Průvodce » Aktuální kurzy 2000+ kryptoměn – seznam kryptoměn, grafy s cenami a recenze

Aktuální kurzy 2000+ kryptoměn – seznam kryptoměn, grafy s cenami a recenze

Kryptoměny jsou momentálně velice diskutovaným tématem. Jsou často oblíbené vhledem k technologickým výhodám a to zejména okamžitými převody financí a to bezpečně a napřímo bez prostředníků.

Investice do kryptoměn

Kryptoměny lze koupit na kryptoměnových směnárnách nebo na kryptoměnových burzách.. Kryptoměnové směnárny mohou být vhodnější pro investory, kteří chtějí kryptoměny držet dělší dobu. Jedna z nejoblibenějších kryptosměnáren je Coinbase, na kterou jsme napsali recenzi. Pro aktivnější obchodníky je lepší možností koupit a obchodovat kryptoměny na kryptoměnových burzách. Jedná z nejoblíbenějších a největších krypto burz je Binance, které se věnujeme v naší recenzi.

Mezi nejznámější kryptoměny patří např. Bitcoin, Ethereum, Dodgecoin, Polkadot, Dogecoin, Chainlink, Binance Coin, XRP a další.

Seznam kryptoměn s kurzy
Předchozí 50
Další 50
KryptoměnaKurzZměna (24h)Vývoj ceny (7d)

Kde koupit kryptoměny?

Pro naprosté začátečníky doporučujeme investovat do kryptoměn na jedné z kryptoměnových směnáren – jedna z nejznámějších je Coinbase, na kterou jsme napsali rozsáhlou recenzi.  

Kde obchodovat kryptoměny?

Pro aktivnější investory a obchodníky můžou být vhodnější kryptoměnové burzy, kde lze obchodovat kryptoměny. Jedna z nejoblíbenějších je Binance, o které píšeme v naší rozsáhlé recenzi.

Kryptoměna je forma platby, kterou lze vyměnit online za zboží a služby. Mnoho společností vydalo své vlastní měny, často nazývané tokeny, s nimiž lze obchodovat konkrétně za zboží nebo služby, které společnost poskytuje. Přemýšlejte o nich jako s arkádovými žetony nebo kasinovými žetony. Abyste získali přístup ke zboží nebo službě, budete muset za kryptoměnu vyměnit skutečnou měnu.

Kryptoměny fungují pomocí technologie zvané blockchain. Blockchain je decentralizovaná technologie rozšířená na mnoho počítačů, která spravuje a zaznamenává transakce. Součástí přitažlivosti této technologie je její bezpečnost.

Zatímco některé kryptoměny, včetně bitcoinů, lze zakoupit za americké dolary, jiné vyžadují, abyste platili bitcoiny nebo jinou kryptoměnou.

K nákupu kryptoměn budete potřebovat „peněženku“, online aplikaci, která bude obsahovat vaši měnu. Obecně si vytvoříte účet na burze a poté můžete převádět skutečné peníze na nákup kryptoměn, jako jsou bitcoiny nebo Ethereum. Zde je více o tom, jak investovat do bitcoinů.

Coinbase je jedna populární burza pro obchodování s kryptoměnami, kde si můžete vytvořit jak peněženku, tak nakupovat a prodávat bitcoiny a další kryptoměny. Rostoucí počet online brokerů také nabízí kryptoměny, jako je eToro,  nabízí bezplatné obchodování s kryptoměnami.

Podle webu pro průzkum trhu CoinMarketCap.com je veřejně obchodováno více než 6 700 různých kryptoměn. A kryptoměny se nadále množí a získávají peníze prostřednictvím počátečních nabídek mincí nebo ICO. Celková hodnota všech kryptoměn byla 13. dubna 2021 podle CoinMarketCap více než 2,2 bilionu dolarů a celková hodnota všech bitcoinů, nejpopulárnější digitální měny, byla stanovena na přibližně 1,2 bilionu dolarů.

Kryptoměny apelují na své příznivce z různých důvodů. Zde jsou některé z nejpopulárnějších:

  • Příznivci vidí kryptoměny jako bitcoin jako měnu budoucnosti a závodí o to, aby je koupili hned, pravděpodobně dříve, než se stanou cennějšími
  • Někteří příznivci mají rádi skutečnost, že kryptoměna brání centrálním bankám v řízení peněžní zásoby, protože v průběhu času mají tyto banky tendenci snižovat hodnotu peněz prostřednictvím inflace
  • Jiným příznivcům se líbí technologie kryptoměn, blockchain, protože se jedná o decentralizovaný systém zpracování a nahrávání a může být bezpečnější než tradiční platební systémy
  • Někteří spekulanti mají rádi kryptoměny, protože rostou na hodnotě a nemají zájem na dlouhodobém přijímání měn jako způsobu pohybu peněz

Hodnota kryptoměn se může zvýšit, ale mnoho investorů je považuje pouze za spekulace, nikoli za skutečné investice. Důvod? Stejně jako skutečné měny, ani kryptoměny nevytvářejí žádný peněžní tok, takže abyste mohli profitovat, někdo musí za měnu platit více, než vy.

Tomu se říká „větší blázen“ teorie investic. Porovnejte to s dobře spravovaným podnikem, který v průběhu času zvyšuje jeho hodnotu tím, že zvyšuje ziskovost a peněžní tok operace.

Není pochyb o tom, že jsou ve Spojených státech legální, i když Čína jejich používání v zásadě zakázala, a to, zda jsou legální, závisí nakonec na každé jednotlivé zemi. Nezapomeňte také zvážit, jak se chránit před podvodníky, kteří považují kryptoměny za příležitost, jak investovat. Kupující si jako vždy dávejte pozor.

Připravujeme.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování