Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Která průmyslová odvětví dále naruší blockchain?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Která průmyslová odvětví dále naruší blockchain?

Která průmyslová odvětví dále naruší blockchain?

Zatímco tradiční finanční instituce v Usa se obecně zdráhaly ponořit se do čela trhu s kryptoměnami jako první, mnoho společností a průmyslových odvětví mnohem pravděpodobněji prozkoumalo možnosti spojené s blockchainovou technologií.

Podniky již prozkoumaly způsoby, které blockchain může způsobit revoluci ve způsobu, jakým jsou usnadňovány přeshraniční platby, ve způsobu, jakým lze zlepšit identitu a utajení dat, a ve způsobu, jakým mohou inteligentní smlouvy rozšířit funkčnost do hlavního proudu obchodního světa. Blockchain, jako technologie distribuované účetní knihy, umožňuje kryptoměnám fungovat tak, jak fungují. Může dokonce rozšířit svůj dopad mimo oblast kryptoměn, a to i v případě, že digitální měny jako skupina ustoupí od zájmu. Níže prozkoumáme některá průmyslová odvětví, která blockchain může brzy pomoci revoluci.

Bankovnictví a platby

Bankovní a platební společnosti již projevily velký zájem o blockchainovou technologii. S blockchainem by uživatelé po celém světě mohli získat přístup k bankovním příležitostem, které by jinak neměli, říká blokt.com. Zejména jednotlivci v rozvojových zemích a bez snadno dostupných standardních lender mohou k přístupu k těmto službám využít blockchain. Díky partnerství s digitálními měnami by blockchain mohl umožnit okamžité převody peněz mezi zeměmi a bez větších poplatků a zpoždění.

Pojištění

Pojištění jako průmysl je připraveno na integraci blockchainové technologie. Díky jedinečné schopnosti ověřování distribuované účetní knihy mohly pojišťovny nezávisle ověřovat info ve smlouvách, aby usnadnily plynulejší proces v každé fázi hry.

Hlasování

Po celém světě je hlavním problémem zajištění spravedlivého a odpovědného hlasování. Blockchain by mohl pomoci vylepšit tento proces a zvýšit spolehlivost a zabezpečení. Pomocí technologie blockchain mohou hlasovací procesy vylepšit vše od registrace až po počítání hlasů. A co je nejlepší, skutečnost, že distribuované účetní knihy blockchainu jsou veřejně přístupné a neměnné, znamená, že by to zvýšilo transparentnost procesu.

Prognózy

Některé společnosti, jako je Augur, již využily technologii blockchain k rozvoji globálních trhů decentralizované predikce. Kromě těchto typů sázkových systémů však existují další předpovědní aplikace pro blockchainovou technologii. Blockchain by ve skutečnosti mohl pomoci zefektivnit organizaci dat při předpovídání od dopravních modelů po počasí.

Vláda

Pro mnohé to slovo vláda je synonymem byrokratických zpomalení a byrokracie. Kromě toho mnoho aspektů vlády není ani účinných, ani transparentních, což znamená, že jsou také náchylné ke korupci. S blockchainem lze zefektivnit různé aspekty vládních postupů, čímž se sníží byrokratické omezení a zlepší se bezpečnost a transparentnost informací.

Crowdfunding

Crowdfunding se v posledních několika letech prosadil a stal se jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak jednotlivci získávají finanční prostředky na všechny druhy projektů a cílů. U zdroje crowdfundingu je vztah důvěry mezi těmi, kteří se snaží financovat projekt, a ostatními, kteří jsou ochotni přispět dary na podporu těchto cílů. Crowdfundingové stránky se obvykle udržují tím, že si za své služby účtují poplatky a fungují jako prostředník mezi vývojáři projektů a dárci. Blockchain by mohl pomoci snížit potřebu prostředníka a lépe propojit projektové manažery s těmi, kteří jsou ochotni efektivně dát.

Maloobchodní

Jednotliví zákazníci, ať už v kamenném obchodě nebo on the net, důvěřují maloobchodním systémům. S blockchainem by se kupující a prodejci mohli potenciálně spojit přímo, eliminovat prostředníka a udržovat ceny konkurenceschopné. Mohly by být také vyvinuty inteligentní smlouvy, které by tento proces vylepšily a zvýšily také bezpečnost.

Nemovitost

Nemovitosti jako průmysl jsou náchylné k byrokracii a podvodům kvůli nedostatečné transparentnosti. Je také běžné, že ve veřejném záznamu budou chyby. Blockchainy by mohly pomoci zrychlit realitní průmysl a udržet záznam upřímný. Omezením používání papíru a asistencí v procesu sledování a ověřování vlastnictví by blockchain systémy mohly zlepšit nemovitosti mnoha způsoby.

Samozřejmě existuje nespočet dalších průmyslových odvětví, která by mohla mít prospěch z integrace blockchainu. Jak stále více společností otevírá své brány blockchainu a jeho možnostem, je pravděpodobné, že výše uvedený seznam by mohl růst ještě déle.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web