Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kryptoměnové fúze a akvizice naráží na selhání kryptoměn

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Kryptoměnové fúze a akvizice naráží na selhání kryptoměn

Kryptoměnové fúze a akvizice naráží na selhání kryptoměn

Na první pohled by se mohlo zdát, že trh s kryptoměnami je mrtvý. Ocenění hlavních mincí na burzách se od začátku tohoto roku snížilo o více než 50%. Po nastavení rekordů se počáteční trh s nabídkami mincí (ICO) ochladil a investice klesla na historická minima.

Ale jedné oblasti kryptoměn se daří.

Podle údajů JMP Securities, společnosti zabývající se investičním bankovnictvím a správou aktiv, vzrostla aktivita fúzí a akvizic v kryptoměnách o více než 200 procent. V loňském roce bylo zaznamenáno celkem 47 obchodů zahrnujících blockchain a kryptoměny. V letošním roce tento počet vystřelil až na 115 a společnost JMP odhadovala, že do konce roku proběhne celkem 145 obchodů. Aktivita fúzí a akvizic obvykle probíhá přes hranice a má průměrnou velikost 100 milionů USD.

Proč se kryptoměny rozvíjejí?

Impulzem pro nárůst aktivity je větší povědomí o technologii bitcoinů a blockchainu.

V uplynulém roce, kdy technologie kryptoměny a blockchainu získaly tradiční profil, přijali stávající hráči kryptoměny akvizice jako způsob, jak urychlit své růstové plány. Například největší burza kryptoměn na světě podle objemu obchodování Binance získala Trustwallet, aby rozšířila své produktové nabídky. Stejně tak Coinbase, největší burza v Severní Americe, získala professional svůj tým kryptoměnovou sociální síť Earn.com.

Zavedení hráči a soukromé kapitálové investice do kryptoměn a blockchainu mají různé motivace, které řídí jejich akvizice. Satya Bajpai, vedoucí Blockchain a Digital Belongings Banking ve společnosti JMP Securities, uvedla, že organizace nakupují startupy a společnosti, aby se pokusily o vstup do oboru získáním technologií a produktů. “Toto odvětví je jako běžecký pás – jediný způsob, jak udržet krok na běžeckém pásu, je udržet běh investováním do nových technologií,” řekl. Rychlé tempo běžeckého trenažéru zajistí, že malé společnosti budou připraveny, než zdokonalí své produkty. “Jakmile se společnost stane zajímavou, koupí se – velikost dohody může stále zůstat malá, ale počet dohod se zvýší, protože to je nejschopnější a nejrychlejší způsob růstu v tomto prostředí,” řekl Bajpai.

Zlevněné ocenění

Nárůst aktivity fúzí a akvizic má také zajímavou inverzní korelaci s trhy s kryptoměnami. Několik startupů a kryptoměnových společností v rané fázi se na konci loňského roku spojilo s ICO šílenstvím a rozmachem kryptoměn, aby zahájily tokenové projekty.

Ale dominance a vliv bitcoinů na kryptotrhy odhodily jejich plány mimo provoz. Původní kryptoměna se od začátku letošního roku propadla na minima a táhla s sebou trhy s kryptoměnami. Konečným výsledkem je, že také havarovaly tokeny uvedené na burzách kryptoměn, což investorům a získávajícím společnostem umožnilo vrhnout se do nich a nakupovat je za snížené ceny.

Bajpai z JMP Securities uvedl, že došlo k chybnému ocenění aktiv v krypto fúzích a akvizicích. “I pro velké podniky zůstává hodnota tokenu v korelaci s bitcoiny, což může vytvořit ideální příležitost pro strategické nabyvatele,” řekl.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je vysoce riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie ani pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní ,21 bitcoinu a 1 litecoin.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: