Průvodce » Kryptoměny » Krypto peněženky » Ledger Nano S recenze: nejlepší hardware peněženka na kryptoměny? [2021]

Ledger Nano S recenze: nejlepší hardware peněženka na kryptoměny? [2021]

Krypto hardware peněženka Ledger Nano S recenze
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.8
9.3
Hodnocení

Pokud to s investováním do kryptoměn myslíte vážně, musíte brát vážně i zabezpečení, protože existuje tolik různých podvodů, phishingových webů, malwaru, pokusů o hackování a aj. se lidé mohou pokusit využít slabé bezpečnosti a ukrást vám vydělané prostředky a kryptoměnová hardware peněženka Ledger Nano S tomu právě může zabránit.

Lidé vstupující do světa kryptoměn poprvé budou bezpochyby ohromeni technickými vlastnostmi, které s takovou investicí přicházejí. Krypto je úžasné, protože dává vaše finance do vašich rukou, aniž byste se museli spoléhat na třetí strany, jako je současný bankovní systém. Převzetím kontroly nad svými penězi to znamená také věnovat se péči o zabezpečení a bez toho, aby vás banky chránily, musíte hledat nejlepší metody pro bezpečné uložení svých prostředků.

Naštěstí máme některá vynikající zařízení zvaná „Hardwarové peněženky“, která byla vytvořena tak, aby poskytovala nejvyšší úroveň ochrany, kterou v současné době máme k dispozici. V této recenzi se podíváme na přední hardwarovou peněženku Ledger Nano S a poskytneme kompletní podrobný přehled a průvodce správným nastavením.

Obsah recenze

Co je hardwarová peněženka?

Hardwarová peněženka je zařízení, které bylo vytvořeno, aby poskytovalo další vrstvu zabezpečení při interakci s různými peněženkami kryptoměny. Za normálních okolností byste k přesunu finančních prostředků použili svůj soukromý klíč, problém však je, že pokud byl váš počítač napaden malwarem nebo virem, je možné, že vaše soukromé klíče budou zachyceny a použity ke krádeži vašich finančních prostředků. U hardwarové peněženky jsou soukromé klíče uloženy v zařízení a nikdy nejsou vystaveny vašemu počítači, což znamená, že i když jste takovým programem infikováni, vaše soukromé klíče zůstanou v bezpečí.

Když nastavíte svou hardwarovou peněženku, dostanete řetězec slov, který se nazývá „Recovery Seed“ a můžete ji použít k obnovení své peněženky, pokud dojde ke ztrátě, odcizení nebo poškození. Je nesmírně důležité, že když jste vytvořili své semeno pro obnovení, uložte jej někde na bezpečné místo, protože to může být použito k vytvoření peněženky a přístupu k jakýmkoli finančním prostředkům.

Dalším doporučením, které děláme, je koupit 2 zařízení a ponechat jedno nepoužívané. Tímto způsobem, pokud někdy ztratíte nebo poškodíte svou hardwarovou peněženku, můžete použít seed obnovy na druhém zařízení, což v podstatě vytvoří její klon a poté budete mít přístup ke svým prostředkům jako obvykle. Jinak byste si museli objednat nové zařízení a počkat, až dorazí, než budete mít přístup ke své kryptoměně.

Dva nejoblíbenější typy hardwarových peněženek jsou Trezor a Ledger Nano S, se podívá na Ledger Nano S v této recenzi. Tuto příručku jsme také napsali, pokud si je chcete porovnat.

Co je v balení s Ledger peněženkou?

Jakmile vaše Ledger dorazí, bude zapečetěna v celofánu – všimnete si, že nemá bezpečnostní pečeť jako Trezor. Důvodem je, že zařízení má integrovaný software proti neoprávněné manipulaci, který bude vědět, zda bylo zařízení od výroby nějakým způsobem změněno. To je velmi užitečné vědět, protože se vyskytly případy, kdy lidé prodávali hardwarové peněženky na eBay s již nastaveným obnovovacím semínkem, které v podstatě poskytlo přístup k zařízení dříve, než se vůbec dostalo k zákazníkovi.

Po otevření pole najdete následující obsah:

  • Ledger
  • USB kabel
  • Klíčenka
  • Šňůrka na krk
  • Návod k použití
  • Obnovovací karta (“Recovery card”)

Dvojice Ledger Nano S peněženky

Ledger je velmi pěkně prezentován uvnitř krabice s obalem připomínajícím Appleminimální přístup k prodeji produktů.

Otevřená krabička peněženky Ledger

Po odstranění horní vrstvy, která obsahuje zařízení, najdete dokumentaci, USB kabel, šňůrku a klíčenku.

Obsah schránky na knihu

Otevřením obálky s dokumentací najdete kartu fráze pro obnovení pro zapsání slov pro obnovení při nastavení zařízení.

Seed Card Recovery Ledger

Jak nastavit peněženku Ledger Nano S

Chcete-li začít nastavovat zařízení, budete jej muset připojit k počítači pomocí dodaného kabelu USB. V tomto okamžiku Ledger ožije a nasměruje vás na adresu URL: https://www.ledgerwallet.com/start / ledger-nano-s

Prvním krokem je pak konfigurace PIN kódu pro zařízení. Ovládání Ledger se provádí pomocí dvou tlačítek na bočním, levém nebo pravém tlačítku kliknete na výběr nahoru nebo dolů a stisknutím obou tlačítek výběr potvrdíte.

Vyberte si PIN číslo o minimálně 4 číslicích a nezapomeňte si ho zapamatovat nebo si jej někam zapsat. PIN se používá pro každou operaci na zařízení a bez toho bude nepoužitelný.

Hlavní kniha v provozu

Jakmile je váš PIN nastaven, budete si muset zapsat 24 slov pro obnovení v pořadí, v jakém vám je zařízení dá. Jakmile si zapíšete každé slovo, zařízení poté zkontroluje 4 z nich zpět s vámi – budete muset na zařízení potvrdit správná slova, jak je požadováno.

Po dokončení se zobrazí zpráva „Vaše zařízení je nyní připraveno“.

Instalace aplikací peněženky Ledger Nano S

Abyste mohli svůj účet využívat co nejlépe, budete muset použít prohlížeč Chrome, pro který existuje řada aplikací, které si můžete nainstalovat pro interakci se zařízením a různými druhy kryptoměn. Nejprve si nainstalujte aplikaci „Ledger Manager“, kterou můžete použít k instalaci aplikací pro různé měny, které chcete s Ledger používat. Vaše Ledger peněženka může podporovat 5 různých aplikací najednou, takže kliknutím na zelené tlačítko pro stažení vedle měny vyberte, kterou si přejete nainstalovat od správce.

Správce aplikací Ledger

Ledger má své vlastní chromované aplikace Bitcoin, Ethereum a zvlnění.

Pojďme se tedy podívat na Bitcoin aplikace. Poté, co jste si jej stáhli z webu a nainstalovali, pokračujte a spusťte jej a budete vyzváni, zadejte svůj PIN do zařízení a poté můžete zvolit vytvoření Bitcoin adresa. Budete mít na výběr Legacy nebo Segwit – doporučujeme Segwit, protože to umožní levnější poplatky za odeslání Bitcoin.

Samotná aplikace je velmi pěkně navržena a budete jasně vidět, jak odesílat a přijímat transakce, vytvářet nové účty, měnit nastavení zobrazení atd.

účetní kniha Bitcoin Aplikace

Používání MyEtherWallet s Ledger peněženkou

I když můžete použít Ethereum aplikace, kterou Ledger poskytuje, se při jejím spuštění aktuálně zobrazí zpráva „Kvůli dočasné nestabilitě Ethereum Uzly, doporučujeme našim uživatelům použít Ledger integraci MyEtherWallet.

MyEtherWallet je vynikající peněženka, do které lze ukládat Ethereum a všechno Ethereum Žetony ERC-20. Používání je poměrně snadné, takže pro začátek navštivte web a klikněte na odkaz Odeslat ether a tokeny, vyberte možnost „Připojit k peněžence“.

Poté se zobrazí vyskakovací okno, v horní části zaškrtněte políčko „Ledger (ETH)“ a z dostupných možností vyberte adresu peněženky. Poté klikněte na „Odemknout peněženku“, abyste získali přístup.

Ledger MyEtherWallet

Jakmile jste uvnitř, můžete odesílat a přijímat Ethereum a všechny žetony, které si budete přát uložit do peněženky. Vaše adresa peněženky bude uvedena na pravé straně a pod ní budou všechny zůstatky tokenů, které máte.

MyEtherWallet

Podporované kryptoměny na peněžence Ledger

Ledger má podporu pro nejrůznější kryptoměny dostupných hardwarových peněženek, což je třeba mít na paměti při rozhodování o nákupu. V době psaní tohoto článku jsou podporované měny následující:

Závěr recenze peněženky Ledger Nano S

Zařízení Ledger používáme pravidelně a funguje velmi dobře, nikdy jsme s jeho používáním neměli problém a počáteční nastavení je celkem snadné. Pokud jste na trhu s hardwarovou peněženkou, mělo by se předpokládat, že budete docela kompetentní s technologií, a s ohledem na to nevidím mnoho lidí, kteří by měli problémy s nastavením a používáním svých zařízení.

Pokud jde o kvalitu sestavení Ledgeru, je to o něco křehčí než Trezor, který je kompaktnější, ale upřímně, mezi těmito dvěma konkurenčními zařízeními není velký rozdíl. Líbí se mi skutečnost, že Ledger má posuvné kovové pouzdro, které chrání obrazovku před poškrábáním a jiným poškozením.

Aplikace poskytované společností Ledger mají velmi příjemný, minimálně navržený vzhled, díky kterému je jejich používání příjemným zážitkem. Uživatelské rozhraní je pěkně navrženo a rozvržení je dobře promyšlené, takže by nikdo neměl mít problém s jeho používáním a hledáním různých možností, které jsou požadovány.

Ledger má vynikající podporu pro mnoho různých kryptoměn, které mohou lidi ovlivnit tímto konkrétním zařízením, a integrace s MyEtherWallet je vynikající, protože to znamená, že můžete zařízení používat k ukládání stovek různých Ethereum- měny a tokeny založené na měně, aniž byste se museli starat o interakci se samotnou webovou stránkou a umístění vašich soukromých klíčů na otevřený prostor. Tam byly četné phishingové podvody prostřednictvím e-mailu, Twitteru a dalších platforem, takže použití Ledger s MyEtherWallet vám dává ten extra klid.

Cenově je Ledger o něco levnější než alternativy za cenu 94,80 EUR, která zahrnuje daň a dopravu zdarma. Z hlediska bezpečnosti, kterou toto zařízení poskytuje, máme pocit, že je to vynikající hodnota za peníze. Upřímně, nemůžeme vyčítat Ledgerovi Nano takže jej rádi doporučíme čtenářům.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Krypto hardware peněženka Ledger Nano S recenze
Ledger Nano S recenze: nejlepší hardware peněženka na kryptoměny? [2021]
Recenze od Akcieprůvodce
Nenašli jsme na peněžence žádný nedostatek a můžeme jen doporučit.
Jednoduchost používání
9
Design
9
Cena
9
Zákaznická podpora
10
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.8
Výhody
Finančně dostupné
Jednoduchost použití
Velice bezpečné
Velmi dobrý design uživatelského rozhraní
Nevýhody
Ethereum aplikace nefunguje pořádně
9.3
Hodnocení
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Jednoduchost používání
Design
Cena
Zákaznická podpora
Celkové hodnocení

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování