Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Matematika za sázkovými kurzy a hazardními hrami

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Psychologie obchodování  > Matematika za sázkovými kurzy a hazardními hrami

Matematika za sázkovými kurzy a hazardními hrami

Matematický kurz a hazardní hry mohou pomoci určit, zda má sázka smysl sledovat. První věc, kterou je třeba pochopit, je, že existují tři různé typy kurzů: zlomkové, desetinné a americké (peněžní). Různé typy představují různé formáty pro prezentaci pravděpodobností, které také používají sázkové kanceláře, a jeden typ lze převést na jiný. Jakmile je známa implicitní pravděpodobnost výsledku, lze učinit rozhodnutí ohledně toho, zda uzavřít sázku nebo ne.

Shrnutí

  • Tři typy kurzů jsou zlomkové, desetinné a americké.
  • Jeden typ lichého lze převést na jiný a lze jej také vyjádřit jako implicitní procento pravděpodobnosti.
  • Klíčem k posouzení zajímavé příležitosti je zjistit, zda je pravděpodobnost vyšší než předpokládaná pravděpodobnost odrážející se v pravděpodobnosti.
  • Dům vždy vyhraje, protože do kurzu se promítá také zisková marže bookmakera.

Převod kurzů na předpokládané pravděpodobnosti

Ačkoli kurzy vyžadují zdánlivě komplikované výpočty, koncept je snáze pochopitelný, jakmile plně pochopíte tři typy kurzů a jak převést čísla na implicitní pravděpodobnosti.

  • Frakční kurzy se někdy nazývají britské kurzy nebo tradiční kurzy a někdy se píší jako zlomek, například 6/1, nebo se vyjadřují jako poměr, například šest ku jedné.
  • Desetinné kurzy představují částku, která se vyhrává za každý vsazený 1 $. Například pokud je pravděpodobnost 3,00, že určitý kůň vyhraje, výplata je 300 $ za každých vsazených 100 $.
  • Americké kurzy se někdy nazývají kurzy na peněžní linii a jsou doprovázeny znaménkem plus (+) nebo minus (-), přičemž znaménko plus je přiřazeno události s nižší pravděpodobností s vyšší výplatou.

K dispozici jsou nástroje pro převody mezi těmito třemi typy kurzů. Mnoho online sázkových webů nabízí možnost zobrazit kurzy v preferovaném formátu. Níže uvedená tabulka může pomoci převést kurzy perem a papírem pro zájemce o ruční výpočty.

Převod kurzů na jejich předpokládané pravděpodobnosti je možná nejzajímavější částí. Obecné pravidlo pro převod kurzů (jakéhokoli typu) na implicitní pravděpodobnost lze vyjádřit jako vzorec:

Pravidlo:

.

Implikovaná pravděpodobnost výsledku=KůlCelková výplatakde:Kůl=Částka vsazena begin aligned & text Implied Probability Of An Outcome = frac text Vklad text Celková výplata \ & textbf kde: \ & text Vklad = text vsazená částka \ end zarovnáno

.Implikovaná pravděpodobnost výsledku=Celková výplataKůl.kde:Kůl=Částka vsazena..

Jak je znázorněno, vzorec vydělí podíl (vsazenou částku) celkovou výplatou, aby se získala implicitní pravděpodobnost výsledku. Například bookmaker má (zlomkovou) pravděpodobnost, že Man City porazí Crystal Palace v 8/13. Vložte čísla do vzorce, což je v tomto příkladu jednoduchá věc vydělením 8 čísly 13 a implicitní pravděpodobnost se rovná 61,5%. Čím vyšší číslo, tím větší je pravděpodobnost výsledku.

Na příkladu desetinných kurzů má kandidát 2,20 šance na výhru v příštích volbách. Pokud ano, předpokládaná pravděpodobnost je 45,45%, nebo

.

(12.2×100). begin aligned & left ( frac 1 2,2 krát 100 right). \ end zarovnáno

.(2.21.×100)...

A konečně, s využitím americké metodiky, je šance Austrálie na vítězství v kriketovém mistrovství světa ICC 2015 -250. Implikovaná pravděpodobnost se tedy rovná 71,43%:

.

(250100+250×100). begin aligned & left ( frac 250 100 + 250 krát 100 right). \ end zarovnáno

.(100+250250.×100)..Pamatujte, že sázky se mění s příchodem sázek, což znamená, že odhady pravděpodobnosti se časem mění. Kurzy zobrazené různými bookmakery se navíc mohou výrazně lišit, což znamená, že kurzy zobrazené bookmakery nejsou vždy správné.

Je nejen důležité podpořit vítěze, ale je třeba to udělat, když šance přesně odrážejí šanci na výhru. Je poměrně snadné předpovědět, že Man City zvítězí nad Crystal Palace, ale byli byste ochotni riskovat 100 USD, abyste dosáhli zisku 61,50 USD? Klíčem je považovat sázkovou příležitost za cennou, když je pravděpodobnost výsledku hodnocena vyšší než předpokládaná pravděpodobnost odhadovaná bookmakerem.

Proč dům vždy zvítězí?

Kurzy na displeji nikdy neodrážejí skutečnou pravděpodobnost nebo šanci, že událost nastane (nebo nenastane). Sázková kancelář v těchto kurzech vždy přidá ziskové rozpětí, což znamená, že výplata úspěšnému sázejícímu je vždy nižší než to, co by měli obdržet, pokud by kurz odrážel skutečné šance.

Bookmaker musí správně odhadnout skutečnou pravděpodobnost nebo šanci na výsledek, aby nastavil šance na zobrazení takovým způsobem, že z toho bude mít zisk bez ohledu na výsledek události. Abychom toto tvrzení podpořili, podívejme se na implicitní pravděpodobnosti pro každý výsledek příkladu mistrovství světa v kriketu 2015 ICC.

Austrálie: -250 (předpokládaná pravděpodobnost = 71,43%)

Nový Zéland: +200 (předpokládaná pravděpodobnost = 33,33%)

Pokud si všimnete, součet těchto pravděpodobností je 104,76% (71,43% + 33,33%). Není to v rozporu se skutečností, že součet všech pravděpodobností se musí rovnat 100%? Je to proto, že zobrazené kurzy nejsou férové.

Částka nad 100%, dalších 4,76%, představuje „over-round“ bookmakera, což je potenciální zisk bookmakera, pokud sázkař přijme sázky ve správném poměru. Pokud vsadíte na oba týmy, ve skutečnosti riskujete 104,76 $, abyste získali 100 $ zpět. Z pohledu bookmakera berou 104,76 $ a očekávají výplatu 100 $ (včetně podílu), což jim dává očekávaný zisk 4,5% (4,76 / 104,76), bez ohledu na to, který tým vyhraje. Bookmaker má výhodu zabudovanou do šance.

Podle studie zveřejněné v Journal of Gambling StudiesČím více rukou hráč vyhraje, tím méně peněz pravděpodobně shromáždí, zejména s ohledem na začínající hráče. Je to proto, že vícenásobné výhry pravděpodobně přinesou malé sázky, o které musíte hrát více, a čím více hrajete, tím pravděpodobnější budete nakonec nést tíhu občasných a podstatných ztrát.....

Zde hraje roli behaviorální ekonomie. Hráč pokračuje v loterii, ať už v naději na velký zisk, který by nakonec vyrovnal ztráty, nebo vítězná série hráče nutí pokračovat ve hře. V obou případech je to není racionální nebo statistické uvažování, ale emoční maximum výhry, které je motivuje k další hře.

12 miliard $

Výše výnosů generovaných kasiny v Las Vegas v roce 2018.

Zvažte kasino. Všechny podrobnosti – včetně pravidel hry, hudby, ovládaných světelných efektů, alkoholických nápojů a výzdoby interiéru – jsou pečlivě naplánovány a navrženy tak, aby to mělo pro dům výhodu. Dům chce, abyste zůstali a pokračovali ve hře. Hry nabízené kasinem mají přirozeně hranu domu, ačkoli výhoda domu se u hry liší.

Kromě toho je pro nováčky obzvláště obtížné provádět kognitivní účetnictví a lidé často špatně odhadnou rozptyl výplat, když mají řadu výher, ignorují skutečnost, že časté skromné ​​zisky jsou nakonec vymazány ztrátami, které jsou často méně časté a větší.

Závěr

Sázková příležitost by měla být považována za cennou, pokud je pravděpodobnost výsledku hodnocena vyšší než předpokládaná pravděpodobnost odhadovaná bookmakerem. Kurzy na displeji navíc nikdy neodrážejí skutečnou pravděpodobnost výskytu (nebo nenastání) události. Výplata za výhru je vždy nižší než to, co by člověk měl obdržet, kdyby šance odrážely skutečné šance. Důvodem je, že zisková marže sázkové kanceláře je zahrnuta v kurzech, a proto vždy vyhrává dům.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web