Průvodce » Kryptoměna kurz a graf vývoje ceny

XRP kurz, graf ceny, tržní kapitalizace a kde koupit?

XRP
XRP

$ 0,822896
0.00002600 BTC
Tržní kapitalizace
$ 37 824 093 747
Objem (24h)
$ 5 250 272 499
V oběhu
46 189 574 356 XRP
Celkem
100 000 000 000 XRP

XRP kalkulačka

XRP


 • Grafy

 • Historie

 • Krypto trhy

 • Sociální sítě

 • Zprávy (EN)

 • Diskuze

 • Období
 • Hodina
 • Den
 • Týden
 • Měsíc
 • Rok
 • Celá historie
 • Typ
 • Spojnicový graf
 • Svíčkový graf
* Currency in USD
Historická cena XRP
DatumOpenCloseHighLowObjem
XRP Krypto trhy
#BurzaPárObjemKurzZměnaAktualizováno

Kde koupit XRP?

Pro naprosté začátečníky doporučujeme investovat do kryptoměn na jedné z kryptoměnových směnáren – jedna z nejznámějších je Coinbase, na kterou jsme napsali rozsáhlou recenzi.  

Kde obchodovat XRP?

Pro aktivnější investory a obchodníky můžou být vhodnější kryptoměnové burzy, kde lze obchodovat kryptoměny. Jedna z nejoblíbenějších je Binance, o které píšeme v naší rozsáhlé recenzi.

Co je kryptoměna XRP?

Ripple je jediným podnikovým blockchainovým řešením na světě pro globální platby. Vývojáři společnosti Ripple si uvědomili, že navzdory četným technologickým pokrokům byla infrastruktura pro platby, kterou dnes nadále používáme, ve skutečnosti vybudována již před spuštěním nebo dokonce rozvojem internetu. Od té doby došlo pouze k minimálním aktualizacím. Cílem Ripple je vytvořit novou platební infrastrukturu, která zvyšuje spolehlivost a rychlost a současně snižuje náklady.

Zvlnění webu

Kdo stojí za kryptoměnou Ripple?

Ripple je skutečně globální společnost, s kancelářemi po celém světě. Tyto kanceláře najdete v San Francisku, Londýně, New Yorku, Indii, Sydney, Lucembursku a Singapuru. Vedení společnosti kombinuje zkušenosti v oblasti finančních služeb, dodržování předpisů a technologií, které trvají desítky let.

Tým zahrnuje generálního ředitele Brada Garlinghouse, globálního ředitele strategických účtů Marcuse Treachera, vrchního ředitele pro dodržování předpisů Antoinette O’Gormana, hlavního kryptografa Davida Schwartze, technického ředitele Stefana Thomase, viceprezidenta pro finance Camerona Kinlocha, SVP pro rozvoj podnikání Patricka Griffina a SVP pro globální prodej John Mitchell. Představenstvo má zkušenosti v oblasti politiky, regulace a financí.

Tým

Jaké problémy vylepšuje Ripple se současnou platební infrastrukturou?

Mezi různými problémy spojenými se současnou infrastrukturou pro platby se Ripple zaměřuje na řešení několika hlavních. Federální rezervní systém, Institut mezinárodních financí a Světová obchodní organizace odhadují, že infrastruktura stojí 1,6 bilionu dolarů. Je to také neuvěřitelně pomalé a platby trvá až tři až pět dní. Aby toho nebylo málo, existuje vysoká míra selhání. Ripple přichází v reakci na požadavky na zkušenost, která je bezproblémová, nákladově efektivní a spolehlivá.

Co je RippleNet?

RippleNet je síť za Ripple, která spojuje poskytovatele plateb, banky, korporace a burzy digitálních aktiv. Poskytuje jediný zážitek bez tření, který vám umožní posílat a přijímat peníze globálně. RippleNet poskytuje připojení napříč různými platebními sítěmi s okamžitým vypořádáním na vyžádání. Vždy existuje jistota, protože finanční prostředky můžete sledovat v reálném čase. A navíc, má nízké provozní náklady a nízké náklady na likviditu.

Ripple Net

Jak se Ripple zlepšuje na blockchainu?

Ripple je lepší než ostatní blockchainové systémy, které najdete, protože je postaveno na nejpokročilejším typu blockchainové technologie. To umožňuje škálovatelnost i bezpečnost při interoperabilitě různých sítí. Ripple dokonce poskytuje uživatelům volitelný přístup k nejrychlejším a nejškálovatelnějším digitálním aktivům používaným pro platby na světě, XRP.

Co je XRP?

XRP byl postaven speciálně pro podniky jako volba na vyžádání pro získávání likvidity v přeshraničních platbách. Banky mohou použít XRP získávat likviditu v reálném čase na vyžádání bez nutnosti předem financovat nostro účty. Poskytovatelé plateb ji používají k oslovení dalších trhů, ke zrychlení zúčtování plateb nebo ke snížení nákladů na devizové transakce. Můžete si koupit nebo vyměnit XRP na několika populárních trzích s kryptoměnou.

Ve srovnání s jinými kryptoměnami XRP usazuje se neuvěřitelně rychle, trvá to jen čtyři sekundy. Pro srovnání, vyrovnání trvá ETH přes dvě minuty a BTC přes hodinu. Tradiční systémy jsou ještě horší, trvá to tři až pět dní. XRP je také vysoce škálovatelný a zpracovává 1 500 transakcí každou sekundu. XRP lze dokonce škálovat tak, aby zvládlo stejnou propustnost Visa má. Pro srovnání, ETH má pouze 15 transakcí za sekundu a BTC zpracovává pouze tři až šest.

Rychlost zvlnění

Další výhodou XRP je to, že je distribuován po celém světě díky své open-source technologii. Sada ověřovatelů se neustále rozrůstá a vylepšuje systém. XRP prokázala svoji stabilitu a správu po dobu pěti let, což je více než dost času na to, aby podnikům poskytla důvěru. Od roku 2012 XRP spotřeboval zanedbatelnou energii a bez problému uzavřel každou knihu. Specializovaný tým techniků zajišťuje, že tento trend pokračuje.

K 17. září 2017 měla společnost Ripple 6 462 128 816 XRP s 38 531 538 922 XRP distribuováno. 55 miliard XRP měla být umístěna do úschovy, což se stane do konce roku. To umožňuje investorům matematicky potvrdit maximum XRP který je schopen vstoupit na trh.

Cena zvlnění

Nejlepší Ripple peněženky

Chcete-li uložit své XRP budete potřebovat peněženku, do které se vejde, „oficiální“ peněženka je Gatehub – služba online, ke které se můžete zaregistrovat a vygenerovat adresu. Můžete tam ukládat své prostředky, přijímat je a posílat je dalším uživatelům Ripple s jejich jménem, názvem peněženky, Ripple adresou nebo e-mailovou adresou.

Zvlněná peněženka

Další možností je použít hardwarovou peněženku, Ledger vám nabízí možnost ukládat vaše XRP mnohem bezpečněji, pokud si přejete je držet v „chladírně“. Můžete přečíst celou naši recenzi na hardware peněženky Ledger a Trezor, pokud se chcete dozvědět více o těchto typech zařízení.

účetní kniha

Jak nakupovat Ripple XRP

Nejjednodušší způsob, jak koupit Ripple, je nejprve si nějaké koupit Bitcoin nebo Ethereum a potom je vyměnit za výměnu. V této části vám ukážeme, jak můžete zakoupit Ether pomocí kreditní nebo debetní karty pomocí webu Coinbase a poté jej vyměnit za Ripple XRP v Changelly.

Zaregistrujte se na Coinbase

Poprvé, kdo kupují kryptoměnu, doporučujeme vám k prvnímu nákupu použít Coinbase – jeho snadné použití, plně regulované vládou USA, abyste věděli, že je to jedno z nejbezpečnějších a nejuznávanějších míst, odkud lze kryptoměnu nakupovat. Coinbase nabízí možnost nákupu Bitcoin, Litecoin a Ethereum kreditní nebo debetní kartou nebo zasláním bankovního převodu. Poplatky za karty jsou vyšší, ale měnu obdržíte okamžitě.

Při registraci budete muset provést určité ověření identity, protože musí dodržovat přísné finanční pokyny. Ujistěte se, že používáte náš odkaz k registraci a při prvním nákupu 100 $ vám bude připsáno 10 $ v bitcoinech zdarma.

Web Coinbase

Chcete-li začít, klikněte na tlačítko „Zaregistrovat se“, kde budete přesměrováni na registrační formulář, kde budete muset zadat své jméno, e-mail a zvolit heslo.

Coinbase vám poté pošle e-mailem odkaz k ověření vašeho e-mailového účtu. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni na ověřovací stránku. Poté musíte přidat své telefonní číslo a nahrát fotografii svého průkazu totožnosti – může to být pas, řidičský průkaz atd. Musíte také přidat své platební údaje, abyste mohli podle potřeby přidat svůj bankovní účet nebo debetní či kreditní kartu – po krátké době bude váš účet ověřen a můžete provést první nákup.

Nákup Ethereum nebo Bitcoin

V této příručce budeme nakupovat Ethereum vyměnit za naši cílovou kryptoměnu. Důvodem je to, že má za odeslání mnohem levnější poplatky než bitcoiny a transakce se také odehrává mnohem rychleji. V Coinbase tedy přejděte na kartu „Koupit / Prodat“ nahoře, vyberte „Ethereum”, Vyberte způsob platby a zadejte částku, kterou chcete koupit – můžete zadat částku v amerických dolarech nebo číslo Etheru.

Koupit Etherum

Poté budete požádáni o potvrzení transakce. Pokud budete platit kartou, možná budete muset provést ověření u poskytovatele karty. Po dokončení bude vaše Ethererum přidáno na váš účet.

Kupte si Ripple na Binance

Pokud jste obeznámeni s fungováním burz, doporučujeme ji zakoupit XRP je Binance. Je snadné se zaregistrovat a každý den získáte výběry v hodnotě 2 BTC, aniž byste museli předkládat ověření ID, vše, co musíte udělat, je poslat BTC nebo ETH na váš účet a vyměnit za XRP. Pro více informací si přečtěte naši kompletní recenzi Binance zde.

Peněženky Binance

Používání Changelly

Pokud jste začátečník, pak je Changelly velmi snadný způsob nákupu XRP.

Další fází je použití webu Changelly k výměně Etheru za XRP. Použijte tento odkaz a zadejte, kolik Eth chcete převést, a ukáže vám, kolik z nich XRP na oplátku dostanete, pokud jste šťastní, pokračujte a klikněte na zelené tlačítko „Výměna“.

Na další obrazovce budete vyzváni k registraci účtu, který můžete provést pomocí účtu na sociálních médiích nebo zadáním své e-mailové adresy.

Registrace Changelly

Jakmile budete hotovi, dostanete se na stránku s podrobnostmi transakce – zkontrolujte to a ujistěte se, že částky jsou správné. Až budete šťastní, klikněte na zelené tlačítko „Další“.

Na další obrazovce budete vyzváni k zadání XRP adresa peněženky, kde budete dostávat coiny. Vložte toto do pole a klikněte na zelené tlačítko „Další“.

Adresa peněženky Changelly

Poté se zobrazí obrazovka závěrečného potvrzení. Než budete pokračovat, ujistěte se, že jsou všechny podrobnosti správné.

Changelly Potvrzení

Changelly vám poté poskytne adresu, na kterou pošlete svůj Ether, tak zkopírujte adresu, kterou vám dali, a poté se vraťte zpět na svůj účet coinbase.

Changelly Odeslat

Poslat své Ethereum nebo Bitcoin

V Coinbase klikněte na „Účty“ a vyberte svůj Ethereum Peněženka vlevo a poté klikněte na „Odeslat“.

Zadejte adresu, kterou vám předtím dala Changelly.

Poslat Ethereum

Klikněte na „Pokračovat“ a pak budete muset transakci potvrdit e-mailem nebo telefonem, pokud máte povoleno dvoufaktorové ověřování.

Transakce bude nyní odeslána přes Ethereum síť a bude trvat chvilku, než dorazí – můžete si zkontrolovat svůj účet Changelly, kde vás upozorní na následující kroky:

 1. Čekání na platbu
 2. Výměna
 3. Odesílání do peněženky

Po dokončení se na obrazovce zobrazí potvrzovací zpráva „Transaction Complete“. Nyní můžete zkontrolovat svou Ripple Wallet, kde můžete potvrdit, že nyní vlastníte svoji XRP.

Changelly Transaction Complete

Jak velký je RippleNet?

RippleNet neustále roste po celém světě. V tuto chvíli najdete burzy digitálních aktiv, poskytovatele plateb, banky a další. Všechny tyto subjekty zpracovávají a poskytují platby likvidity prostřednictvím RippleNet, čímž zlepšují své přeshraniční platební služby. Existuje více než 100 zákaznických a 75 komerčních nasazení.

Seznam subjektů využívajících RippleNet zahrnuje řadu finančních institucí, o kterých jste rozhodně slyšeli a s nimiž pravděpodobně spolupracujete pravidelně. Mezi ně patří Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, RBC, Santander, Standard Chartered, Credit Agricole, Westpac, Axis Bank, UBS, SEB, SBI Remit, UniCredit a BMO.

xCurrent pro zpracování plateb

xCurrent umožňuje bankám zpracovávat platby po celém světě pro jejich zákazníky. S tímto řešením banky okamžitě vypořádávají platby přes hranice, včetně end-to-end sledování. Banky si navzájem posílají zprávy, které potvrzují platby v reálném čase před zahájením transakce a potvrzují její doručení.

xRapid pro likviditu

xRapid umožňuje poskytovatelům plateb získávat jejich likviditu na vyžádání. Náklady na likviditu mají tendenci být vysoké, protože platby na trzích, které se stále objevují, obvykle vyžadují účty v místní měně, které jsou předem financovány. Použitím XRPxRapid dodává likviditu na vyžádání, snižuje náklady, ale stále umožňuje rozvíjejícím se trhům využívat výhod plateb v reálném čase.

xVia pro odesílání plateb

xVia je to, co firmy používají k připojení k RippleNet a k odesílání plateb. Jedná se o standardní platební rozhraní s jednoduchým API a není nutná žádná instalace softwaru. S xVia mohou uživatelé bezproblémově posílat platby po celém světě zcela transparentním způsobem. Mohou dokonce připojit bohaté informace, například faktury. xVia umožňuje sledování i potvrzení doručení, a to i v peněženkách a jiných netradičních sítích. Díky globálním platbám na vyžádání v reálném čase uvolňuje xVia kapitál jen na účtech v cizí měně.

Kryptoměna Ripple – závěr

Ripple a RippleNet mohou být velmi užitečným nástrojem pro banky a další finanční instituce i pro podniky všech typů. Banky jej mohou použít k získání nových příjmů, zatímco poskytovatelé plateb budou těžit z rozšíření jejich dosahu. U podnikových subjektů Ripple zjednodušuje platby. Burzám navíc prospěje zvýšení objemu.

Užitečné odkazy pro kryptoměnu Ripple

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře