Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je to mikroplatba?

Mikroplatby jsou transakce nebo platby za méně než dolar (v některých případech představují pouze zlomek procenta), které se obvykle provádějí on the web. Mikroplatby jsou považovány za způsob, jak využít world-wide-web k usnadnění on line plateb v reálném čase za digitální práva, licenční poplatky, nákupy ve hrách, on the web tipování a dokonce ke koordinaci zařízení připojených přes internet věcí (IoT).

Definice nebo velikost mikroplatby se u různých platebních procesorů a podniků liší: některé společnosti uznávají všechny transakce pod dolarem jako mikroplatby, jiné klasifikují mikroplatby jako částky pod 5,00 USD, pod 10,00 USD (např. S ​​PayPal) nebo někdy pod 20,00 USD.

Shrnutí

  • Mikroplatba je malá transakce, často prováděná on the internet, která může činit jen zlomek centu.
  • V závislosti na platebním systému může být „mikroplatba“ definována jako jakákoli velikost transakce menší než 1,00 USD, 5,00 USD nebo více.
  • Mikroplatby byly propagovány jako způsob, jak lépe usnadnit okamžitou online distribuci licenčních poplatků, odměn, reklamy s platbami za kliknutí, malých pracovních míst na volné noze a transakcí s kryptoměnou.

Porozumění mikroplatbám

Nejnovější technologický pokrok přinesl větší expozici a začlenění do digitálního světa. Fintech, technologie v oblasti financí, je rozvíjející se odvětví, které se zaměřuje na zpřístupňování finančních produktů všem spotřebitelům za zanedbatelnou cenu. V důsledku tohoto technologického úsilí se náklady spotřebitelů snižují až na několik centů. Problém s tak nízkými poplatky spočívá v tom, že nemusí být možné je zpracovat prostřednictvím společností vydávajících kreditní karty a jejich tradičního systému založeného na poplatcích za transakce tedy vznik mikroplatbových systémů.

Termín „mikroplatba“ vytvořil v 60. letech futurista a filozof Ted Nelson jako způsob, jak platit za jednotlivá autorská práva k on-line obsahu. Nelson si představoval mikroplatby v sousedství jedné desetitisíciny penny. Takové platby by uživatelům umožnily platit za on the internet obsah a na rozdíl od modelu založeného na reklamě by umožnily vytvoření levných sítí. Zatímco Globe Extensive Net nyní pracuje na modelu založeném na reklamě, Nelsonova myšlenka položila základ nyní všudypřítomného hypertextového přenosu. Mikroplatby v současné době ještě nejsou běžným způsobem platby za internetový obsah.

Mikroplatby v praxi

Platformy pro mikroplatby vytvořené pro zpracování malých transakcí fungují mnoha způsoby. Jedním ze způsobů je, že prodejce nebo poskytovatel služeb může mít zřízený účet u poskytovatele mikroplatby třetí strany, který shromažďuje, ukládá a distribuuje provedené platby. Spotřebitel je také povinen založit účet u stejného poskytovatele mikroplatby pro snazší usnadnění plateb. Prostřednictvím digitální peněženky spravované poskytovatelem se platby ukládají, dokud se neshromažďují na větší částku a poté se nevyplácejí příjemci.

Například Upwork je net na volné noze, který spojuje nezávislé pracovníky se společnostmi, které mají dočasné projekty. Například společnost si může najmout video editora od Upwork, aby upravil několik svých komerčních videí za cenu 5 $ / hod. Pokud nezávislý pracovník dokončí projekt za čtyři hodiny, společnost provede platbu společnosti Upwork, která vybere jeho poplatky a zbytek uloží professional nezávislého pracovníka do digitální peněženky. Vzhledem k tomu, že nezávislý pracovník získává více pracovních míst, Upwork nashromáždí IOU, dokud peněženka nebude obsahovat velké množství řekněme 1 000 $. V tomto okamžiku provede Upwork platbu na účet nezávislého pracovníka.

Mikroplatby předplacené systémy

Dalším způsobem, jak fungují systémy mikroplatby, je implementace předplaceného systému. Uživatel si založí účet s procesorem mikroplatby a zaplatí na účet průměrnou nebo velkou částku peněz. Pokud poskytovatele využívá také platforma elektronického obchodování, kde uživatel provádí malé nákupy, z účtu uživatele u poskytovatele se snadno odečte částka nákupu v dolarech. Ve skutečnosti uživatel provádí platby prostřednictvím účtu pro zpracování mikroplatby.

Například PayPal je poskytovatel mikroplatby, který definuje mikroplatby jako transakce za méně než 10 USD. Uživatel si může otevřít účet na PayPalu a uložit vklad 150 $. Pokud si zakoupí službu za 7,99 $ z digitálního obchodu, jako je iTunes, prostředky by byly odepsány z účtu PayPal a použity k úhradě nákupu. Zůstatek na účtu uživatele PayPal bude o 150 $ méně než o 7,99 $ méně než poplatky PayPal za transakce mikroplatbami.

Mikroplatby při nákupu

Mikroplatba je většinou omezena na oblasti digitálních plateb. Provedení nákupu hudebního CD za ,99 $ s náklady na dopravu a manipulaci 25,00 $ nemusí mít pro průměrného spotřebitele smysl. Platba ,99 $ za digitální obsah stejného hudebního alba však může být professional kupujícího racionálnější transakcí, protože není nutné žádné fyzické doručení.

I přesto má mnoho podnikatelů a webů elektronického obchodování problémy s hledáním zpracovatele kreditní karty, protože poplatek za zpracování transakcí může být vyšší než mikroplatba. Protože různé procesory mikroplatby mohou zpracovávat mikroplatby odlišně, musí si společnosti zvolit systém, který pro ně funguje lépe, a ušetřit je na poplatcích nejvíce.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web