Průvodce » Investování » Finanční trhy » Rozvojové trhy » Které jsou nejbezpečnější a nejlevnější země Latinské Ameriky?

Které jsou nejbezpečnější a nejlevnější země Latinské Ameriky?

Každý rok proudí miliony turistů do Latinské Ameriky, oblasti na jih od Spojených států, kde je úředním jazykem španělština, portugalština nebo francouzština, aby si užili pláže, deštné pralesy, hory, biologickou rozmanitost, historii a kulturu. Podle nejnovějších údajů z roku 2017 přispěl latinskoamerický cestovní ruch více než 349 miliard dolarů k hrubému domácímu produktu (HDP) regionu. Očekává se, že do roku 2028 tento údaj vzroste na více než 600 miliard USD.

Mexiko je zdaleka nejnavštěvovanější latinskoamerickou zemí a od roku 2018 hostilo 41,5 milionu mezinárodních turistů. Po Mexiku následuje Argentina (6,9 milionu), Brazílie (6,6 milionu), Dominikánská republika (6,5 milionu), Chile (5,7 milionu) , Kuba (4,7 milionu) a Peru (4,4 milionu).

Pokud máte obavy o bezpečnost, vezměte v úvahu, že mnoho latinskoamerických zemí získalo příznivé skóre v globálním indexu míru, což je míra relativního klidu 163 zemí na celém světě (představujících 99% světové populace), kterou sestavil Institut professional ekonomiku a mír. . Index měří mír na základě 22 kvalitativních a kvantitativních ukazatelů, včetně probíhajících domácích a mezinárodních konfliktů, společenské bezpečnosti (včetně kriminality) a militarizace.

V roce 2019 se Usa umístily na 128 ze 163, což je méně mírumilovné než v kterékoli z níže uvedených zemí. Pořadí Kanady bylo 6. Přečtěte si snímky všech čtyř latinskoamerických zemí, které získaly nejlepší skóre v globálním mírovém indexu.

Dostupnost země se zde posuzuje podle indexu Major Mac indexu Economist, který měří paritu kupní síly (PPP) porovnáním hodnoty Big Mac v každé zemi. Pro srovnání stojí Significant Mac v United states 5,67 $.

Chile

Pořadí globálního mírového indexu 2019: 27/163
Mezinárodní turisté v roce 2018: 5,7 milionu
Significant Mac Index 2020: 3,42 $

Chile je geograficky různorodá země podél západního pobřeží Jižní Ameriky, která se táhne od tropů v severní části země až k Antarktidě na jihu. Poušť Atacama na severu je nejsušší nepolární poušť na světě a jižní oblast Chile je plná lesů a pastvin, sopek, jezer a bludiště fjordů, zátok a ostrovů. Cestovatelé si užívají Chile professional jeho četná pobřežní plážová města – některá s přestávkami na prvotřídní surfování – rozsáhlý systém národních parků, prohlídky s vínem a nádherná přírodní krása.

Kostarika

Rank globálního mírového indexu 2019: 33/163
Mezinárodní turisté v roce 2018: 3 miliony
Big Mac Index 2020: 4,12 $

Kostarika je země Střední Ameriky ohraničená Nikaraguou na severu a Panamou na jihu a ležící mezi Tichým oceánem na jeho západním pobřeží a Karibským mořem na východě. Vzhledem ke své blízkosti k rovníku má Kostarika po celý rok tropické klima. Parky a chráněné oblasti, které zahrnují přibližně 25% rozlohy Kostariky, pomáhají chránit rozsáhlou biodiverzitu země.

Kromě toho, že se Kostarika těší ze svých četných plážových měst, deštných pralesů, sopek a ticos (místní obyvatelé), je známou destinací pro dobrodružnou turistiku, kde mohou cestovatelé zažít rafting na divoké vodě, výlety po baldachýnech, trasy na zip, noční túry deštným pralesem a jízda na koni po plážích.

Uruguay

Pořadí globálního mírového indexu 2019: 34/163
Mezinárodní turisté v roce 2018: 3,5 milionu
Huge Mac Index 2020: 4,78 $

Uruguay, kterému se někdy říká Jižní Amerika, leží na jihovýchodním pobřeží Atlantiku mezi Argentinou na západě a na jihu a Brazílií na severu. Uruguay je známý svými široce otevřenými plážemi, pobřežními rybářskými vesnicemi, které přitahují bohatou divokou zvěř, včetně lachtanů, tuleňů, tučňáků a velryb na moři, přírodních termálních lázní, jako je Termas de Daymán v severozápadním Uruguayi, láska k fútbolu (fotbal ), dlážděné ulice a kultura gaucho s dobytčími ranči a zkušenými jezdci.

Panama

Rank globálního mírového indexu 2019: 47/163
Mezinárodní turisté v roce 2018: 1,8 milionu
Large Mac Index 2020: Není dostupný

Panama je poslední zemí ve Střední Americe a spojuje se s Jižní Amerikou přes Kolumbii. S Karibským mořem na jedné straně a Tichým oceánem na druhé straně je Panama známá svými krásnými plážemi. Panama je určitě známá jedním z největších inženýrských projektů 20. století, Panamským průplavem, který pomohl překlenout Atlantický oceán a Tichý oceán rychlejší cestou. Země je také známá surfováním, oblačnými lesy Chiriqui, džunglemi a kávou.

Případ professional Mexiko

V Latinské Americe existuje mnoho bezpečných destinací, ale kam se řadí Mexiko, nejnavštěvovanější země? Směrem ke dnu Globálního mírového indexu se skóre 140/163. Podle Mexika jsou některé státy v Mexiku mnohem mírumilovnější než jiné. Z 32 mexických států skórovaly Hidalgo, Chiapas, Yucatan a Campeche dobře ve srovnání s Guerrero a Colima.

Závěr

Latinská Amerika nabízí nepřeberné množství věcí, které mohou zažít lidé všech vkusů. Chcete-li si zajistit, aby vám cesta byla příjemná, udělejte si domácí úkoly předem a prozkoumejte vše, co můžete, kam chcete jet. Používejte zdravý rozum a vyhněte se (nebo buďte opatrní v) oblastech s aktivními cestovními výstrahami a varováními. Chcete-li začít, vždy zkontrolujte výstrahy a cestovní varování amerického ministerstva zahraničí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.