Průvodce » Návody » Nejlepší krypto burzy – jaká je nejlepší burza kryptoměn? [2021]

Nejlepší krypto burzy – jaká je nejlepší burza kryptoměn? [2021]

Nejlepší kryptoburza burza kryptoměn jak obchodovat s kryptoměnami

Kryptoměnových burz dnes existuje velké množství po celém světě a některé jsou i podvodné a na jiných se vychylovaly ceny kryptoměn o hodně více než v realitě což spustilo stop loss investorů (např. Kraken). Je tedy nutné zvolit ověřenou krypto burzu, kde můžete bezpečně obchodovat kryptoměny bez potíží. Níže jsme pro vás připravili ty nejlepší kryptoměnové burzy, otestovali je a připravili podrobné recenze na základě našich zkušeností. Každá kryptoměnová burza má své výhody a nevýhody, ovšem na začátek opravdu doporučujeme vyzkoušet krypotměnovou burzu Binance, popř. pokud již používáte kryptoměnovou směnárnu Coinbasekterá je s přehledem jedna z nejoblíběnějších kryptoměnových směnáren, tak můžete zvážit Coinbase PRO.

Nejlepší kryptoměnové burzy

Kryptoměny lze koupit převážně na třech místech a to zejména v kryptoměnových směnárnách, kryptoměnových burzách a krypto peněženkách.

  1. Pokud koupíte kryptoměny v kryptoměnových směnárnách jako například je oblíbená světová krypto směnárna Coinbase a nebo česká kryptoměnová směnárna Simplecoin – zaplatíte několik procent výše transakce jako poplatek. Oproti burzám mají směnárny velice omezený počet kryptoměn k dispozici tj. většinou se jedná o Bitcoin a několik dalších altcoinů jako EthereumDodgecoinPolkadotDogecoinChainlinkBinance CoinXRP a další.
  2.  Kryptoměny lze koupit také v kryptoměnových peněženkách což je nejrychlejší a nejpohodlnější metoda, ovšem dostanete poměrně nevýhodný kurz. Kryptoměnové peněženky si totiž účtují hned dva druhy poplatků a to fixní poplatek a dále variabilní poplatek jako % z celkové ceny.
  3.  V poslední řadě lze krypotměny koupit na kryptoměnových burzách, kde se poplatky pohybují kolem 0.5%, ovšem krypto burzy jako nejpopulárnější BinanceBitfinex nebo Coinbase PRO nabízí velký výběr kryptoměn. Na kryptoměnových burzách probíhá velké množství obchodů, kurz kryptoměn může zažívat velké výkyvy a můžete koupit kryptoměny na páku.

Při obchodování na krypto burzách je potřeba opatrnosti a ze začátku doporučujeme spíše menší obchody a pokud možno ne zapákované. Přestože obchodníci mohou dosáhnout vzhledem k volatilním pohybům kryptoměn velké zisky, funguje to samozřejmě i obráceně a mnoho obchodů může být ztrátových. Platí zde pravidlo, že neinvestujete peníze o které nemůžete přijít a také do kryptoměn, které nejste ochotní držet v případě potřeby delší dobu.

Váš Průvodce

Jaký je rozdíl mezi kryptoměnovou směnárnou a burzou?

V případě kryptoměnové burzy se na krypto burze stejně jako v případě jiných burz setkává nabídka s poptávkou. Pokud tedy má investor zájem o koupi kryptoměny, musí v ten moment také někdo zmíněnou kryptoměnu prodávat (a obráceně). Cena kryptoměny je stanovena aktuální nabídkou a poptávkou. Investor tedy zadá cenu, za kterou chce kryptoměnu koupit a a čeká, zda někdo kryptoměnu za stanovenou cenu bude ochotný prodat. Samozřejmě je možné, že investor za tuto cenu nebude schopný kryptoměnu koupit ale taky je možné, že na druhé straně se najde prodávající. Na tomto principu je stanoven např. tržní kurz kryptoměny Bitcoin

V případě kryptoměnové směnárny investor nemá na výběr a musí kryptoměnu koupit za nabízený kurz směnárnou, nikoliv od žádné třetí strany. Vzhledem k tomu, že směnárna má kurz kompletně pod kontrolou, často si účtuje vyšší poplatek než v případě krypto burz. Připlatíte si tedy navíc za to, že můžete koupit kryptoměnu jednoduše a rychle přímo na platformě krypto směnárny a vyhnete se komplikované registraci na burze. 

Je pro vás vhodnější spíše koupit kryptoměny ve směnárně nebo na burze?

Vzhledem k rozdílným poplatkům je potřeba se tedy rozmyslet, zda je pro vás vhodnější koupit krypotměnu ve směnárně nebo na krypto burze. Pokud nechcete s kryptoměnami aktivně obchodovat, bude pro vás vhodnější směnit peníze na kryptoměny v kryptosměnárně

Kde rychle koupit kryptoměny kartou (Binance návod)?

Ve videu si ukážeme jak koupit Bitcoin a další kryptoměny kartou rychle na krypto burze Binance. Stejnou cestou můžete koupit i Ethereum nebo jinou kryptoměnu. Musíte si nejdříve udělat na Binance účet (https://bit.ly/binance-registrace) a poté koupit kryptoměny svojí kartou. SEPA převody momentálně Binance nenabízí. Pokud se jedná o větší množství kryptoměn nebo je chcete držet delší dobu, nejbezpečnější je použít offline hardware peněženku jako například Trezor (https://bit.ly/trezor-penezenka). Kryptoměny se staly atraktivní ať už z pohledu dlouhodobé alternativní investice více odolné vůči inflaci v porovnáním s investicí do akcií, zajímavou formou úročení kapitálu v desítkách procent ročně skrze tzv. “Staking” kryptoměn, který probereme zvlášť v dalším videu a nebo zkrátka oblíbené aktivum pro krátkodobou spekulaci díky své volatilitě.

Kde a jak investovat do kryptoměn (Coinbase návod)

V úvodu si řekneme něco o kryptoměnách, proč i dnes může být ještě atraktivní do nich investovat a co jsou kryptoměnové směnárny jako Coinbase nebo krypto burzy například Binance. Ukážeme si kompletní návod jak investovat do kryptoměn na Coinbase a také důvody, kdy může být vhodné uložit své kryptoměny do hardware peněženky jako například Trezor. Vydržte až do konce videa, řekneme si jak ušetřit na poplatcích směnou kryptoměn na krypto burze Coinbase PRO, nastavit pravidelné platby na Coinbase, získat zadarmo kryptoměny pomocí programu Coinbase Earn a posílání SEPA plateb přes Revolut aplikaci. Pokud se jedná o větší množství kryptoměn nebo je chcete držet delší dobu, nejbezpečnější je použít offline hardware peněženku jako například Trezor.

Binance krypto burza

9,5/10
9.5/10

Binance je největší kryptoburza na světě a je naší nejlepší volbou pro nákup a prodej altcoinů. Binance má neuvěřitelných 1 400 000 transakcí za sekundu a průměrný denní objem přes 2 miliardy. Changpeng Zhao a Yi V roce 2017 zahájil v Číně burzu kryptoměn Binance, jednu z nejlepších burz současnosti. Jelikož zákony o kryptoměně jsou v Číně přísné, přesídlila do Japonska a nyní má sídlo na Maltě.

Binance sportuje nízký poplatek za transakci i jedny z nejnižších cen v mezi krypto burzami. Klientům účtuje pouze 0,1% z každého obchodu a vklady jsou zdarma, za výběry jsou poplatky. Pokud však používáte digitální měnu Binance, BNB, získáte slevu 50%.

Jedním z hlavních důvodů popularity Binance je široká nabídka kryptoměn a to 100+ kryptoměn k obchodování. Patří mezi ně významné mince jako Ethereum, Litecoin a méně známý Zcoin.

Kryptoměnová burza Binance je nejvhodnější pro ty, kteří chtějí obchodovat nebo investovat do nejlepších krypto altcoinů, protože má nejvyšší objemy obchodování s altcoiny. Binance nabízí 100+ obchodních párů mezi různými bitcoiny a kryptoměnami.

Výhody Binance

Nevýhody Binance

Coinbase PRO krypto burza

9/10
9/10
Coinbase PRO krypto burza kryptomenova burza kryptomeny obchodovani kryptomen recenze poplatky podvod bitcoin ethereum krypto

Coinbase Pro je odlehlá společnost v tom, že poskytuje méně obchodních párů než jiné populární burzy: budete moci obchodovat pouze mezi Bitcoiny (BTC), Etherem (ETH), Litecoinem (LTC) a fiat měnami, jako je USD a EUR. Ale má veškerý potřebný objem a úroveň profesionality, kterou se ostatní burzy snaží napodobit.

Pokud jde o nákup kryptoměny na Coinbase, máte dvě různé platební možnosti. Snadnější a přímější možností je použití kreditní karty. Pokud však hledáte levnější nákup a prodej, můžete svůj bankovní účet propojit s burzou. Vše, co bude potřeba, je Coinbase, který vám na bankovní účet pošle dvě mikrotransakce. Jakmile řeknete Coinbase, za kolik tyto transakce byly, budete propojeni.

Hlavní výhodou Coinbase je to, že je to pravděpodobně nejbezpečnější směnárna kryptoměn, která je v současné době k dispozici. Jelikož je burzou se sídlem v USA, Coinbase nemůže porušovat regionální a národní předpisy stejným způsobem jako burzy na moři. To znamená, že Coinbase se musí ve všech ohledech držet vyšších bezpečnostních standardů ve srovnání s typickými burzami.

Výhody Coinbase Pro

Nevýhody Coinbase Pro

Coinmate krypto burza

8,5/10
8.5/10
Coinmate kryptomenova burza recenze

CoinMate je kryptoměnová burza a směnárna, která byla založena v roce 2014 dvěma českými zakladateli. Pokud chcete koupit Bitcoin, Litecoin nebo jiné kryptoměny popř. je obchodovat, jedná se o jednu z nejserioznějších firem, kde můžete kryptoměny nakoupit. Platforma je vhodná spíše pro náročnější uživatele, kteří projdou KYC procesem a vyznají se v technologicky složitějším prostředí. 

CoinMate přijímá vklad v českých korunách a nabídne vám kombinaci pokročilé obchodní platformy a jednoduché směnárny kryptoměn pro nákup kryptoměn. Více si můžete přečíst v naší CoinMate recenzi.

Výhody Coinmate

Nevýhody Coinmate

Bitfinex krypto burza

8/10
8/10
Bitfinex kryptomenova burza kryptomeny obchodovani kryptomen recenze poplatky podvod bitcoin ethereum

Bitfinex je dnes jednou z nejrozšířenějších burz a poskytuje služby vhodné spíše pro zkušenější obchodníky a institucionální investory. V důsledku toho se burza těší velké likviditě, nabízí rozsáhlé možnosti obchodování a příkazy.

Bitfinex burza v minulosti často vyvolávala diskuze ohledně nedostatku transparentnosti společnosti a některé investory a obchodníky může odradit hackerský útok z roku 2016, i když kryptoměnová burza Bitfinex odškodnila uživatele v plné míře (uhradila všechny ztráty). 

BItfinex krypto burza je solidní volba pro pokročilejší uživatele na koupi a obchodování kryptoměn, ovšem vzhledem k historii hackerských útoků doporučujeme držet na burze jen malé množství kryptoměn popř. hotovosti a umístit kryptoměny na kryptoměnovou peněženku. Dále doporučujeme využívat všechny funkce k zvýšení zabezpečení. Pro začátečníky doporučujeme spíše krypto burzu Binance. 

Výhody Bitfinex

Nevýhody Bitfinex

Prime XBT krypto burza

8/10
8/10
Prime XBT kryptomenova burza kryptomeny obchodovani kryptomen recenze poplatky podvod bitcoin ethereum

Prime XBT je kryptoměnová burza založená v roce 2019, která využívá možností obchodovat Bitcoin a jiné kryptoměny na páku (margin trading). Prime XBT krypto burza se rychle stala jedna z nejlepších burz pro obchodování na páku díky jednoduché registraci (žádný KYC proces), rychlé exekuci, vysoké likviditě, user-friendly prostředí a velkému počtu obchodovaných kryptoměn

Výhody Prime XBT

Nevýhody Prime XBT

Nejlepší broker na obchodování kryptoměn eToro

9,5/10
9.5/10
eToro krypto broker kryptomenova burza kryptomeny obchodovani kryptomen recenze poplatky podvod bitcoin ethereum

Etoro je naší hlavní volbou pro obchodování s nejpopulárnějšími kryptoměnami, jako jsou Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Etoro je jednou z největších kryptoměnových burz na světě s více než 18 miliony uživatelů po celém světě a více než 20 miliony krypto transakcí prováděných na platformě Etoro. Etoro je podporováno více než 140 různými zeměmi a je jednou z nejbezpečnějších platforem obchodování s kryptoměnami. Ačkoli Etoro nenabízí k obchodování tolik různých aktiv jako někteří jejich konkurenti, nabízí 14 nejpopulárnějších kryptoměn

Etoro nabízí webovou obchodní platformu i mobilní aplikaci. Platforma Etoro se opravdu snadno používá, a to i pro začátečníky. Zde jsou některé z funkcí, které se nám na Etoru líbí nejvíce:

Funkce
Demo účet Po otevření účtu získáte virtuální peníze ve výši 100 000 $, s nimiž si můžete vyzkoušet obchodování. Tento demo účet můžete použít k experimentování s obchodními strategiemi nebo k získání představy o samotné platformě.
Komunitní obchodování Když si otevřete účet u Etoro, připojíte se k jedné z největších komunit obchodníků. Na platformě Etoro můžete diskutovat o nápadech, sdílet obchodní rozhodnutí a mluvit o strategii s ostatními obchodníky.
Copy Trading Tato funkce umožňuje replikovat akce ostatních obchodníků v reálném čase. To znamená, že můžete sledovat další úspěšné obchodníky na Etoro a kopírovat jejich obchody, musíte se zbavit svého úspěchu.
Copy Portfolios Jedná se o portfolia nejoblíbenějších digitálních měn pro vás. Tato funkce je skvělá, pokud chcete diverzifikovat pomocí různých kryptoměn. Tato portfolia jsou pravidelně vyvážena a na investice dohlíží investiční tým společnosti Etoro.
Mobilní aplikace Obchodní aplikace Etoro je intuitivní a jednoduchá. Umožňuje vám obchodovat s kryptoměnami kdykoli a kdekoli. Ať už používáte mobilní telefon, notebook nebo tablet, budete mít celou řadu kryptoměn na dosah ruky.

Výhody eToro

Nevýhody eToro

Jak vybrat nejlepší kryptoměnovou burzu

Zde je několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru správné kryptoměnové burzy:

Poplatky Jak budeme diskutovat později, náklady na nákup a prodej bitcoinů se mohou dramaticky lišit od jedné platformy pro výměnu kryptoměn k jiné. I když by to neměla být jediná věc, na kterou se díváte, je důležité vědět, co budete platit za každou platformu, kterou zvažujete.
Výběr typu investice Všechna místa na výše uvedeném seznamu vám jistě umožní nákup bitcoinů. Pokud však chcete investovat do jiných kryptoměn, budete hledat platformu, která má dobrý výběr. Pokud chcete investovat do bitcoinů a akcií na stejném místě, budete potřebovat platformu, která to nabízí.
Vzdělávání Některé z největších burz kryptoměn mají rozsáhlé knihovny článků, videí a výukových programů, které uživatelům pomáhají dozvědět se o bitcoinech a dalších kryptoměnách. To může být velkým rozdílem při hledání nejlepšího místa pro nákup bitcoinů, a to i pro lidi, kteří již rozumí tomu, jak bitcoin funguje.
Bonusy a výhody Kromě toho, že jsou nejlepším místem pro rychlý nákup bitcoinů, nabízejí některé z našich oblíbených platforem štědré bonusy za přihlášení. A mnoho z nich má velmi nízké počáteční požadavky na výdaje. Bonusová nabídka platformy by sice neměla být rozhodujícím faktorem, ale rozhodně to může být tiebreaker.
Uživatelská přívětivost V závislosti na investorovi by to mohlo znamenat různé věci. Například někdo, kdo hledá nákup svých prvních bitcoinů a plánuje pouze příležitostně koupit a prodat digitální měnu, může chtít uživatelské rozhraní co nejjednodušší. Na druhou stranu může aktivní a zkušený obchodník s bitcoiny chtít obchodní platformu s co největším počtem funkcí (nástroje pro mapování, možnosti objednávek atd.).

Nejlepší kryptoměnové burzy dle Coinmarketcap

Coinmarketcap seřadil kryptoměnové burzy v  přehledu kryptoměnových burz podle několika faktorů jako obchodované objemy kryptoměn, návštěvnosti, počtu kryptoměn, podporovaných fiat měn a jiné. Burzu Kraken nedoporučujeme, jelikož se již stalo několik incidentů, kdy na krypotměnové burze Kraken ceny kryptoměn např. spadly o hodně níže než opravdová cena aktiva, což spustilo sérii stop loss u obchodníků a hodně lidí ztratilo peníze. V případě Huiobi Global vklady v normální měně nejsou podporovány a poměrně hodně uživatelů si stěžuje na zákaznickou podporu. Dle hodnocení Coinmarketcap a našich zkušeností můžeme tedy doporučit jako nejlepší kryptoměnové burzy Binance (recenze), Coinbase Pro (recenzea Bitfinex (recenze), stejně tak jako Prime XTB (recenze).

Zabezpečení kryptoměnových burz

Na něco, co je důležité mít na paměti při výběru kryptoměnové burzy, aby se vaše obchody a nákupy uskutečnily, jsou jejich bezpečnostní opatření. Je dobře známo, že v minulosti bylo hacknuto mnoho burz, zejména pak burza Coinbase PRO, kterou lidé od té doby stále pociťují.

Měli byste vědět, že vaše finanční prostředky nebo mince na burze nebo ne skutečně vaše, pokud nevlastníte soukromé klíče k peněžence svých mincí, spoléháte se na někoho jiného, kdo bude správcem vašich finančních prostředků.

Naštěstí existuje několik základních opatření, která můžete při výměně přijmout. Nejdůležitější je nikdy tam neukládat více, než jste ochotni ztratit, pokud máte značný zůstatek, měli byste jej vybrat zpět do své vlastní peněženky a pro větší bezpečnost použijte hardwarovou peněženku k zajištění těchto prostředků.

Krypto hardware peněženka Ledger Nano S recenze

Přečtěte si: Kompletní podrobná recenze na krypto peněženky Ledger Nano S

Výměny by měly být použity pro rychlé nákupy požadované kryptoměny nebo professional obchodování s částkou, se kterou jste spokojeni. Nikdy by se neměly používat jako primární peněženka, to není jejich zamýšlená funkce.

Dalším důležitým krokem je použití všech možností zabezpečení dostupných na webu, ujistěte se, že je dvoufaktorové ověřování (2FA) nastaveno správně a používáte aplikaci jako Authy nebo Google ověřovatel. Nepoužívejte možnost mobilního telefonu, která vám zašle kód, to není bezpečné, protože to byla řada vysoce postavených hacků zahrnujících sim-swapy, které umožňují potenciálnímu hackerovi převzít vaše telefonní číslo a poté získat přístup k Váš účet.

Typy kryptoměnových burz

Chcete-li vybrat nejlepší burzu pro své potřeby, je důležité plně porozumět typům burz.

Centralizovaná kryptoměnová burza

Prvním a nejběžnějším typem kryptoměnové burzy je centralizovaná burza. Populární burzy, které spadají do této kategorie, jsou Coinbase, Binance, Kraken a Gemini. Tyto burzy jsou soukromé společnosti, které nabízejí platformy pro obchodování s kryptoměnou. Tyto burzy vyžadují registraci a identifikaci, známou také jako pravidlo KYC – Know your customer neboli poznej svého klienta.

Výše uvedené burzy mají aktivní obchodování, vysoké objemy a likviditu. To znamená, že centralizované burzy nejsou v souladu s filozofií Bitcoinu. Běží na svých soukromých serverech, což vytváří riziko útoku. Pokud by došlo k ohrožení serverů společnosti, mohl by být na nějakou dobu vypnut celý systém. Horší je, že mohou být uvolněna citlivá data o jeho uživatelích.

Větší a populárnější centralizované kryptoměnové burzy jsou zdaleka nejjednodušší cestou pro nové uživatele a dokonce poskytují určitou úroveň pojištění, pokud by jejich systémy selhaly. I když je to pravda, je-li kryptoměna zakoupena na těchto burzách, je uložena v jejich úschovných peněženkách a ne ve vaší vlastní peněžence, ke které vlastníte klíče. Poskytnuté pojištění je použitelné pouze v případě, že došlo k chybě výměny. Pokud by došlo například k prolomení vašeho počítače a účtu Coinbase, vaše finanční prostředky by byly ztraceny a pravděpodobně byste neměli možnost nárokovat si pojištění. To je důvod, proč je důležité vybrat jakékoli vysoké částky a procvičovat bezpečné skladování.

Decentralizovaná kryptoměnová burza

Decentralizované burzy fungují stejným způsobem jako bitcoiny. Decentralizovaná burza nemá žádný centrální bod kontroly. Místo toho o tom přemýšlejte jako o serveru, kromě toho, že každý počítač na serveru je rozložen po celém světě a každý počítač, který tvoří jednu část tohoto serveru, je řízen jednotlivcem. Pokud se jeden z těchto počítačů vypne, nemá to žádný vliv na síť jako celek, protože existuje spousta dalších počítačů, které budou síť nadále provozovat.

To se zásadně liší od jedné společnosti, která ovládá server na jednom místě. Útok na něco, co je rozloženo a decentralizováno tímto způsobem, je podstatně obtížnější, takže jakékoli takové útoky jsou nereálné a pravděpodobně neúspěšné.

Kvůli této decentralizaci nemohou tyto typy výměn podléhat pravidlům žádného regulačního orgánu, protože systém neřídí žádná konkrétní osoba nebo skupina. Jednotlivci, kteří se účastní, přicházejí a odcházejí, takže neexistuje žádný jednotlivec nebo skupina, které by vládní nebo regulační orgán mohl realisticky sledovat. To znamená, že osoby obchodující na platformě nemusí deklarovat svoji identifikaci a mohou platformu používat jakýmkoli způsobem, který si zvolí, ať už legálním či nikoli.

Kryptoměnové burzy často kladené dotazy

Kryptoměnová burza je burza, kde se obchodují kryptoměny. Většinou za nákup kryptoměn na kryptoměnové burze zaplatíte menší poplatky než v kryptoměnových směnárnách. Mezi jednu z nejpopulárnějších krypto burz patří Binance.

Mezi nejpopulárnější burzy patří jednoznačně Binance ideální pro obchodování jak Bitcoinu tak různých altcoinů, Coinbase PRO nebo Bitfinex.

Některé kryptoměnové burzy nejsou přístupné pro obchodníky z České republiky, jelikož cílí na jiné trhy. Je tedy potřeba vždy zkontrolovat, zda burza umožňuje převod českých korun na Bitcoin.

Většinou kryptoměnová burza umožňuje peněžní vklad hotově, kartou, bankovním převodem nebo přímo digitální měnou. Platba kryptoměnou nebo hotově vám zaručí anonymitu.

Poplatky kryptoměnových burz se můžou lišit, ale měly by se pohybovat většinou kolem 0.5%, jsou z pravidla levnější než kryptoměnové směnárny.

Zabezpečení kryptoměnových burz je jeden z hlavních faktorů, podle kterých krypto burzu vybírat. Bohužel krypto burzy jsou často napadnuty hackery a je proto nutné se ujistit, že v adrese máte https://, lze se na burzu přihlásit pomocí dvoufaktorové autentizace (2FA) nebo zda burza skladuje vaše kryptoměny na uložišti offline, které je bezpečnější nebo v nebezpečných tzv. hot wallets.

Mezi počtem kryptoměn dostupných k obchodování je u ruzných kryptoměnových burz poměrně velký rozdíl. Vždy se tedy ujistěte při výběru krypto burzy, že vaše preferovaná kryptoměna je na dané burze dostupná.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 24 Průměrné hodnocení: 4.8]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování