Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Které společnosti se dostaly na vrchol?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Které společnosti se dostaly na vrchol?

Které společnosti se dostaly na vrchol?

Nadšení investorů ohledně legálního marihuanového průmyslu stále roste. Zdá se, že v posledních měsících, a zejména poté, co se Kanada v loňském roce pokusila legalizovat používání rekreačních nádob pro dospělé, se rychle rozvíjející průmysl rozjel. Investoři nalili peníze do rostoucího seznamu společností ve snaze dostat se do přízemí nového prostoru.

Mnoho z předních společností v odvětví marihuany má téměř rok hlášení finančních zpráv, což investorům poskytuje první pohled na to, jak se těmto investicím daří. Pojďme se podívat na některá z čísel hlášených významnými konopnými společnostmi jako Cronos Group (CRON), Tilray (TLRY), Aurora Hashish (ACB) a Canopy Development (CGC), abychom zjistili, zda existuje jasný vítěz.

Shrnutí

  • Kanadské společnosti zabývající se marihuanou bojovaly pozdě, protože růst se jeví jako silný, ale zpomalující.
  • Hlavní hráči, jako jsou Aurora Hashish a Canopy Development, zaznamenali za posledních dvanáct měsíců pokles akcií téměř o 70%.
  • Společnosti budou v budoucnu usilovat o legalizaci v Usa s cílem podpořit růst, stejně jako o zavedení nových produktů, jako jsou potraviny a zboží související s kanabidiolem (CBD).

Při pohledu na návraty sám

Před zkoumáním financí stojí za zmínku, že několik špičkových marihuanových společností zaznamenalo drasticky odlišné výnosy, nicméně všechny jejich ceny akcií utrpěly.

Akcie Aurora Cannabis klesly za poslední rok o 69% a za poslední měsíc poklesly o 31%. Aurora s tržní kapitalizací 3,7 miliardy dolarů je jedním z větších hráčů ve vesmíru. Na rozdíl od vrstevníků Canopy Development a Cronos Aurora nepřijala investici od větších nápojových nebo tabákových společností. Společnost Canopy Expansion označuje společnost Constellation Brand names za investora, zatímco společnost Cronos označuje společnost Altria za investora.

Akcie společnosti Canopy Advancement klesly za poslední rok o 65%, přičemž Tilray poklesl o 87% a Cronos Group pouze o 28%. Cover je jedním z největších hráčů v tomto odvětví s tržním stropem 6,9 miliard dolarů, který doufá, že v příštím roce získá větší podíl na trhu s potravinami, vapes a produkty kanabidiolu (CBD).

Různé přístupy k růstu

Některé z nejlepších společností se rozhodly investovat do škálování více než jiné. Například společnosti Cronos a Tilray utrpěly ztráty v důsledku vysokých výdajů, aby zvýšily výrobní a distribuční kapacity. I když to může znamenat, že tyto společnosti měly (srovnatelně) nevýraznou čtvrtinu, do budoucna mají prospěch. V budoucnu mohou být Cronos a Tilray lépe připraveni zvládnout zvýšenou poptávku po kanadských legalizačních řízeních a jejich úsilí by mohlo vést k většímu podílu na trhu.

Aurora Cannabis, na druhé straně, měla úspěch při vydělávání peněz. Velká část těchto zisků však byla spíše z investic společnosti než z jejího růstu a výroby. Významné ztráty společnosti Cover lze připsat úspěchu ceny jejích akcií, což vedlo k vyšším nákladům na kompenzaci akcií a úpravám reálné hodnoty, které nakonec snížily příjem čtvrtletí.

To znamená, že je těžké vybrat jasného vítěze na základě čtvrtletních příjmů. Odvětví se dostatečně osvědčilo, že se objevilo několik klíčových hráčů, ale teprve se uvidí, kdo bude skutečným vítězem, protože United states of america legalizují rekreační marihuanu.

Je pravděpodobné, že různé strategie, které tyto a další firmy používají k přípravě na zavedení, povedou v budoucnu k výrazně odlišným úrovním úspěchu. Vzhledem k tomu, že průmysl stále roste a dynamika nabídky a poptávky stále kolísá, je pravděpodobné, že průmysl legálního konopí před ochlazením podstoupí mnohem více rostoucí bolesti. Mezitím si někdo může myslet, která z těchto společností skončí nahoře.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web