Průvodce » Recenze » Nejlepší směnárna kryptoměn – jak na nákup kryptoměny? [2021]

Nejlepší směnárna kryptoměn – jak na nákup kryptoměny? [2021]

Nejlepší krypto směnárny na nákup kryptoměn

Jaká je nejlepší směnárna kryptoměn? Kryptoměny si lze dnes již koupit poměrně mnoha způsoby, které využívají nějaké třetí strany například směnárna kryptoměn nebo kryptoměnové burzy. Je potřeba opatrnosti zvlášť v oblasti nakupování a obchodování kryptoměn, jelikož to není tolik regulovaná a přísně hlídaná oblast jako například akcioví brokeři

Nákup kryptoměny u směnárny jako Coinbase nebo Simplecoin vás bude stát poplatek ve výši několika procent z částky transakce a výběr kryptoměn bude omezenější než například na krypotměnových burzách. Narozdíl od kryptoměnových burz cenu neurčuje poptávka po kryptoměně ale vypsaný kurz, který příslušná směnárna kryptoměn vypíše. Většinou bude kurz kryptoměny v směnárně kryptoměn tedy vyšší než na burze – v podstatě platíte za jednoduchost transakce a uživatelské prostředí. Pokud vás zajímají spíše kryptoměnové burzy, podívejte se na náš přehled kryptoměnových burz a recenzi na nejoblíbenější a nejpoužívanější krypto burzu Binance.

Nejlepší směnárna kryptoměn?

Směnárna kryptoměn si často účtuje poplatek ve formě tzv. “spreadu“. Tento poplatek se může značně lišit mezi směnárnami kryptoměn a pohybuje se zhruba mezi 1 – 5% z nákupní ceny. Výhodou směnáren kryptoměn oproti krypto burze je rychlý nákup kryptoměny za Kč kartou, v hotovosti a nebo převodem.

Kde rychle koupit kryptoměny kartou (Binance návod)?

Ve videu si ukážeme jak koupit Bitcoin a další kryptoměny kartou rychle na krypto burze Binance. Stejnou cestou můžete koupit i Ethereum nebo jinou kryptoměnu. Musíte si nejdříve udělat na Binance účet a poté koupit kryptoměny svojí kartou. SEPA převody momentálně Binance nenabízí. Pokud se jedná o větší množství kryptoměn nebo je chcete držet delší dobu, nejbezpečnější je použít offline hardware peněženku jako například Trezor. Kryptoměny se staly atraktivní ať už z pohledu dlouhodobé alternativní investice více odolné vůči inflaci v porovnáním s investicí do akcií, zajímavou formou úročení kapitálu v desítkách procent ročně skrze tzv. “Staking” kryptoměn, který probereme zvlášť v dalším videu a nebo zkrátka oblíbené aktivum pro krátkodobou spekulaci díky své volatilitě.

Kde a jak investovat do kryptoměn (Coinbase návod)

V úvodu si řekneme něco o kryptoměnách, proč i dnes může být ještě atraktivní do nich investovat a co jsou kryptoměnové směnárny jako Coinbase nebo krypto burzy například Binance. Ukážeme si kompletní návod jak investovat do kryptoměn na Coinbase a také důvody, kdy může být vhodné uložit své kryptoměny do hardware peněženky jako například Trezor. Vydržte až do konce videa, řekneme si jak ušetřit na poplatcích směnou kryptoměn na krypto burze Coinbase PRO, nastavit pravidelné platby na Coinbase, získat zadarmo kryptoměny pomocí programu Coinbase Earn a posílání SEPA plateb přes Revolut aplikaci. Pokud se jedná o větší množství kryptoměn nebo je chcete držet delší dobu, nejbezpečnější je použít offline hardware peněženku jako například Trezor.

Coinbase směnárna kryptoměn

9,5/10
9.5/10
Coinbase kryptomeny smenarna smenit kryptomenu ethereum bitcoin kurz cena poplatky

Coinbase je nejoblíbenější a nejrozšířenější směnárna kryptoměn. Je to také největší platforma pro výměnu digitálních aktiv na světě. Platforma podporuje více než 32 zemí a má více než 4 miliony aktivních uživatelů. Obchodníci mají povoleno získávat a prodávat bitcoiny také pomocí svého bankovního účtu, kreditní karty, PayPal a dalších platebních metod. Abyste mohli začít obchodovat na Coinbase, budete muset nastavit elektronickou peněženku pro nákup a prodej kryptoměn. Uživatelé navíc musí mít možnost propojit platný bankovní účet, aby mohli nakupovat bitcoiny.

