Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Marihuana ETFs Experience Backbacks

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Marihuana ETFs Experience Backbacks

Marihuana ETFs Experience Backbacks

Průmysl legální marihuany je rodící se prostor, o kterém se mnozí investoři domnívají, že má obrovský potenciál. Vzhledem k tomu, že se politické a regulační tendence neustále mění, se professional společnosti a investory dosud ukázalo neuvěřitelně obtížné plně to využít. Zdá se, že téměř každý den se objevují zprávy o změně právního stavu, změně regulace a dohledu nebo o nějaké jiné úpravě.

Současně však fondy obchodované na marihuaně (ETF) mají podle etf.com určitý druh držby. Ve skutečnosti doposud v roce 2018 na trh nebyly zavedeny žádné nové ETF marihuany. Pro nové ETF marihuany ještě nebyly podány žádné žádosti. Vzhledem k tomu, jak nesmírně populární je v tomto okamžiku stále rostoucí pole ETF, je to samo o sobě známkou toho, že marihuanový prostor ETF čelil v posledních měsících rostoucím neúspěchům. (Další informace: Chcete si vydělat peníze na marihuaně? Nejprve si přečtěte.)

Budoucnost zůstává nejasná

Největším problémem, kterému v tomto okamžiku čelí marihuanové ETF, je forma, v níž budou i nadále existovat. Až do tohoto bodu mnoho bank odmítlo nést potenciální právní rizika a rizika spojená s reputací spojená s podporou ETF, které sledují akcie, které zůstávají nelegální na federální úrovni, nebo alespoň pokud jde o ETF, které jsou výslovně spojeny s konopím.

U dvou aktuálně dostupných ETF s motivem marihuany, ETFMG Substitute Harvest ETF (MJ) a AdvisorShares Vice ETF (ACT), byl přístup k této otázce odlišný. Prvnímu se podařilo obejít svého správce v důsledku výměny indexu konopí za referenční hodnotu stávajícího fondu a poté znovu spustit ETF. Posledně jmenovaný z těchto fondů byl spuštěn jako fond nabízející expozici konopí, který není čistou hrou, a poté uzavřel partnerství se svým depozitářem, aby pečlivě vybral cenné papíry registrované u Agentury pro prosazování drog. V obou případech vzrostlo napětí mezi správci ETF a depozitními bankami. (Viz také: Alkohol, tabák a farmacie investující do banku jako Hedge: Moody’s.)

Pokles výkonu

Zatímco manažeři ETF marihuany pečlivě procházejí vztahy, které mají jejich produkty s depozitními institucemi, obchodování zůstává stejně znepokojující, stejně jako u jiných ETF. Podle etf.com se MJ „nadále obchoduje se zdravým objemem“, když se vyšplhala na aktiva kolem 366 milionů USD. Na této úrovni se jedná o významnou vylomenou hvězdu prostoru ETF professional rok 2018. ACT je výrazně menší, s pouhými 12,5 miliony dolarů v aktivech.

Zatímco objem obchodování professional MJ byl stabilní, výkonnost obou fondů je nižší. Oba tyto ETF měly zatím slabé výsledky v roce 2018, kdy MJ doposud meziročně poklesly o více než 12% a ACT klesl od začátku roku 2018 o 5%.

Pokles výkonu těchto ETF není žádným překvapením, vzhledem k tomu, že akcie marihuany v širším měřítku měly tendenci se v posledních několika měsících zhroutit. Tyto akcie utrpěly z několika důvodů, mezi nimi například přesunutí prohlášení Trumpovy administrativy o právním postavení marihuany, problémy s vydáním legalizace v Kanadě a další. Jako reference, severoamerický marihuanový index, který sleduje americké i kanadské bankovní společnosti, klesl v letošním roce zatím o 21%.

S klesajícím výkonem akcií došlo také k poklesu přílivu obou ETF marihuany. MJ přinesla příliv pouze v lednu 2018 ve výši 377 USD, ale od února se jí podařilo přivést celkem pouze 33 milionů USD. Za měsíc březen měl odliv 2 miliony dolarů. ACT má potíže s udržováním aktiv investorů, protože letos doposud přinesl pouze 5 milionů dolarů.

Vzhledem k nejistotě ohledně budoucnosti akcie marihuany v United states of america před hlavami investorů je možná nepřekvapivé, že ETF marihuany musí ještě vzlétnout způsoby, v jaké někteří doufali. Zastánci legalizačních hnutí se nicméně nepochybně domnívají, že z dlouhodobého hlediska se investiční produkty spojené s marihuanou ukážou jako hodnotný podnik. (Další čtení najdete na: Dne 4/20 NY senátor Chuck Schumer plave Invoice za legalizaci marihuany.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web