Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co byla Liberty Reserve?

Liberty Reserve byla dříve společnost se sídlem v Kostarice, která lidem umožňovala posílat a přijímat bezpečné platby, aniž by odhalila čísla svých účtů nebo skutečnou identitu. Liberty Reserve (LR) byly elektronickou měnou společnosti, kterou bylo možné převádět tam a zpět mezi americkými dolary nebo eury. V čele s Arthurem Budovským, který se vzdal svého amerického občanství, aby vytvořil nový život na Kostarice, společnost fungovala od roku 2006 do roku 2013, dokud proti ní nezasáhly úřady, když zjistily, že se jedná o masivní praní peněz v řádu miliard dolarů.

Porozumění rezervě svobody

Zákazníci využili on line směnárenskou službu Liberty Reserve ke zpracování platebních transakcí a přidání nebo výběru prostředků ze svých účtů. Účet bylo možné jednoduše nastavit pomocí jména a information narození, které nebylo nutné ověřovat, a e-mailovou adresu. S malým nebo žádným dohledem nad mezinárodními finančními transakcemi v Kostarice mohla Liberty Reserve svobodně vybudovat směnárnu, kde by mohly probíhat legitimní, i když neregulované transakce, ale také tam, kde by nelegální praní peněz mohlo snadno uniknout očím zákona. Poplatek za každou transakci činil 1% ze zpracované částky nebo 2,99 $, podle toho, která částka byla nižší. Na svém vrcholu Liberty Reserve obsluhovala více než milion zákazníků po celém světě, z toho 200 000 v United states of america a zpracovávala přibližně 12 milionů transakcí ročně, což obohatilo Budovského a jeho spolupracovníky.

Zákon Patriot Act umožnil americkým úřadům jít za Liberty Reserve, protože společnost ovládala USD v zámoří. Součástí mandátu Patriotského zákona bylo zajistit, aby teroristé nebyli schopni použít USD k financování svých aktivit. V roce 2013 United states of america zabavily a vypnuly ​​Liberty Reserve a o rok později byl ve Španělsku zatčen Budovský a několik dalších bývalých pracovníků Liberty Reserve a vydáni do Usa, aby čelili obvinění ze spiknutí za účelem praní peněz. Zpočátku Budovskij vinu neobvinil, ale o několik měsíců později změnil svou námitku na vinu v rámci dohody s prokurátory. Někteří z bývalých pracovníků společnosti dostávali relativně lehké tresty a tresty. Vedoucí organizace Budovský byl naproti tomu v roce 2016 odsouzen k 20 letům vězení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web