Celkově má Coinbase skvělou pověst a je v komunitě obchodníků vysoce respektovaná směnárna. Většina transakcí prostřednictvím Coinbase má pouze 1% poplatek za transakci navíc k poplatkům, které může vámi vybraný způsob platby nést. Stejně jako u CEX si můžete koupit pouze několik měn: Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Pak byste museli použít Changelly k jejich převodu na jiné kryptoměny.

Další výhodou registrace u Coinbase je skutečnost, že poté můžete používat burzu Coinbase Pro, kterou dluží stejná společnost. Coinbase Pro umožňuje pokročilejší funkce obchodování, jako je obchodování s marží a tržní, limitní a stop příkazy. Coinbase Pro má také nižší poplatky než Coinbase.

Přečtěte si naši úplnou recenzi Coinbase a dozvíte se více. Také jsme provedli důkladný pohled na bezpečnostní opatření Coinbase.

Výhody Coinbase

Nevýhody Coinbase

Simplecoin směnárna kryptoměn

9/10
9/10
Krypto smenarna simplecoin kryptomeny smenarna smenit kryptomenu ethereum bitcoin kurz cena poplatky

Simplecoin je ověřená české směnárna kryptoměn. Uvádíme ji zde v seznamu, jelikož pro někoho může být pohodlnější používat českou firmu a také ji přidá na důvěryhodnosti. Simplecoin je dlouhodobě fungující česká firma již od roku 2013. Poplatky na Simplecoin vyjdou na cca 3% z celkové nákupní ceny. Více si můžete přečíst v naší Simplecoin recenzi.

Výhody Simplecoin

Nevýhody Simplecoin

Changelly směnárna kryptoměn

8,5/10
8.5/10
Kryptomenova smenarna Changelly kryptomeny smenarna smenit kryptomenu ethereum bitcoin kurz cena poplatky

Changelly je další globální ověřená směnárna kryptoměn, která od roku 2015 získala přes 1,5 milionu uživatelů po celém světě.  Nabízí přes 90 altcoinů ke koupi a nebo k směně a díky rychlým transakcím, dobrým směnným kurzům kryptoměn a intuitivnímu prostředí si vysloužila doporučení hned vedle Coinbase. Changelly je v zahraničí často používaná hned po Coinbase. Changelly je ideální na směnu z jedné kryptoměny na druhou, jelikož za tento typ transakce směnárna požaduje značně menší a přijatelnější poplatek než pokud kupujete kryptoměny měnou (fiat). Celou recenzi si můžete přečíst v naší Changelly recenzi. Více o Changelly poplatcích naleznete zde

Výhody Changelly

Nevýhody Changelly

Je Coinbase nejlepší směnárna?

Není jednoduché najít správnou krypto směnárnu, jelikož jich existuje opravdu hodně. Je důležité si ujasnit, zda plánujete do kryptoměn pasivně investovat a nebo chcete kryptoměnami také i časem platit.

Každá směnárna se liší vy výši poplatků, přijímaných platebních metodách a nabídkou kryptoměn, které lze směnit popř. koupit. Pro začátečníky určitě doporučujeme vyzkoušet kryptoměnovou směnárnu Coinbase. Pro ty, co preferují směnárnu pro nákup kryptoměn, která má silné kořeny v ČR bude vhodnou volbou Simplecoin. Pokud byste rádi směnili jednu kryptoměnou na druhou, doporučujeme směnárnu Changelly.  Alternativně lze koupit kryptoměny na krypto burzách.

Nejpoužívanější a nejrespektovanější kryptoměnovou směnárnou je momentálně směnárna Coinbase, kde můžete jednoduše koupit kryptoměny a je vhodná vzhledem ke svému jednoduchému designu i pro začátečnky.

Na kryptoměnových směnárnách můžete koupit kryptoměny jako například Bitcoin nebo Ethereum. Příkladem jsou Coinbase a Changelly nebo česká směnárna Simplecoin.

Poplatky za nákup kryptoměn jsou vyšší než v kryptoměnových burzách a pohybují se mezi 1-5% z nákupní částky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování