Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Mechanismus konsensu Hashgraph

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Mechanismus konsensu Hashgraph

Mechanismus konsensu Hashgraph

DEFINICE Hashgraph Consensus Mechanism

Hashgraph je nový druh konsensuálního mechanismu, který vytváří konsenzus pomocí blockchainových konceptů drby, drby o drby a virtuálního hlasování. V porovnání s ostatními standardními algoritmy budování konsensu, jako je evidence of perform (PoW), dosahuje lepší rychlosti a vyšší efektivity, protože neposílá žádné hlasy ani podrobnosti po síti, což často vede k přetížení a zpoždění.

ROZDĚLÁVÁNÍ Mechanismus konsensu Hashgraph

Konsensus Hashgraph používá protokol drby a používá se v blockchainové platformě Hedera. Účastníci blockchainu pomocí protokolu drby předávají informace (nazývané drby) o transakcích a také drby o drbech. Historie spolupráce „gossip events“ je udržována, protože účastníci neustále přidávají informace o svých předchozích drbech ke každé aktuální drbové zprávě.

Využijte sílu drby

Technicky řečeno, pro blockchain jsou drby informace předávané každým účastníkem opakovaně jinému náhodně vybranému členovi a sdělující jim vše, co o transakci vědí. Lze jej použít k přenosu nejrůznějších informací, které je třeba distribuovat, například klábosení o identitách uživatelů, transakcích nebo klábosení o blokových blocích.

Příklad: Představte si společenské setkání, kde se během přestávek setkává mnoho přátel a klebete. Řekněme, že Peter během první přestávky klábosí o nějakém tématu Paulovi a Pavel to řekne Pamele. Do druhé přestávky mohla Pamela předat tyto informace ostatním, například Priscille, takže i když Peter (který inicioval drby) s Priscillou přímo nemluvil, o Pavlových drbech ví. Je známo, že s každou přestávkou tato drbna zhruba zdvojnásobuje počet lidí, kteří ji znali během předchozí přestávky. Protokol o drby se pokouší využít tento mechanismus k dosažení konsenzu blockchainu, protože stále více lidí si plně nebo zčásti uvědomuje podrobnosti.

Hashgraph je datová struktura, která udržuje záznamy o tom, kdo komu klábosil a v jakém pořadí – to znamená, že hashgraph se stává společnou historií klebetních událostí, protože účastníci neustále přidávají informace o svých předchozích klábosech ke každé aktuální klábosné zprávě. Stává se z toho „drby o drbech“, stejně jako historie o drbech samotných. Protože každý člen získá kopii Hashgraph, může každý člen vypočítat, co by mu druhý člen věděl nebo mohl poslat.

Řekněme, že Peter a Paul jsou dva účastníci blockchainové platformy, která využívá mechanismus konsensu hashgraph. Když se na blockchain umístí nová transakce, začne se šířit do dalších členů. Peter bude o transakci vědět, ale nebude o ní zasílat žádné přímé informace Paulovi. Peter bude vědět, kdy se Paul o transakci dozvěděl, a bude vědět, kdy se Priscilla dozví o tom, že se Paul o této transakci dozvěděl. Z jeho strany Paul spočítal, jaké informace mohl Peter poslat, na základě jeho vlastní předpovědi toho, co Peter možná ví. Tento prediktivní výpočet Paula je založen na tom, co a kdy by se Peter o transakci dozvěděl, podle historie dostupné v hashgrafu.

Protože se po síti nepřenášejí žádné značné informace a všechny výpočty provádějí různí účastníci sami, udržuje to ve velké míře volné přetížení sítě. Představuje virtuální hlasování – místo toho, aby každý člen posílal své informace (hlasy) přímo druhému členu, každý počítá, co ostatní mohou vědět. Bez jediného hlasování ve skutečnosti existuje jen velmi malá režie síťové komunikace nad rámec samotných transakcí. Drby (podrobnosti o transakci) a drby o drby (podrobnosti o podrobnostech transakce) vedou ke spolehlivé datové struktuře hashgrafů, což umožňuje dosáhnout konsensu, který je dostatečný k ověření transakce (nebo k jakýmkoli jiným požadavkům na budování konsensu) ).

Algoritmus hashgraph si klade za cíl dosáhnout spravedlnosti, protože má úplnou asynchronii, žádné dominantní vůdce, žádnou práci každý s každým a vysokou rychlost bez možnosti chyb.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web