Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měli byste odložit investice do marihuany?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Měli byste odložit investice do marihuany?

Měli byste odložit investice do marihuany?

Za posledních několik permit se situace legálního konopí dramaticky změnila. Další státy v United states of america přistoupily k legalizaci rekreační a léčivé marihuany. Kanada legalizovala užívání rekreační marihuany v roce 2018 a Mexiko podle všeho následuje. 4. března 2020 přijalo Mexiko právní předpisy o legalizaci konopí ve všech formách. Návrh zákona přichází do Senátu a dalších regulačních orgánů, ale očekává se, že bude dokončen.

Se známkami ukazujícími na případnou legalizaci Usa je Severní Amerika připravena stát se světovým lídrem v rozvíjejícím se odvětví marihuany. Toto odvětví se možná stále rozvíjí, ale některé odhady oceňují jeho celosvětový růst na 74 miliard USD do roku 2027. V United states se očekává růst na 24 miliard USD do roku 2025. Většinu růstu v konopném průmyslu lze připsat přílivu společnosti zabývající se výrobou, distribucí a studiem legálního konopí.

Investoři mají příležitost umístit svá aktiva do řady legálních marihuanových podniků. I přes veškerý humbuk však stále existují důvody, aby investoři postupovali opatrně. V tomto článku rozebíráme čtyři otázky, které byste se měli zeptat, než investujete do legálního konopného průmyslu.

Kdy bude marihuana legalizována v United states?

Rekreační marihuana je legální v 11 státech v Usa, Washingtonu DC a na amerických teritoriích Severní Mariany a Guam. 33 států schválilo zákony, které umožňují regulované použití léčivých přípravků. Státy na západním pobřeží mohly vést, ale nyní existují regiony po celé zemi, kde mohou jednotlivci pěstovat a nakupovat marihuanu legálně. Vyhlídka na národní úsilí o legalizaci marihuany však zůstává nepolapitelná, a to i přesto, že stále více jednotlivých států se ubírá tímto směrem. Investoři by měli mít na paměti, že federální legalizace není v žádném případě zaručena a že mezitím společnosti čelí velmi různorodým souborům předpisů podle toho, kde v zemi působí.

Jak bude marihuana zdaněna?

Hlavním sporem v debatě o legalizaci marihuany je otázka daní. Zdanění prodeje marihuany znamená obrovské ekonomické požehnání professional státy, v nichž je marihuana legální. Daně však pro zákazníka znamenají zvýšení ceny marihuany. Pokud jsou daně příliš vysoké nebo pokud není rovnováha pečlivě udržována, mohla by poptávka po marihuaně snadno klesnout. To by znamenalo nižší tržby a pro investory do marihuanových společností potenciální ztráty.

Jak jsou oceňovány marihuanové společnosti?

Mnoho dnešních předních marihuanových společností využívá výhod vysokého ocenění společnosti. Ačkoli to může stačit k přesvědčení některých investorů, aby se do hry zapojili, je důležité mít na paměti, že ocenění společností mohou být do značné míry založena na tržním humbuku. Protože marihuanový průmysl je relativně nový a do značné míry nevyzkoušený, není jasné, zda se dnešní tržní ocenění usadí kolem místa, kde se nyní nacházejí. Pokud investoři nakonec přeceňují potenciál legální konopné sféry, je pravděpodobné, že tato ocenění nakonec poklesnou.

Kolik marihuanových společností to ve skutečnosti zvládne?

Investoři, kteří se chtějí podílet na legálním konopném průmyslu, by měli mít na paměti, že tato oblast je v současné době docela přeplněná. Stovky společností po celém světě soupeří o dominanci v odvětví, které je stále mladé a vyvíjí se. S největší pravděpodobností z pouze několika z těchto společností vyroste hlavní hráči na trhu. Mnoho dalších bude pravděpodobně udržovat malé operace nebo dokonce uzávěr pod tlakem trhu. Některé akcie jsou bezpečnější sázky než jiné, ale professional každodenního investora je neuvěřitelně obtížné předvídat, které společnosti vyjdou nahoře nebo dole.

Závěr

Akcie marihuany jsou právě teď neuvěřitelně volatilní, což znamená, že ke každé investici je třeba přistupovat s maximální opatrností. Ačkoli existují důvody váhat, pokud jde o investice do legálního konopného průmyslu, mnoho investorů také vidí obrovské příležitosti. Zůstává otázkou, zda potenciální odměny převažují nad souvisejícími riziky. Na tuto otázku lze bohužel odpovědět až zpětně. (Související čtení viz: Nejlepší akcie marihuany professional březen 2020.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web