Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Mentalita kasina v obchodování

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Psychologie obchodování  > Mentalita kasina v obchodování

Mentalita kasina v obchodování

Finanční trhy přitahují nejrůznější účastníky, od fandů na částečný úvazek, kteří hledají další hotovost, až po nadnárodní instituce, které pohybují miliardy dolarů napříč tisíci nástrojů. Obchodní hra se rozprostírá na obou koncích spektra a partneři a domácí hráči soutěží o zisky tradičními fondy a bleskovými počítačovými algoritmy.

Facts naznačují, že většina obchodníků hrajících na mělkém konci tržního fondu nakonec v tomto úsilí selže a vyzvedne si podíly, nechá své peníze spravovat někomu jinému, nebo se jednoduše vzdá a hledá jiný způsob, jak budovat bohatství. Je ironií, že mnozí z těchto lidí nikdy neměli šanci uspět, protože přišli do hry s mentalitou kasina, která znamenala přímou cestu k neúspěchu.

Co přesně je mentalita kasina a jak podkopává snahu obchodníka o ziskovost? Je tento chybný přístup omezen na nováčky nebo se do chování zapletou i zkušení obchodníci? Jaký je nejúčinnější způsob, jak překonat mentalitu kasina a nahradit jej disciplinovaným přístupem, který podporuje ziskovou kariéru spekulací?

Definování mentality kasina

Mnoho nových obchodníků pohlíží na svou účast na finančních trzích stejně jako na výlet do Las Vegas a doufají, že hromadu peněz v jejich zadních kapsách lze při odchodu vyměnit za větší hromadu. Mnoho z těchto lidí se nenaučilo základní obchodní strategie a techniky, protože zapomínají na povahu rizika, hypnotizovaní chamtivostí, která se lepí jako lepidlo na všechny rychlé zbohatnutí.

Média a kolegové naprogramovali nové obchodníky tak, aby na cenné papíry pohlíželi jako na sázkové listy a na široký trh jako na sportovní událost, na které může vyhrát kdokoli, pokud se udrží na pravé straně. Hra z jejich pohledu vypadá černobíle, protože nerozumí tomu, jak trhy vybírají kapsy obchodníků, kteří házejí peníze na cenné papíry se stejnou intenzitou, jakou mince padají do banditů s jednou rukou v naději, že zasáhnou jackpot.

A stejně jako výherní automat, i menší výplaty v pravidelných intervalech zvyšují motivaci k uzavírání větších sázek, ať už jsou nebo nejsou přiměřené aktuálním tržním podmínkám a příležitostem. Toto chamtivé chování se občas vyplatí s velkou výhrou, ale většinou ztrácí peníze konzistentně v průběhu času, což otevírá dveře neúspěchu a konečný odchod z obchodní hry.

Nedostatek definovatelné výhody (viz The Vital Value Of Defining Your Trading Edge) utěsňuje jejich osud – stejně jako hráči, kteří hrají o vzrušení, ale nedokáží se naučit šance na každou hru a odpovídající odpovědi, které snižují nebo eliminují výhodu domu. Mezitím obě skupiny jednotlivců získají sekundární posílení pro destruktivní akce, protože jejich těla uvolňují adrenalin a endorfiny, kdykoli hrají, bez ohledu na vítězství nebo prohru.

Mentalita kasina spotřebovává nejvíce kapitálu, když trhy nebo nástroje směřují k binárním událostem, jako jsou zprávy o výnosech nebo ekonomické zprávy, které způsobí prudce vyšší nebo nižší ceny cenných papírů. Inteligentní obchodníci ustupují stranou nebo zajišťují pozice v těchto inflexních bodech, protože neznají výsledek a hádání nepředstavuje životaschopnou strategii. Mezitím postižený obchodník jde all-in a zaujímá velké pozice, protože jsou fixovány na výherní straně rovnice, slepé k významným nákladům, že se mýlí.

Chyba začátečníka nebo celoživotní utrpení

Mentalita kasina ovlivňuje především nováčky, protože je přirozeným důsledkem nedorozumění finančních trhů a jejich fungování. Mnoho z těchto lidí se dříve či později poučí ze svých chyb a použije nevyhnutelné ztráty jako budíček, aby vzali předmět vážněji. To zase poskytuje motivaci potřebnou k posezení a osvojení základů strategie, dimenzování pozice, pozitivního očekávání a risk management.

Zatímco nováčci se rychle vymývají, pokud neopustí mentalitu kasina, zkušení obchodníci mohou nést prvky tohoto destruktivního myšlení po celá léta. I když to dominuje jejich časem prověřeným strategiím, tato mentalita se může ukázat, kdykoli chamtivost překoná disciplínu. V malých dávkách to není fatální a může to do obchodního dne vnést trochu zábavy, pokud je velikost pozice udržována na nízké úrovni. Vhodně se jim říká „loterijní lístky“, které fungují nejlépe, když obchodníci čelí binárním scénářům, které už viděli dostkrát, aby věřili, že mají lepší šanci než 50–50 mít pravdu.

Například FTSE Russell vyvažuje svá oblíbená portfolia indexů jednou ročně v červnu, což vyvolává rally, protože správci fondů musí kupovat nové cenné papíry..Zkušení obchodníci si mohou rezervovat neočekávané zisky, pokud předem uhodnou přírůstky. Přestože se jedná o binární událost (bezpečnost je přidána nebo není), roky sledování tohoto procesu vytvářejí malou výhodu, kterou obchodníci hrají s košem akcií, o kterých si myslí, že budou přidány.

Překonání mentality kasina

Education and learning nabízí nejúčinnější obranu proti mentalitě kasina. Začněte svou obchodní kariéru čtením solidních výukových materiálů o investování, obchodování a historii finančních trhů. Poté prozkoumejte specializované materiály ve vaší oblasti zájmu, včetně Analýza zabezpečení Benjamin Graham a David Dodd, pokud se zaměřili na fundamentální analýzu a Technická analýza trendů akcií Robert D. Edwards a John Magee, pokud se zaměřili na technickou analýzu. Přečtěte si biografie o slavných obchodnících a o tom, jak zbohatli, například Vzpomínky na operátora akcieu, Životopis Edwina Lefèvra z roku 1923 legendárního obchodníka Jesse Livermora. Doplňte tyto klasické znalosti rychlým posunem vpřed do moderní doby, prostudujte si špičkové knihy o obchodování a načasování trhu posledních několika desetiletí.

Realisticky se mnoho nových účastníků vyhýbá vzdělávací dráze, protože jsou dokonale spokojeni s pronásledováním iluze snadných peněz a hledají trhy, které by jim poskytovaly velké výplaty, aniž by se zapotily. Logisticky to funguje ve prospěch vážnějších smýšlejících účastníků a vytváří velkou akcieu tápajících slabých rukou, které zvyšují potenciál odměn v klíčových bodech obratu trhu.

Závěr

Finanční trhy nabízejí nejrůznější příležitosti k vytváření zisků, pokud jsou účastníci ochotni pěstovat dobře definované hranice a vytvářet vhodné sady rizik a income administration pravidla. Naopak, uzavírání binárních sázek na tržní výsledky věří, že jde o kasino, které se vyplácí náhodně, ignoruje strukturu a realitu trhu a poskytuje přímou cestu k neúspěchu a vymývání.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: