Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měli byste investovat do rozvíjejících se trhů?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Rozvojové trhy  > Měli byste investovat do rozvíjejících se trhů?

Měli byste investovat do rozvíjejících se trhů?

Rozvíjející se trhy zůstaly oblíbenou investiční oblastí od jejich zavedení na počátku 21. století. Od té doby byla zavedena řada nových fondů a nástrojů professional investování na rozvíjejících se trzích. Rozvíjející se trhy jsou jedinečnou investiční příležitostí, protože nabízejí stejnou část rizika a odměny. I když na investory čekají obrovské zisky, které dokážou identifikovat správné investice na rozvíjejícím se trhu ve správný čas, související rizika nejsou někdy dobře pochopena.

Shrnutí

  • Rozvíjející se trhy zůstaly oblíbenou investiční oblastí od jejich zavedení na počátku 21. století.
  • I když na investory čekají obrovské zisky, které dokážou ve správný čas identifikovat správné investice na rozvíjejícím se trhu, související rizika jsou někdy podceňována.
  • Proces nástupu do rozvinuté ekonomiky nemusí být vždy vzestupnou trajektorií a když země čelí politickým otřesům nebo přírodním katastrofám, které vážně (a najednou) stimulují jejich ekonomický růst, může to nadšené investory stát hodně.
  • Při dodržování základní opatrnosti mohou přínosy investování na rozvíjejícím se trhu převážit rizika největší růst a akcie s nejvyšší návratností se budou nacházet v nejrychleji rostoucích ekonomikách.

Co jsou rozvíjející se trhy?

Rozvíjející se trhy popisují ekonomiky, které existují mezi fázemi vývoje a vývoje. Fáze rozvíjejícího se trhu nastává, když ekonomiky vidí svůj nejrychlejší růst a zároveň největší volatilitu.

V roce 2020 patří mezi současné rozvíjející se tržní ekonomiky Indie, Mexiko, Rusko, Pákistán a Saúdská Arábie. Při identifikaci rozvíjejících se trhů hledají investoři a ekonomové země, kde panují velmi malé politické nebo sociální nepokoje a konzistentní ekonomický růst.

Rizika investování na rozvíjejících se trzích

Investice příliš pozdě na rozvíjejícím se trhu je největším rizikem tohoto typu investic. Čína je dobrým příkladem ekonomiky, která byla dříve považována za rozvíjející se trh. V době, kdy si většina lidí uvědomila růst čínské ekonomiky, však již byla na dobré cestě k tomu, aby se stala ekonomickou velmocí. Na vrcholu popularity rozvíjejícího se trhu může být investování velmi nákladné. Růst rozvíjejících se trhů navíc není stabilní a může být velmi volatilní, takže načasování investice je velmi důležité.

Proces nástupu do rozvinuté ekonomiky nemusí být vždy vzestupnou trajektorií. Země mohou čelit politickým otřesům nebo přírodním katastrofám, které mohou vážně (a najednou) stimulovat jejich ekonomický růst. To však bohužel může nadšené investory stát hodně. Například Rusko od 90. allow střídalo rozvíjející se trh a rozvíjející se ekonomiku. Následky komunismu a špatného peněžního managementu vedly k masivnímu nesplácení dluhu, což masivně devalvovalo ruskou měnu, rubl. Na nějaký čas byla země považována za špatnou investici. Rusko však má přístup k velkému množství ropných akcie a ložisek nerostných surovin, takže je velmi pravděpodobné, že se z něj v blízké budoucnosti vyvine rozvinutá země.

Odměny za investice na rozvíjejících se trzích

Při dodržování základní opatrnosti mohou přínosy investování na rozvíjejícím se trhu převážit rizika. I přes jejich volatilitu se největšího růstu a nejvíce se vracejících akcií dosáhne v nejrychleji rostoucích ekonomikách. Tajemství přidání růstu z rozvíjejících se trhů do vašeho portfolia je omezit se na přiměřená rizika. Fondy obchodované na burze (ETF) jsou skvělou volbou, protože do svého portfolia můžete přidat celou zemi nebo kombinaci zemí.

Mnoho amerických akcií s modrými čipy navíc nabízí slušnou expozici na rozvíjejících se trzích kvůli jejich globální povaze. Například kombinace tržeb společnosti Coca-Cola odráží skutečnost, že je populární v Číně, Japonsku, United states Nákup akcií s modrým čipem nebo fondy, které investují do těchto akcií, mohou přidat rovnováhu na rozvíjejících se trzích s rovnováhou rozvinuté steadiness trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web