Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Marihuanové společnosti, které legálně vyvážejí konopí do USA

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Marihuanové společnosti, které legálně vyvážejí konopí do USA

Marihuanové společnosti, které legálně vyvážejí konopí do USA

Odvětví legální marihuany vykazuje velké sliby, přičemž první droga na bázi konopí získala souhlas amerického úřadu professional kontrolu potravin a léčiv (Food and drug administration) a obrovské částky investorů plynoucích do legálních operací marihuany..Legální konopí v Severní Americe zaznamenalo v posledních letech výrazný vývoj. Snad nejdůležitější byl posun v Kanadě. 17. října 2018 federální vláda legalizovala prodej rekreačního konopí po celé zemi. Rovněž umožnilo legální užívání konopí mezi dospělými Kanaďany..Ale co Spojené státy? Na federální úrovni zůstává konopí kontrolovanou látkou, ale více států hlasuje professional legalizaci marihuany v té či oné formě. A akcie konopí rostou – což není zamýšleno slovní hříčkou – na popularitě na několika významných burzách.

U legalizačního řízení v Kanadě i United states of america bylo možná jen otázkou času, než dojde k dalšímu důležitému prvnímu kroku: Společnosti legálně dodávají marihuanu z Kanady do Spojených států. Níže prozkoumáme dvě společnosti, které to dělají, a jak mohou změnit mezinárodní trh s konopím.

Shrnutí

  • Společnosti legálně dodávají marihuanu z Kanady do Spojených států.
  • Tilray obdržela od vlády United states souhlas s vývozem kanabinoidního produktu do Kalifornie pro klinické hodnocení v září 2018.
  • DEA schválila zásilku legálního léčebného konopí z kanadského Cover Development výzkumnému partnerovi v United states

Tilray

Tilray (TLRY) je jedním z hlavních hráčů v konopném průmyslu. V září 2018 společnost zabývající se léčivými výrobky z konopí oznámila, že obdržela souhlas americké federální vlády s dovozem kanabinoidního produktu pro klinické hodnocení v Kalifornii. Produkt je určen k řešení konkrétního typu záchvatové poruchy..Podle zprávy společnosti Motley Idiot je kanadská společnost závislá na vývozu na zahraniční trhy, protože se zaměřuje na arénu pro marihuanu professional lékařské účely..Export do Usa je zásadní, protože vláda United states of america má pouze jedno federálně schválené zařízení na pěstování marihuany, což znamená, že tok dodávek pro vývojáře v lékařství je nesnesitelně pomalý...

Tilray je první společností, která obdržela souhlas od amerického Úřadu pro kontrolu léčiv (DEA) s odesláním konopných produktů do Spojených států. Jedná se o vysoce specializovaný případ, nicméně představuje potenciální cestu vpřed professional podobné výzkumné výstroje lékařské marihuany.

Tilray byla založena v roce 2013 a své hlavní sídlo má v kanadském Torontu. Společnost má také pobočky v Austrálii a na Novém Zélandu, v Evropě a v Latinské Americe. Svou počáteční veřejnou nabídku (IPO) zahájila v roce 2018 a byla první konopnou společností, která obchodovala na burze cenných papírů ve Spojených státech..Tilray v roce 2019 uzavřela s New York College dohodu o vývozu CBD do školy professional výzkumné účely...

Růst přístřešku

Dalším významným hráčem v kanadském marihuanovém průmyslu je Cover Advancement (CGC). Zhruba týden před dnem legalizace země společnost odhalila, že DEA schválila dodávku legálního léčebného konopí výzkumnému partnerovi do Usa Prezident společnosti Mark Zekulin údajně naznačil, že „Spojené státy představují jedinečnou tržní příležitost a jako nejrozšířenější obchod s konopím na světě nabízíme jedinečnou schopnost využívat výhody standardizace, rozvoje duševního vlastnictví a klinického výzkumu, které mohou zlepšit porozumění a legální aplikaci konopí a kanabinoidů. “..

Společnost byla založena v roce 2013 pod názvem Tweed Marihuana a v roce 2015 byla přejmenována na Cover Progress. Společnost se sídlem v Smiths Falls v Kanadě byla od dubna 2019 na základě tržní kapitalizace oceněna jako největší konopná společnost na světě..Podle Hashish Market Cap činil tržní strop Cover k 8. květnu 2020 5,3 miliardy USD, přičemž zbývalo více než 346 milionů akcií..Společnost se specializuje na konopí a konopí sušené květiny, oleje a kapsle.

Hazy Future

Největší otázkou do budoucna je, zda tyto případy signalizují moře změn, které mají přijít, nebo jde pouze o jednorázové události. Je těžké říci, zejména proto, že zákony a pravidla se liší stát od státu, nemluvě o tom, jak na drogu pohlíží federální vláda.

Marihuana je podle zákona o kontrolovaných látkách považována za drogu podle plánu I..Proto je pod federální vládou stále nelegální. Zatímco Národní institut pro zneužívání drog říká, že Fda schválila professional trh dva léky na bázi kanabinoidů, agentura neprovedla žádný rozsáhlý výzkum ani klinické studie o výhodách marihuany pro lidské pacienty...

Marihuana je podle zákona o kontrolovaných látkách považována za drogu plánu I, a proto je podle federální vlády nezákonná.

Celkem 33 států stejně jako District of Columbia legalizovalo marihuanu do určité míry – hlavně professional lékařské účely. Jedenáct z těchto států – Aljaška, Kalifornie, Colorado, Illinois, Maine, Massachusetts, Michigan, Nevada, Oregon, Vermont a Washington – povolilo rekreační využití..Tato čísla však nadále rostou.

Pokud by tento craze pokračoval, je pravděpodobné, že zákonodárci na federální úrovni přinejmenším přehodnotí možnost legalizace marihuany na celostátní úrovni, i když jen v konkrétních situacích. Bez ohledu na to, co se stane s americkými předpisy, očekávejte, že společnosti Tilray a Cover Progress pevně využijí této jedinečné příležitosti k získání přístupu na americký trh. Pokud by federální vláda nakonec otevřela dveře k dovozu konopí v širším měřítku, mohou být tyto dvě společnosti v nejlepší pozici professional kapitalizaci.

Závěr

Kanadské společnosti obdržely vysoce specializované schválení v konkrétních situacích professional přepravu konopných produktů do United states. Je důležité si uvědomit, že se jedná o omezené scénáře a že situace není zdaleka otevřenými dveřmi, aby kanadské konopí mohlo proudit na jih. Přesto, vzhledem k tomu, že americká federální vláda zůstala rázně proti legalizaci marihuany v jakékoli formě, představuje to významný posun v politice.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: