Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Makroekonomické ukazatele, které ovlivňují americký akciový trh

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Americké finanční trhy  > Makroekonomické ukazatele, které ovlivňují americký akciový trh

Makroekonomické ukazatele, které ovlivňují americký akciový trh

Zisk, výnosy a dluhové zatížení jednotlivé společnosti nejsou jediné, co řídí její cenu akcií. Řada ekonomických ukazatelů ve skutečnosti vede k širší náladě na trhu, což následně v různé míře ovlivňuje ceny jednotlivých akcií. Nepotřebujete ekonomický titul, abyste pochopili, jak hlavní ukazatele ovlivňují trh a vaše portfolio. Provedeme vás některými z největších indikátorů níže.

Hrubý domácí produkt

Nejkomplexnějším ekonomickým ukazatelem je hrubý domácí produkt (HDP), který měří hodnotu veškerého zboží a služeb vyrobených v zemi během určitého časového období. HDP jako takový poskytuje základní měřítko růstu nebo poklesu ekonomiky, což z něj činí obecný ukazatel ekonomického zdraví.

Přirozeně má toto měření vliv na akciový trh, protože cena akcií obecně odráží očekávání budoucí ziskovosti společnosti. Když je ekonomika zdravá a roste, je pravděpodobnější, že podniky vykáží lepší výdělky a růst a naopak.

Zpráva o míře nezaměstnanosti a pracovních místech

Na akcie mají vliv také dvě klíčová opatření zaměstnanosti. Jedním z nich je míra nezaměstnanosti. Stejně jako HDP odráží míra nezaměstnanosti silnou nebo slabou stránku ekonomiky. Měsíční zpráva Úřadu statistiky práce v United states of america může ukázat, že nábor pracovníků se zrychluje nebo zpomaluje, což může být užitečné při předpovídání budoucí úrovně ekonomické aktivity.

Investoři tato čísla pečlivě sledují. V zásadě se více lidí s pracovními místy rovná vyšším maloobchodním prodejům, ekonomickým výstupům a ziskům společností.

Indexy spotřebitelských cen a produkčních cen

Inflaci také pečlivě sledují investoři. Index spotřebitelských cen (CPI) i index cen výrobců (PPI) měří cenové změny u řady zboží a služeb. To je důležité, protože rostoucí inflace – tj. Vyšší ceny – mohou poškodit spotřebitelské výdaje, které tvoří zhruba dvě třetiny HDP, a způsobit, že Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby, aby kontroloval cenové zisky.

Vyšší sazby mají tendenci ochladit ekonomickou aktivitu a potlačily mnoho akciových shromáždění. Klesající inflace a výsledné snižování úrokových sazeb mohou mít opačný účinek, protože podnítí burzu akcií.

Maloobchodní tržby

Přímějším měřítkem zdraví spotřebitelů je maloobchodní prodej. Jakýkoli prodloužený pokles maloobchodních výdajů lze považovat za známku poklesu ekonomiky, který ovlivňuje zisky podniků a nábor zaměstnanců. Vzestup samozřejmě lze považovat za býčí, což dává investorům důvod tlačit ceny akcií výše.

Průmyslová produkce

I když to není tak důležité jako dříve, průmyslová výroba je stále klíčovým ukazatelem professional zdraví ekonomiky. Index průmyslové produkce (IPI), uvolněný Federálním rezervním systémem, poskytuje přehled o stavu národních továren. Výsledky mohou být nestálé, takže tvůrci politik a investoři hledají potvrzení poklesu nebo oživení v průběhu několika měsíců...

Závěr

Na ceny akcií má mnohem větší vliv než hlášení o výnosech společnosti. Chytrý trader ví, že musí sledovat všechny klíčové ekonomické ukazatele, které mohou signalizovat změnu na trzích.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web