašim penězům (v závislosti na tržní poptávce).

Pokud právě používáte Invest & Access , nemusíte nic dělat. Vaše strategie bude automaticky upgradována na diverzifikovanou strategii. Pokud dáváte přednost jedné z dalších strategií nebo nechcete pokračovat v investování, můžete svůj Invest & Access kdykoli zastavit. Jakmile budou spuštěny nové strategie, budete moci vytvořit konzervativní nebo vysoce výnosnou strategii.

Mintos recenze: sekundární trh Mintos

Myslím si, že sekundární trh si zaslouží svou vlastní sekci, protože se stal tak důležitou součástí platformy. Sekundární trh dává společnosti Mintos schopnost mít pro své investory tak vysokou likviditu. Znám investory, kteří za několik dní prodali ze svého portfolia více než 1 milion eur. Způsob, jak vyložit půjčky, pokud potřebujete hotovost, je prodat je na sekundárním trhu.

Mintos sekundarni trh recenze investice 9
Mintos sekundarni trh recenze investice 10

Nákup a prodej půjček na sekundárním trhu je velmi snadný. Chcete-li nakupovat, můžete nastavit strategii automatického investování, která bude konkrétně vybírat půjčky ze sekundárního trhu, se stejnými kritérii, jaké jste schopni nastavit pro primární trh.

Můžete si také ručně koupit půjčky ze sekundárního trhu z vyhrazené stránky na webu Mintos (viz výše). Samozřejmě můžete filtrovat podle svých přání a poté klepnutím na tlačítko Investovat tyto půjčky koupit. Mnoho investorů se snaží získat dobré půjčky se slevou, a tak ještě více zlepšit svoji návratnost.

Mintos recenze investice p2p 11

Pokud hledáte velmi rychlou likviditu, můžete si vybrat půjčky, které vlastníte, a poté klepnutím na tlačítko Prodat vše je prodat na sekundárním trhu. Než to uděláte, bylo by dobré nastavit malou slevu na tyto půjčky, protože díky tomu je mnohem pravděpodobnější, že si je vyzvednou další investoři, kteří hledají výhodné ceny a další zisky.

Sekundární trh je na Mintosu obrovský. V době psaní tohoto příspěvku je ve skutečnosti více půjček k dispozici na sekundárním trhu než na primárním trhu.

Za prodej půjček na sekundárním trhu je malý 0,85% poplatek. Myslím, že je to spravedlivý a transparentní poplatek, který pomůže společnosti Mintos zůstat ziskovou, a je na stejné úrovni nebo pod ostatními předními platformami v Evropě a Velké Británii. Společnost Mintos uvádí, že 38% aktivních investorů využilo sekundární trh a během posledního roku se průměrně každý den prodaly půjčky v hodnotě přibližně 700 000 EUR. Tento poplatek 0,85% se bude vztahovat na investory prodávající své investice na sekundárním trhu a bude uplatněn po prodeji.

Sekundární trh tak nabízí značnou likviditu těm investorům, kteří chtějí investici ukončit dříve, a je velmi důležitou součástí této platformy. Kdyby Mintos neměl tak dobrý sekundární trh, neinvestoval bych zde tak velké množství peněz.

Mintos recenze: vkládání a výběr peněz

Vklady a vybery Mintos investice 11

Při používání této platformy můžete vybrat peníze a vložit je bez jakýchkoli zpoždění, přičemž za to nejsou žádné náklady. Vím, že mnoho z vás mě oslovilo, abych se zeptal, jak se mohou vyhnout poplatkům, které jim účtují jejich banky při výběru nebo vkladu peněz z P2P platforem, a mohu vám v této oblasti nabídnout dobrou radu.

Mám nastaveno několik digitálních bankovních účtů, které mi pomáhají vyhnout se jakýmkoli poplatkům a také mi umožňují směnárny za nejlepší ceny.

V současné době používám následující digitální banky:

 • N26
 • Revolut
 • TransferWise

Mohu doporučit všechny tři. Všichni vám také poskytnou debetní kartu zdarma, abyste ji mohli použít k nakupování nebo na cestách. Fungují stejně jako váš místní bankovní účet, ale pravděpodobně budou mít lepší uživatelské rozhraní, pohodlí online podpory a žádné směšné poplatky.

Mintos recenze: klub investorů Mintos

Trochu propagovaným aspektem společnosti Mintos je klub investorů. Jedná se o program, který společnost Mintos vytvořila pro své nejcennější investory. Přemýšlejte o tom jako o VIP zacházení s investory.

Tento program jsme vytvořili, abychom nabídli větší výhody nejcennějším a nejvlivnějším investorům. Je to způsob, jak ukázat naše uznání za to, že jste na Mintosu.

Pokud investujete více než 50 000 EUR do společnosti Mintos, získáte osobního spolupracovníka pro služby investorům, který je k dispozici telefonicky nebo e-mailem, aby s vámi projednal případné dotazy nebo problémy.

Mintos investor klub investice p2p 12

Dosud jsem měl dva servisní spolupracovníky a oba poskytli fantastickou službu, odpověděli na mé e-mailové dotazy do jednoho dne a poskytli informace, které na platformě nebyly veřejně dostupné.

Zde jsou všechny výhody za to, že jste v klubu investorů. Jakmile dosáhnete investovaných 50 000 EUR, zobrazí se vám při přihlášení do Mintosu oznámení, že jste nyní součástí klubu.

 • Přeskočte čekací čáry a obraťte se na svého osobního spolupracovníka pro investory, kdykoli potřebujete pomoc na Mintos Marketplace.
 • Buďte první, kdo zná a vyzkouší naše nové funkce, předprodejní verze našich připravovaných produktů ve službě Mintos a sdílí vaši zpětnou vazbu.
 • Získejte speciální nabídky na fintech akce sponzorované společností Mintos. Pokud je to možné, připojte se k setkání investorů s generálním ředitelem a týmem společnosti Mintos.
 • Pokud potřebujete konkrétní údaje o svých současných nebo historických investicích ve společnosti Mintos, můžeme na vaši žádost exportovat vlastní tabulky.

Ve skutečnosti jsem požádal svého servisního spolupracovníka, aby mi poslal týdenní zprávu s výkonem mých investic, což byla žádost, které bylo náležitě a rychle vyhověno. Považuji přijímání e-mailových zpráv za produktivnější pro svůj pracovní postup, než když se musím pravidelně přihlašovat k platformě. Rád udržuji své investice co nejrychlejší.

V blízké budoucnosti si nemyslím, že budu zprávy tolik potřebovat, protože mobilní aplikace dělá tak skvělou práci, jak jsem podrobně popsal dříve.

Mintos recenze: hodnocení původců půjček Mintos

Když nastavíte strategii automatického investování, všimnete si, že všem původcům půjček bylo přiděleno hodnocení Mintos. Hodnocení Mintos má být měřítkem finanční a provozní stability každého poskytovatele půjčky. Podle Mintose je schopnost původce půjčky obsluhovat a poskytovat půjčky nejdůležitějším faktorem při hodnocení původců půjčky. Při poskytování záruky zpětného odkupu investorům je navíc finanční situace původce půjčky podstatným faktorem.

Hodnocení Mintos v konečném důsledku měří riziko protistrany nebo riziko ztráty v důsledku selhání poskytovatelů půjčky poskytovat služby nebo převádět přijaté platby od dlužníků investorům nebo plnit jiné smluvní závazky (mimo jiné včetně povinnosti zpětného odkupu). Riziko protistrany zachycuje operační riziko a riziko selhání společnosti, která působí jako poskytovatel půjčky, správce půjček a dlužník záruky zpětného odkupu investorům. Realizace těchto rizik by způsobila narušení poskytování půjček a plnění zpětného odkupu, což jsou hlavní rizika související s původci půjček ve společnosti Mintos.

Riziko typy poskytovatelu pujcek Mintos p2p 13

Hodnocení závisí na pěti klíčových faktorech charakterizujících každého poskytovatele půjčky: provozní prostředí (váha faktoru 10%), profil společnosti (15%), management a strategie (15%), ochota riskovat (20%) a finanční profil (40%) . Kromě toho je zahrnut faktor podpory pro původce půjček, kteří dostávají záruky od skupiny nebo od spřízněné společnosti.

Hodnocení Mintos je založeno na informacích získaných během procesu počáteční due diligence a údajích z průběžného monitorování. To zahrnuje primární informace od původců půjček, jako jsou rozhovory s managementem, návštěvy stránek, auditované a mezitímní finanční výkazy, firemní prezentace, úvěrová politika a dokumenty o kontrole rizik. Hodnocení se každoročně aktualizuje, s výjimkou určitých případů, kdy hodnocení původce půjčky vyžaduje okamžitou změnu. Může to být způsobeno peněžní injekcí, pozitivní nebo negativní regulací prováděnou v zemi poskytovatele půjčky atd.

Pokud investujete velké částky peněz, doporučil bych si udělat vlastní průzkum v původcích půjček, jinak můžete jako průvodce pro menší částky určitě použít hodnocení původce půjčky Mintos.

Na ExploreP2P najdete aktuality ohledně poskytovatelů půjček na Mintos platformě a aktualizovanou tabulku níže (z 10/2020):

💡 Potenciální nevýhody investování s Mintos

Pojďme se podívat na hlavní rizika investování do půjček P2P a zejména Mintos.

Riziko původce půjčky

Jak jsme již zmínili, půjčky P2P jsou investicí se středním rizikem a musíte si uvědomit, že půjčky mohou selhat. Se společností Mintos získáte záruku zpětného odkupu, jak jsme již diskutovali. Největší potenciální nevýhodou investování s Mintosem je tedy to, že poskytovatel půjčky zkrachuje, jak jsem popsal výše v případě Eurocent.

Jediným způsobem, jak toto riziko zmírnit, je sledovat ziskovost původce půjčky. Většina z nich každoročně zveřejňuje své finanční zprávy, takže můžete vidět, jak se jim daří. To však není tak snadné, jak to zní.

Pouze 38% poskytuje auditované finanční výkazy. Neauditované finanční výkazy nejsou tak důvěryhodné ve srovnání s auditovanými. V zásadě spoléháte spíše na to, co podnik říká o sobě, než na to, co říká důvěryhodná třetí strana (auditorská společnost).

Téměř 45% poskytovatelů půjček není ziskových. Je zcela normální, že nové podniky v tomto prostoru budou v prvních letech nerentabilní, ale musíte také počítat se zvýšeným rizikem, že utratí všechny peníze investorů, než se stanou ziskovými, což vede ke komplikacím včetně bankrotu.

Přibližně 80% poskytovatelů půjček je méně než 10 let, což znamená, že byly založeny po poslední velké světové recesi a nevíme, jak si povedou, pokud v nadcházejících letech zasáhne další. Během světové recese jsou úvěrové společnosti jedny z nejhůře zasažených dlužníků, kteří splácejí své půjčky z důvodu ztráty zaměstnání nebo výrazného snížení platů.

Úrokové riziko

Dalším rizikem je, že úrokové sazby v budoucnu porostou, což vám ztěžuje prodej vašich stávajících půjček s nižší úrokovou návratností na sekundárním trhu, pokud si to přejete. Samozřejmě můžete také nechat půjčky běžet a pokračovat v přijímání plateb až do splatnosti.

Při investování na platformách P2P je nejlepší investovat peníze, které si můžete dovolit použít, aniž byste narazili na vážné finanční potíže. Tímto způsobem minimalizujete šance na předčasný prodej půjček, potenciálně v době, která není výhodná.

Riziko stažení peněz

Stažení peněz se u různých půjčovacích webů P2P liší a naštěstí to s Mintosem nebyl problém. Od roku 2019 je společnost Mintos extrémně likvidní, což znamená, že můžete na platformu hodit tisíce eur a vidět je investované během několika minut, a naopak můžete své půjčky prodat na sekundárním trhu během jednoho nebo dvou dnů.

Ačkoli to v současné době není problém, mohlo by se tak stát kdykoli, i když by to mohlo být jen na krátkou dobu. Dojde-li k nárůstu popularity půjčovacích platforem P2P, dojde k situaci, kdy spousta věřitelů soutěží o půjčování, zatímco není dostatek dlužníků, což bude mít za následek vyšší tažení peněz, protože musíte počkat, až na vás přijde řada.

Abychom to uvedli do praxe, řekněme, že úrokové sazby, které vyděláte při půjčování, jsou 10%, ale v průměru v průběhu roku polovina vašich peněz sedí jako hotovost na vašem úvěrovém účtu, kde nejsou k dispozici žádní dlužníci. S pouhou polovinou zapůjčených peněz a druhou polovinou v hotovosti to znamená, že ve skutečnosti vyděláváte pouhých 5%.

To je extrémní příklad. Cash drag není obvykle nic takového. Ve skutečnosti obvykle snižuje 10% sazbu na 9,4% až 9,8%.

S ohledem na tyto potenciální nevýhody si myslím, že investice do půjčovacích platforem P2P a zejména do společnosti Mintos, je pro investory v roce 2019 velmi dobrým řešením, protože neexistují žádné další snadno dostupné investiční příležitosti s tak příznivým profilem rizika a výnosu.

Kromě toho je Mintos v současné době největší platformou v Evropě a osvědčil se díky skvělé komunikaci se svými investory a již několik let velmi likvidním primárním a sekundárním trhem s půjčkami.

Devizové riziko (nebo příležitost)

Můžete investovat do půjček ve 12 dalších měnách kromě EUR, včetně USD, GBP a RUB. To znamená, že při převodu zpět na euro můžete přijít o peníze v závislosti na tom, jak se mezitím sazby posunuly. Mohla by to však být také příležitost k navýšení výnosů. Viděl jsem investory využívající měnovou arbitráž ke zvýšení jejich celkových výnosů na 15–20%, což je opravdu působivé.

Rád si věci usnadňuji, takže investuji pouze v eurech. Také používám Mintos k minimalizaci nákladů na převody měn.

Pokud chcete investovat v jiných měnách, doporučil bych použít platformu jako TransferWise; tímto způsobem se vyhnete provizi Mintos na burzách.

Mintos recenze: jak si vedl Mintos v roce 2019?

Rok 2019 byl pro Mintos skvělým rokem, nechám vás posoudit sami na základě této infografiky:

Mintos investice vykonnost p2p pucky 14

Růst této platformy a upevnění jejího postavení největší evropské půjčovací platformy P2P je tu pro všechny.

Je to již pět let od uvedení Mintosu na trh a poprvé v roce 2017 změnili roční zisk. V průběhu roku 2017 se tržby zvýšily více než čtyřnásobně na více než 2,1 milionu EUR a čistý zisk činil 196 000 EUR. Podle zveřejněného finančního prohlášení, rok 2018 byl pro Mintos dalším ziskovým rokem, ačkoli zisky byly nižší kvůli agresivní expanzi, která znamenala vyšší výdaje.

To pro mě jako investora znamená hodně. Znamená to, že společnost má osvědčený obchodní model a zítra nezmizí, jak to udělali ostatní.

Mintos recenze: co je nového v Mintosu v roce 2020?

V roce 2019 zahájila společnost Mintos Invest & Access , což je nástroj, který nám umožňuje vybrat si ze tří různých investičních strategií. Jsou to v podstatě předkonfigurované systémy automatického investování s bonusem okamžité likvidity prostřednictvím sekundárního trhu, pokud potřebujete investované prostředky pro jiné účely.

Podle generálního ředitele společnosti Mintos, Martins Suite, plány pro bezprostřední budoucnost zahrnují také zavedení debetní karty, která Mintos převezme za pouhou půjčovací platformu. Banky a Fintech se v současné době angažují v plné konkurenci, ale Fintech mají v oblasti technologií výhodu, takže má smysl, aby platformy jako Mintos zasahovaly do tradičních bankovních domén, jako jsou debetní karty, a vyzývali je tímto způsobem.

Zahrnutí debetní karty do platformy Mintos také znamená, že investoři budou mít nyní velmi snadný způsob, jak utratit zisky ze svých investic. Místo toho, aby museli žádat o výběr a počkat několik dní, než se peníze dostanou na jejich účet (minus potenciální poplatky), budou nyní investoři moci platit přímo pomocí své debetní karty Mintos.

Myslím, že stojí za zmínku, že v roce 2018 zahájila společnost Mintos směnárnu s transparentními směnnými kurzy a spravedlivými poplatky, která umožňuje investorům směňovat peníze za nižší cenu než prostřednictvím bank. Ještě další výhoda, která nám investorům usnadňuje věci. O této konkrétní funkci ve svém příspěvku o optimalizaci pro nižší náklady na směnu měn jsem psal v samostatném příspěvku.

Mintos také pracuje na spuštění své mobilní aplikace, která bude ústředním bodem plánů společnosti Mintos na přesun do prostoru obsazeného tradičními bankami.

Vlastně jsem testoval beta verzi aplikace Mintos a myslím si, že všichni investoři budou velmi šťastní, až bude uvedena pro širokou veřejnost. Následující sekci se věnuji aplikaci, protože je toho hodně co říct.

Mobilní aplikace Mintos

Mintos mobilni aplikace investice p2p 15

Mobilní aplikace Mintos poskytuje společnosti Mintos významný rozdíl ve srovnání s ostatními konkurenty ve vesmíru. Je velmi dobře provedený z technického a použitelného hlediska. Moje pozadí je ve vytváření softwaru, takže znám dobře vyrobený produkt, když ho vidím. Také jsem použil a proklel tunu bankovních aplikací, které měly na uživatele nejděsivější uživatelské rozhraní a nesmyslné chyby.

S aplikací Mintos nejsou žádné takové nehody. Má světlý a tmavý režim (bílé nebo černé pozadí) a zobrazuje všechny nejdůležitější statistiky o vašich investicích. Můžete také vybírat nebo vkládat peníze přímo z aplikace a brzy také budete moci působit na primárním a sekundárním trhu.

Když je tato poslední funkce zavedena, s největší pravděpodobností se již nikdy nebudete muset znovu přihlašovat na web. Vzhledem k tomu, že většina lidí dnes pracuje výhradně ze svých telefonů, je to pro platformy, jako je Mintos, zřejmý krok, protože se snaží oslovit širší publikum a usnadnit věci svým stávajícím investorům.

Obzvláště se mi líbí sekce statistik, protože mohu rychle zkontrolovat důležité statistiky svých peněz, včetně zemí, do kterých investuji, půjčovacích společností, průměrné úrokové sazby, průměrné zbývající doby splatnosti a výše opožděných půjček. To jsou všechny statistiky, které jsou také k dispozici na webu, ale nejsou tak snadno a snadno dostupné. Nezapomínejme, že ve srovnání s otevřením mobilní aplikace, která je vždy přihlášena a zobrazuje pěkné a snadno čitelné, je mnohem větší tření vsedě za stolem, otevírání webových stránek, přihlašování a procházení stránek, které potřebujete statistiky okamžitě.

Mobilní aplikace pro iOS by měla být veřejně spuštěna v prvním čtvrtletí roku 2020 a já se těším na tuto událost, protože ve srovnání s konkurencí jistě postaví Mintos na velmi privilegované místo a zároveň nám nabídne velké pohodlí investoři.

Mintos recenze: co chybí Mintos?

Lepší statistiky

Na stránce statistik Mintos vidíme kumulativní počet investorů, nic však nenasvědčuje tomu, kolik připojených uživatelů se každý měsíc připojilo, a co je důležitější, kolik z nich je dokonce aktivních. Mnoho uživatelů se může zaregistrovat, ale nikdy neinvestují, což se ve statistikách neprojeví.

Totéž platí pro část objemů investic ve statistice. Vidíme, jak kumulativní investice měsíc po měsíci rostou, ale nemáme informace o tom, kolik nových půjček bylo každý měsíc vydáno. To by měsíc po měsíci poskytovalo jasnější objemy.

Pokud jde o půjčky, společnost Mintos nám poskytuje rozpis aktuálních a zpožděných půjček, ale ve skutečnosti není termín „aktuální“ přesný na 100%. Jedná se o univerzální řešení pro nedávno vydané půjčky, které nedosáhly prvního data splácení, a také pro půjčky, které úspěšně splácejí jistinu a úroky. Zjevně existuje větší nejistota a riziko u půjček, které nezačaly splácet, takže by neměly být spojovány dohromady s ostatními, které již jsou spláceny.

Transparentnost vlastnictví a zpřízněných osob

O vlastnictví společnosti Mintos a jeho vztahu k některým původcům půjček na platformě existují dlouhodobé pochybnosti. Konečným vlastníkem benefitu společnosti Mintos je Aigars Kesenfelds. V současné době je skutečným příjemcem 81 lotyšských společností. Zároveň nevlastní žádné podíly v žádné společnosti.

Tento podnikatel je skutečným příjemcem v několika realitních společnostech a také ve společnosti, která nabízí samoobslužné myčky aut – SIA Wash and Drive, AS Skanstes Biroju Centers, SIA Mintos Finance a další. Zájmy Kesenfelds v těchto společnostech zastupují AS ALPS Investments, stejně jako maltská společnost Dyonne Trading & Investments Limited a další společnosti tohoto druhu.

Od června 2018 se počet podniků, ve kterých je Kesenfelds registrován jako skutečný příjemce, zvýšil celkem o 19 společností.

Aigars není zmíněn na webových stránkách Mintos, ale zejména proto, že jeho jméno je spojováno s velkými původci půjček (Mogo, Hipocredit, Lendo a další) na platformě, měli by situaci napravit, protože mnoho lidí se obává konfliktů zájmů, které by mohly vzniknout kvůli této skutečnosti.

Další podrobnosti o původci půjček a samotných půjčkách

Chtěl bych vidět více podrobností, jako jsou auditované výpisy pro každého původce půjčky, stejně jako rozpis půjček vydaných podle země, míry selhání a míry vymáhání.

Lepší ziskovost

Je v zájmu všech investorů, aby společnost Mintos meziročně vykázala velké zisky. I když v roce 2017 úspěšně dosáhl ziskovosti, v roce 2018 zisky poklesly, když se sotva zlomily. To je zcela běžné pro rychle rostoucí podnikání, jako je Mintos, ale jako investoři bychom měli očekávat, že ziskovost v příštích několika letech vzroste; pokud ne, měli byste si položit otázku proč a ponořit se do toho hlouběji.

Lepší regulace

Mintos je registrován jako platforma v Lotyšsku, jak jsme již zmínili. V Lotyšsku neexistují pro tyto platformy přísné standardy, které je třeba dodržovat, což z něj činí skvělé místo pro zahájení půjčovací platformy P2P, ale jen málo utíší obavy investorů. I když skutečnost, že v Lotyšsku existují laxní zákony, není vinou společnosti Mintos, bylo by dobré, kdyby platformu regulovala důvěryhodnější finanční komise v Evropě.

Obzvláště znepokojivá je skutečnost, že FCA ve Velké Británii zamítla žádost společnosti Mintos o otevření pobočky ve Spojeném království. Je to přesně ten typ orgánu, který bych rád viděl, když propůjčí Mintolovi pečeť schválení, ale zatím se mu to nepodařilo dosáhnout.

Mintos recenze: alternativy k Mintos

Mnoho lidí je skeptických ohledně těchto P2P půjčovacích platforem a raději diverzifikují své investice napříč více platformami pro případ, že by na jedné z nich šlo na jih. I když si myslím, že Mintos je v současné době nejlepší platformou v Evropě, existují i další, kteří se nahoře ucházejí o pozici jedničky s Mintosem. Stálo by za to je prohlédnout a případně použít k diverzifikaci vašeho portfolia spolu s vaší investicí Mintos.

Tady jsou moje oblíbené:

 • Peerberry (průměrný výnos 11,54%)
 • Twino (11% průměrný výnos)
 

Dalším souvisejícím sektorem, který můžete zvážit pro investování za dobré ceny, je sektor půjček krytých kryptoměnou. V zásadě jde o to, že dlužníci při získávání finančních prostředků poskytli své krypto jako kolaterál. 

Mintos recenze: závěr ohledně Mintos P2P platofrmy

Investuji do společnosti Mintos již více než čtyři roky a viděl jsem, jak platforma roste od síly k síle. Je to rozhodně nejinovativnější platforma v současné době v Evropě a opravdu se těším na jejich proměnu ve finanční instituci se širší škálou produktů, z nichž některé jsem již zmínil výše.

Myslím, že by měl být realistický a měl by pochopit, že se jedná o oblast investic s určitým stupněm obecného rizika, a byl bych rád, kdyby se Mintos zlepšil v určitých oblastech, jak je uvedeno výše, když však vyvažuji rizika versus návratnost I mají pocit, že investice do těchto platforem, zejména do společnosti Mintos, jsou oprávněné.

Určitou část svého čistého jmění neustále investuji do půjčovacích platforem P2P, abych využil jejich fantastických výnosů, a Mintos zdaleka drží největší část této investice. V blízké budoucnosti nemám v plánu to změnit, protože jsem byl s výkonem zatím velmi spokojený.

Můžeme to tedy zabalit tím, že řeknu, že Mintos je velmi doporučený ode mě. Prosím, zanechte jakékoli dotazy týkající se platformy níže a rád na ně odpovím.

❓Často kladené otázky o společnosti Mintos

Mluvil jsem s mnoha lidmi o společnosti Mintos a slyšel jsem mnoho otázek, které mají investoři, zdá se, společné, takže se jim pokusím v této části věnovat pozornost. Máte-li jakékoli další dotazy, které byste chtěli řešit, zanechte komentář pod příspěvkem.

Nemyslím si, že se tomu opravdu můžete vyhnout, pokud si neprozkoumáte výkonnost svého portfolia a nezjistíte, zda existují nějaké konkrétní faktory, které mají za následek pravidelné zpoždění půjček, například půjčky z konkrétní země nebo konkrétního typu. To není něco, čeho se příliš obávám, navíc se svými portfolii opravdu nedostávám do hyperoptimalizace, protože nemám pocit, že by to ospravedlňovalo časovou investici vzhledem k ročním výnosům. Proto jsem takovou studii sám neprováděl. Pokud však někdo z vás, kteří čtete tento příspěvek, provádí takovou studii, určitě by mě zajímalo, co zjistíte.

Na hlavním panelu někdy uvidíte nějaké peníze, které jsou označeny jako nevyřízené platby. To znamená, že Mintos shromažďuje peníze a připravuje je na distribuci.

Pokud k tomu dojde, bude vám kompenzováno zpoždění při vypořádání nevyřízených plateb.

Úrok z nevyřízených plateb je 1,2násobkem úroku z dané půjčky. Můžete očekávat, že budete úroky dostávat každý týden, jakmile jej zaplatí příslušná půjčující společnost.

Úrok bude vypočítán pro jistinu i úrok a výpočet začne po skončení zúčtovacího období (7 dní).

Mintos vám zasílá přiznání bez daně; nezadržují žádné daně. Budete tedy muset přiznat příjem ve své zemi bydliště, jak je podrobněji vysvětleno v mém příspěvku o zdanění platformy půjček P2P. 

Mintos je moje upřednostňovaná platforma, do které investuji většinu svého portfolia P2P, ale vždy bych doporučil rozložit váš kapitál na různé platformy. 

Za poslední tři roky mé zkušenosti a zkušenosti mých kolegů investorů ukázaly, že můžete dosáhnout kdekoli mezi 10% a 14% návratností v závislosti na tom, jak investujete. Každá platforma má svůj vlastní průměrný výnos a to také závisí na míře rizika, které s půjčkami na konkrétní platformě přebíráte. 

Řekl bych, že můžete začít s pouhými 1 000 EUR, abyste zjistili, jak věci fungují na některé z doporučených platforem , ale abyste dosáhli jakéhokoli smysluplného příjmu, musíte investovat alespoň 10 000 EUR. Cokoliv menšího než to nestojí za čas a potíže podle mého názoru. Pokud máte na investování více než tuto částku, pak je to ještě lepší.

Ne, v tuto chvíli to Mintos neposkytuje, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se do této oblasti v budoucnu rozdělily. 

Ano, je normální mít velkou část svých půjček v prodlení se splátkami jistiny a úroků. Tady je můj rozpis v procentech:

 • Bezúročné období: 3,4%
 • Pozdní 1-15 dní: 7,5%
 • Pozdní 16-30 dní: 12,6%
 • Pozdní 31-60 dní: 6,7%

Jak můžete odvodit, asi 30% mého úvěrového portfolia je pozdě, ale to neznamená, že bych se měl začít bát, protože všechny mé půjčky jsou kryty zárukou zpětného odkupu.

Pokud používáte záruku zpětného odkupu, neměly by existovat žádné půjčky delší než 60 dní, protože by to znamenalo, že původce půjčky má problémy s odkoupením půjček a pravděpodobně zkrachuje. Jediné půjčky, které mám na účtu, a to 60+ Days Late, jsou ve skutečnosti všechny půjčky patřící společnosti Eurocent, která loni zkrachovala a je v současné době ve správě.

Z mých zkušeností v testech, které jsem provedl, a také těch, které provedli jiní investoři, se kterými jsem mluvil, trvá prodej celého portfolia mezi 24 až 72 hodinami. Velikost se nejeví jako problém, protože znám lidi, kteří v tomto krátkém časovém rámci prodali na sekundárním trhu 7 figurních portfolií.

To, zda můžete své půjčky prodat za stejnou cenu, nebo zda budete muset uplatnit slevu, závisí na tom, jaké sazby původci půjček nabízejí v okamžiku, kdy se rozhodnete prodat, a jaké sazby nabízeli, když jste je kupovali. Pokud jste například před 6 měsíci investovali do půjček Mogo ve výši 11% a průměr půjček Mogo je nyní 12%, nikdo vaše půjčky nekoupí, pokud je nenabídnete se slevou.

Nakonec se možná budete muset vzdát ekvivalentu týdne nebo dvou úrokových výnosů, abyste prodali své úvěrové portfolio, což je podle mě dobrý kompromis.

Mintos vypočítává pozitivní zisk na úrovni půjčky pro investice na sekundárním trhu. Pokud například investor letos investoval do úvěru a bude plně splacen až v příštím roce, pak v kapitálovém zisku tohoto roku nebude zisk vypočítán, protože příjem z úvěru je nižší než investovaná částka. Bohužel to není snadné vypočítat, protože Mintos se dívá také na všechny předchozí roky.

Zde je příklad: V roce 2018 investoval investor do půjčky 90 EUR a v daném roce dostal od dlužníka 100 EUR a úvěr skončil. V roce 2018 pak bude kapitálový zisk 10 EUR.

Pokud však v roce 2018 investoval investor do půjčky 90 EUR a byla splacena pouze polovina jistiny, pak pro rok 2018 bude kapitálový zisk 0 EUR. Pokud bude půjčka splacena v plné výši v roce 2019 a celkové přijaté prostředky budou 100 EUR, pak bude kapitálový zisk pro rok 2019 10 EUR atd.

Údaje najdete v části Výpis z účtu, ale musíte se podívat na všechny předchozí roky, ve kterých jste získali slevou / prémií na transakcích na sekundárním trhu a které půjčky byly plně splaceny v roce 2019.

Mintos recenze investice zkušenosti návod p2p půjčky hodnocení
Mintos recenze
Mintos recenze
Celkově v oblasti p2p půjček se Mintos zdá být jednička, zatím máme jen pozitivní zkušenosti. Velmi doporučujeme Mintos pro jakékoli portfolio P2P půjček. Mintos je všeobecně vnímaný jako číslo 1 pro P2P investice. Jaké máte zkušenosti s Mintos vy? Zanechte nám komentář níže.
Průměrný úrok (ziskovost)
9.6
Nabídka p2p půjček
9.4
Zákaznická podpora
9.6
Důvěryhodnost a reputace
9.3
Funkce platformy (sekundární trh, auto-invest a jiné)
9.7
Uživatelské hodnocení5 hodnocení
7.8
Výhody
Vysoká likvidita
Možné téměr ihned začít investovat
Dobře zavedená platforma
Buyback záruky (zpětný odkup)
Mobilní aplikace
Nevýhody
Riziko bankrotu poskytovatelů půjček
9.5
Hodnocení
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

2 komentáře

 1. Díky této skvělé půjčovací společnosti, kde jsem získal částku půjčky ve výši 10 000 EUR, chci využít tentokrát k tomu, abych všem, kteří potřebují jakýkoli druh půjčky, řekl přímo prostřednictvím e-mailu: (24hoursloancom @ gmail. Com)

 2. NABÍDKA PŮJČKY!!! Jsem pan Roberto Kenneth, dobrá pověst, legitimní a seriózní společnost Lender Půjčím peníze lidem, kteří potřebují finanční pomoc. Máte špatný kredit nebo potřebujete peníze na zaplacení účtů? Chci použít toto médium, abych vás informoval, že pomáhám příjemcům spolehlivě, protože vám rád nabídnu půjčku. Žádná kontrola kreditu, 100% záruka. e -mail: robertokennety@gmail.com

  Poznámka: Vítáme pouze vážně smýšlející lidi, protože jsme legitimní a ochotní financovat půjčky pro skutečné lidi a seriózní. V případě zájmu se k nám vraťte s následujícími informacemi:

  Celé jméno:
  Země:
  Stát:
  Telefon:
  Stáří:
  Částka potřebná jako půjčka:
  Délka půjčky:
  Sex:
  Místo výkonu práce:
  Měsíční příjem:

  Jakmile obdržíme váš e -mail, zašleme vám naše podmínky půjček pro řízení. kontaktujte e -mail naší společnosti nebo whatsapp:
  E -mail společnosti: robertokennety@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Průměrný úrok (ziskovost)
Nabídka p2p půjček
Zákaznická podpora
Důvěryhodnost a reputace
Funkce platformy (sekundární trh, auto-invest a jiné)
Celkové hodnocení

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování