Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měna provádí obchod

Měna provádí obchod

Co je to měnový obchod?

Obchodování s měnou je strategie, při níž měna s vysokým výnosem financuje obchod s měnou s nízkým výnosem. Obchodník využívající tuto strategii se pokouší zachytit rozdíl mezi sazbami, který může být často značný v závislosti na použité míře.

Have trade je jednou z nejpopulárnějších obchodních strategií na devizovém trhu. Mezi nejoblíbenější obchody typu have trade patří nákup měnových párů, jako je australský dolar / japonský jen a novozélandský dolar / japonský jen, protože rozpětí úrokových sazeb těchto měnových párů bylo poměrně vysoké. Prvním krokem při sestavování have trade je zjistit, která měna nabízí vysoký výnos a která nízký výnos.

Základy obchodování s měnou

Obchodování s měnou je jednou z nejpopulárnějších obchodních strategií na měnovém trhu. Považujte to za podobné heslu „nakupujte nízko, prodávejte vysoko“. Nejlepší způsob, jak nejprve implementovat carry trade, je určit, která měna nabízí vysoký výnos a která nižší.

Mezi nejoblíbenější obchody typu have trade patří nákup měnových párů, jako jsou AUD / JPY a NZD / JPY, protože tyto úrokové rozpětí jsou velmi vysoké.

Mechanika Carry Trade

Pokud jde o mechaniku, obchodník je schopen vydělat na rozdílu v úrokových sazbách obou zemí, pokud se směnný kurz mezi měnami nezmění. Mnoho profesionálních obchodníků používá tento obchod, protože zisky se mohou při zohlednění pákového efektu stát velmi velkým. Pokud obchodník v našem příkladu používá běžný pákový faktor 10: 1, může vydržet zisk ve výši 10násobku rozdílu úrokové sazby.

Měna financování je měna, která je směňována v měnové transakci. Měna financování má obvykle nízkou úrokovou sazbu. Investoři si půjčují měnu financování a zaujímají krátké pozice v měně aktiv, která má vyšší úrokovou sazbu. Centrální banky financujících měnových zemí, jako je Financial institution of Japan (BoJ) a Federální rezervní systém United states of america, se často zabývají agresivním měnovým stimulem, jehož výsledkem je nízké úrokové sazby. Tyto banky budou pomocí měnové politiky snižovat úrokové sazby, aby naštartovaly růst v době recese. Jak sazby klesají, spekulanti si půjčují peníze a doufají, že uvolní své krátké pozice, než se sazby zvýší.

Kdy nastoupit do obchodu, kdy vystoupit

Nejlepší čas pro vstup do have trade je, když centrální banky zvyšují (nebo přemýšlejí) o úrokových sazbách. Mnoho lidí skáče do rozjetého vlaku carry trade a zvyšuje hodnotu měnového páru. Podobně tyto obchody fungují dobře v dobách nízké volatility, protože obchodníci jsou ochotni podstoupit větší riziko. Dokud hodnota měny neklesne – i když se příliš nehýbe, nebo vůbec – budou obchodníci stále dostávat výplaty.

Ale období snižování úrokové sazby nenabízí obchodníkům velké odměny v obchodech typu carry. Tento posun v měnové politice znamená také posun v hodnotách měny. Když sazby klesají, poptávka po měně má také tendenci se zmenšovat a odprodej měny se stává obtížným. V zásadě platí, že k tomu, aby z carry trade vznikl zisk, je třeba, aby nedocházelo k žádnému pohybu nebo určité míře zhodnocení.

Shrnutí

  • Obchodování s měnou je strategie, při níž měna s vysokým výnosem financuje obchod s měnou s nízkým výnosem.
  • Obchodník využívající tuto strategii se pokouší zachytit rozdíl mezi sazbami, který může být často značný v závislosti na použité míře.
  • Have trade je jednou z nejpopulárnějších obchodních strategií na devizovém trhu.

Příklad obchodování s měnou

Jako příklad obchodování s měnou lze předpokládat, že si obchodník všimne, že sazby v Japonsku jsou ,5 procenta, zatímco ve Spojených státech jsou to 4 procenta. To znamená, že obchodník očekává zisk 3,5 procenta, což je rozdíl mezi těmito dvěma sazbami. Prvním krokem je půjčit si jen a převést je na dolary. Druhým krokem je investování těchto dolarů do cenného papíru platícího americkou sazbou. Předpokládejme, že aktuální směnný kurz je 115 jenů za dolar a obchodník si půjčí 50 milionů jenů. Jakmile bude převeden, částka, kterou by měl, je:

Americké dolary = 50 milionů jenů ÷ 115 = 434 782,61 USD

Po roce investovaném se 4% sazbou v Usa má obchodník:

Konečný zůstatek = 434 782,61 $ x 1,04 = 452 173,91 $

Obchodník nyní dluží 50 milionů jenu jistinu moreover ,5 procent úroků celkem:

Dlužná částka = 50 milionů jenů x 1,005 = 50,25 milionů jenů

Pokud směnný kurz zůstane v průběhu roku stejný a skončí na 115, dluží částka v amerických dolarech:

Dlužná částka = 50,25 milionu jenů ÷ 115 = 436 956,52 USD

Obchodník profituje z rozdílu mezi konečným zůstatkem amerického dolaru a dlužnou částkou, což je:

Zisk = 452 173,91 USD – 436 956,52 USD = 15 217,39 USD

Všimněte si, že tento zisk je přesně očekávaná částka: 15 217,39 $ 434 782,62 = 3,5%

Pokud se směnný kurz pohne proti jenu, obchodník by měl větší zisk. Pokud bude jen silnější, obchodník vydělá méně než 3,5 procenta nebo může dokonce utrpět ztrátu.

Rizika a omezení provádění obchodů

Velkým rizikem v carry trade je nejistota směnných kurzů. Na výše uvedeném příkladu platí, že pokud by měl americký dolar klesnout oproti japonskému jenu, obchodníkovi hrozí riziko ztráty peněz. Tyto transakce se také obvykle provádějí s velkou pákou, takže malý pohyb směnných kurzů může mít za následek obrovské ztráty, pokud nebude pozice vhodně zajištěna.

Efektivní strategie obchodování s sebou nespočívá pouze ve zdlouhavém přechodu měny s nejvyšším výnosem a zkratování měny s nejnižším výnosem. I když je aktuální úroveň úrokové sazby důležitá, ještě důležitější je budoucí směr úrokových sazeb. Například americký dolar by mohl vůči australskému dolaru posílit, pokud americká centrální banka zvýší úrokové sazby v době, kdy je australská centrální banka utahována. Přepravní obchody fungují pouze tehdy, když jsou trhy samolibé nebo optimistické. Nejistota, obavy a strach mohou investory uvolnit. 45% výprodej v měnových párech, jako jsou AUD / JPY a NZD / JPY v roce 2008, byl spuštěn Subprime proměněnou globální finanční krizí. Vzhledem k tomu, že transakce typu „carry trades“ jsou často pákovým efektem, byly skutečné ztráty pravděpodobně mnohem větší.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web