Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měli byste důvěřovat robotovi, aby spravoval vaše peníze?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Měli byste důvěřovat robotovi, aby spravoval vaše peníze?

Měli byste důvěřovat robotovi, aby spravoval vaše peníze?

Projekce růstu robo-poradců jsou přinejmenším ambiciózní. Jen proto, že jde o rostoucí pattern, neznamená, že je professional vás to pravé. Záleží na tom, jak chcete působit jako trader a jaké jsou vaše cíle. Pojďme se tedy na tyto automatizované služby podívat blíže.

Kdo jsou robo-poradci?

Mezi nejoblíbenější služby robo-poradce dnes patří Wealthfront, Betterment, Personalized Money a FutureAdvisor. Jedná se o všechny nezávislé platformy, ačkoli obří společnost pro správu investic BlackRock získala FutureAdvisor v roce 2015. Několik dalších kamenných finančních institucí zahájilo robo-poradce, kteří doplňují jejich služby. Mezi nimi: Charles Schwab se službou Smart Portfolios Wells Fargo se svým intuitivním investorem a Vanguard se svými službami osobního poradce.

Wealthfront má minimální investici 5 000 $. Pokud je tento součet nižší než 10 000 $, pak je služba zdarma. Po 10 000 $ je poplatek pouze ,25%. Zlepšení funguje trochu jinak, bez minimální investice a poplatku ,35%, pokud je celková investice nižší než 10 000 $. Pokud je investice mezi 10 000 a 100 000 USD, je účtován poplatek ,25%. Pokud je investice severně od 100 000 $, je poplatek ,15%.

Robos ve vlastnictví finanční instituce má podobné, i když mírně vyšší náklady často dávají stávajícím klientům slevu. Společnost Schwab’s Smart Portfolios neúčtuje žádný poplatek. Vydělává peníze prostřednictvím svých vlastních fondů obchodovaných na burze (ETF) a ETF třetích stran.

Proč jsou Robo-Advisors populární?

Velkým důvodem popularity robo-poradců je cenová dostupnost. Například 90% z 30 000 klientů Wealthfront je mladších 50 allow a 60% těchto klientů je mladších 35 enable. To ukazuje na Millennials, generaci, která je stále v raných fázích budování bohatství. Většina tisíciletí si nemůže dovolit poplatky tradičního finančního poradce, který také obvykle vyžaduje minimální investici šesti číslic.

Dalším důvodem recognition robo-poradců je sklizeň daňových ztrát, která automaticky minimalizuje daňové povinnosti u vašich výnosných obchodů a maximalizuje snížení daní u vašich ztrátových obchodů. A nejlepší ze všeho je, že to všechno dělá počítač a vyžaduje to od vás nulové úsilí.

Jaká je rizika s Robo-poradcem?

Millennials zažili to nejhorší během svého života, včetně Dotcom Bubble a finanční krize z roku 2008. Mnohé z nich jsou nepříznivé vůči riziku a na akciovém trhu se obávají. Stejný vzorec, který pomohl vytvořit poslední krizi, se bohužel pravděpodobně odehrává znovu, protože akciový trh se od října 2018 stále více přehřívá. Pouze tentokrát je problém celosvětový. A místo toho, aby byly korporace nadměrně rozšířené a neschopné splácet své dluhy, když se růst zastaví, jsou tím seznamem celé země.

Blíží se medvědí trh? I když to není na obzoru, je to jen otázka času. Je důležité si uvědomit, že zatímco robo-poradci mohou rebalancovat portfolia vše, co chtějí, tato portfolia budou téměř 100% dlouhá (bez hotovostních pozic). Professional tyto robo-poradce bude nemožné dosáhnout pozitivní návratnosti. Investoři mohli dobře vidět znehodnocování jejich aktiv, což způsobilo, že robo-poradci klesali v popularitě.

Platba za dobrého finančního poradce může být peníze dobře vynaložené na medvědí trh. Na rozdíl od robota může člověk sledovat fashionable, držet krok se všemi aktuálními titulky a dávat jim smysl tak, jak to dokáže jen lidská mysl. Přinejmenším existuje potenciál orientovat se na medvědí trh, když máte finančního poradce pro člověka. Když použijete robo-poradce a trhy směřují na jih, vaše investice pravděpodobně směřují také na jih.

Závěr

Utrácení peněz za špičkového finančního poradce, který skutečně rozumí ekonomice a trhům, bude vaší nejlepší sázkou do budoucna. Pokud používáte robo-poradce, sázíte na býčí trh, který bude fungovat, což je nereálné. Pokud jste však mladí a jste ochotni na to čekat po celá desetiletí, abyste si ušetřili na důchod, pak může být životaschopným řešením robotický poradce.

V době psaní tohoto článku neměl Dan Moskowitz v Charles Schwab žádné pozice.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web