Průvodce » Kryptoměna kurz a graf vývoje ceny

Ethereum kurz, graf ceny, tržní kapitalizace a kde koupit?

Ethereum
ETH

$ 3 140,72
0.07520341 BTC
Tržní kapitalizace
$ 375 434 510 412
Objem (24h)
$ 11 118 080 426
V oběhu
119 100 884 ETH
Celkem

Ethereum kalkulačka

ETH


 • Grafy

 • Historie

 • Krypto trhy

 • Sociální sítě

 • Zprávy (EN)

 • Diskuze

 • Období
 • Hodina
 • Den
 • Týden
 • Měsíc
 • Rok
 • Celá historie
 • Typ
 • Spojnicový graf
 • Svíčkový graf
* Currency in USD
Historická cena Ethereum
DatumOpenCloseHighLowObjem
Ethereum Krypto trhy
#BurzaPárObjemKurzZměnaAktualizováno

Kde koupit Ethereum?

Pro naprosté začátečníky doporučujeme investovat do kryptoměn na jedné z kryptoměnových směnáren – jedna z nejznámějších je Coinbase, na kterou jsme napsali rozsáhlou recenzi.  

Kde obchodovat Ethereum?

Pro aktivnější investory a obchodníky můžou být vhodnější kryptoměnové burzy, kde lze obchodovat kryptoměny. Jedna z nejoblíbenějších je Binance, o které píšeme v naší rozsáhlé recenzi.

Co je kryptoměna Ethereum?

Bitcoin je dědictví, originální kryptoměna, která zahájila celé odvětví inovací založené na blockchainové technologii a její doprovodné oblasti technické a ekonomické mechaniky.

Předpokládá se především jako úložiště hodnoty a média výměny hodnot mimo jurisdikci vlád nebo třetích stran, BitcoinAplikace se zaměřuje na poskytování individuální ekonomické svobody vytvořením nové finanční technologie.

Aplikace blockchainové technologie, kryptografie, distribuované výpočty a ekonomie v systému, jako je BitcoinJediným vrcholem ledovce byl budoucí průmysl s obrovským potenciálem. Ethereum otevřela dveře potenciálu využití blockchainové technologie professional širokou škálu aplikací.

Co je Ethereum?

Zavěšen jako počítač s distribuovaným světem, Ethereum je veřejná blockchainová platforma s otevřeným zdrojovým kódem a decentralizovaná výpočetní platforma s funkcí turing-complete good deal.

Na konci roku 2013 navrhl tehdy 19letý Vitalik Buterin jako platformu, která by hypoteticky mohla využít blockchain k ukládání a spouštění počítačových programů v mezinárodní síti distribuovaných uzlů, Ethereum se stala nejznámější a nejuznávanější kryptoměnou mimo Bitcoin.

Ethereum průvodce kryptoměna cena vývoj graf

Historie Etherea

Ethereum má dlouhou, kontroverzní a velmi významnou historii, která měla zásadní vliv na formování moderní sféry kryptoměny. White paper navržený společností Vitalik koncem roku 2013 byl začátkem roku Ethereum éra.

Cílem, který byl označen jako počítač s distribuovaným světem pro provádění a ukládání počítačových programů, bylo vytvoření distribuované výpočetní platformy, která plně využila potenciálu, který nabízí technologie blockchain. Jak uvádí Vitalik v úvodu své práce:

“Co Ethereum má v úmyslu poskytnout blockchain s vestavěným plně rozvinutým programovacím jazykem Turing-comprehensive, který lze použít k vytvoření „kontraktů“, které lze použít k kódování libovolných funkcí přechodu stavu, což uživatelům umožňuje vytvářet jakýkoli ze systémů popsaných výše, stejně jako mnoho dalších, které jsme si dosud nepředstavovali, jednoduše napsáním logiky do několika řádků kódu “

Systémy, které v citaci „popisuje výše“, odkazují na běžné aplikace (dapps) postavené na vrcholu Ethereum blockchain dnes, jako jsou digitální aktiva na řetězci (tokeny ERC-20), nepeněžitelná aktiva, decentralizované burzy, systémy identification a reputace na řetězci, hazardní hry typu peer-to-peer, decentralizované autonomní organizace (DAO), a zejména chytré smlouvy.

Inteligentní smlouvy jsou primární funkcí Ethereum a jsou v zásadě samočinně se provádějícími programy, které usnadňují výměnu čehokoli hodnotného v síti, neměnně uloženého v blockchainu. Vykonávají, jsou-li splněny konkrétní podmínky, jsou mimo vliv třetích stran nebo cenzury a nemají žádné prostoje, pokud Ethereum síť funguje.

Obecné ambice projektu uvedené v bílé knize a technické znalosti jeho mladého zakladatele přitahovaly pozornost mnoha lidí v prostoru kryptoměny. Hlavní inovace platformy se stala známou jako „Ethereum Virtual Device ”(EVM) a je turing-kompletní software package, který běží na Ethereum síť umožňující komukoli spouštět jakýkoli system bez ohledu na programovací jazyk v systému Home windows Ethereum blockchain. Výsledkem je potenciál vytvořit obrovské množství decentralizovaných aplikací na jediné platformě.

Počáteční vývoj Ethereum začala počátkem roku 2014 s Vitalikem a malým týmem, včetně Anthony Di Iorio, Charlesa Hoskinsona a Mihai Alisie. Projekt začal prostřednictvím švýcarské společnosti Ethereum Switzerland GmbH a následně prostřednictvím švýcarské neziskovky Ethereum Nadace.

Vitalik Buterin Ethereum historie kryptoměny

V té době byl Joseph Lubin COO ve společnosti Switzerland GmbH a pomáhal založit Ethereum Nadace. Jako zakladatel ConsenSys zůstává prominentní osobností v komunitě kryptoměn.

V červenci 2014 Ethereum prošel crowdsale, kde bylo od července do srpna získáno více než 14 milionů dolarů. V září téhož roku éter ( Ethereum měna) byla distribuována investorům a vývojovému týmu, zatímco zbývající prostředky šly do Ethereum Nadace.

V červenci 2015, první mainnet, experimentální vydání Ethereum byl spuštěn a označen jako „Hranice“Vydání. První velký update na Ethereum platforma byla vydána v březnu 2016 jako „Usedlost„A byl prvním upgradem, který byl považován za stabilní, zaměřený na ceny plynu, bezpečnost a zpracování transakcí. V té době kritici Ethereum byli stále opatrní ohledně své bezpečnosti a security, protože ačkoli je platforma Turing Total kompletní a nabízí značné množství potenciálních vývojových aplikací, přináší s sebou i některé vážné a potenciálně fatální bezpečnostní problémy.

DAO

Navzdory obavám o bezpečnost byla na vlně vzrušení z komunity vytvořena DAO, decentralizovaná autonomní organizace fungující jako investiční fond VC. DAO získal přibližně 150 milionů dolarů prostřednictvím příspěvků od více než 11 000 lidí a byl považován za novou, samostatně prováděnou kombinaci inteligentních smluv navržených tak, aby fungovaly jako decentralizovaný investiční nástroj.

Hanebně byl DAO hacknutý v červnu 2016, kdy neznámí uživatelé dokázali zneužít zranitelnost svého kódu a byli schopni přesunout 50 milionů dolarů do jiného DAO (známého jako Dark DAO). Jakmile jsou ostatní uživatelé veřejní, používají stejnou chybu zabezpečení k odklonění zbývajících prostředků do třetího DAO nazývaného DAO White Hat.

DAO kryptoměna Ethereum průvodce

Výsledný spad byl intenzivní a vysoce polarizující. Objevily se dvě strany, přičemž jedna strana tvrdila, že neměnnost blockchainu a jádra principu „kodexu jako zákona“ nelze porušit, zatímco druhá strana tvrdila, že je těžké forknout protokol, aby vrátil finanční prostředky investorů a eliminoval přístup hackerů k prostředky na originálu Ethereum blockchain.

Vitalik Buterin nakonec v červenci 2016 oznámil, že mineři se dohodli na really hard forku a vidlice je na spadnutí. Menšina minerů se však stále držela a byla pevná ve svém přesvědčení o nerozvětvování protokolu, což podle nás podkopává základní princip platformy. Tím pádem, Ethereum byl rozvětven a nový řetěz se stal známým jako Ethereum a starý, neotevřený řetěz se stal známým jako Ethereum Klasické, efektivně rozdělující Ethereum společenství.

Postupem času upřednostňovala většina podniků, vývojářů, minerů a uživatelů Ethereum (forked) chain a je aktuální pojmenovaný řetězec Ethereum s 2. nejvyšším tržním stropem a obrovskou komunitou za ním. Ethereum Classic (And many others) zůstává také populární kryptoměnou, ale tým za And so on implementuje stejné upgrady jako Ethereum řetězce a také aktivně rozvíjet platformu.

Ethereum vs Ethereum Classic kryptoměna kryptoměny popis

Nejnovější hlavní upgrade na Ethereum přišel v podobě „Metropolis – Byzantium”, Což je první část dvoudílného upgradu Metropolis, který má položit základ pro přechod z Ethereum k upgradu Proof-of-Stake “Casper”, Stejně jako jeho případná implementace shardingu.

Ethereum byl v popředí nedávných problémů se škálováním v širším odvětví kryptoměn. Trápí ho vysoké poplatky za plyn a pomalé časy transakcí, Ethereum čelí vážným obavám ohledně své schopnosti škálovat tak, aby splňovala požadavky tisíců dapps běžících na její platformě a dostatečné kapacity s vysokou propustností pro podporu rozsáhlé sítě decentralizovaných účastníků.

Navrhovaná řešení mají přijít ve výše zmíněném Casperově upgradu a jeho případném přechodu na sharding, což je jedinečná metoda dělení horizontální architektury databázové architektury, která má zmírnit přetížení sítě a pomoci síti škálovat.

Jak Ethereum funguje?

The Ethereum Virtual Machine (EVM) je Turingův kompletní program, který běží na Ethereum síť. Spouští skripty napříč distribuovanou sítí počítačů a umožňuje provádění a ukládání všeho od inteligentních kontraktů po DAO. Funkčně Ethereum umožňuje vývojářům vytvářet decentralizované aplikace. To může zahrnovat hry, distribuované registry, organizace a mnoho dalších.

Layout za Ethereum, založené na white paper, má dodržovat zásady:

 • Jednoduchost – Protokol by měl být co nejúčinnější, a to i za cenu ukládání dat nebo časové neefektivity.
 • Univerzálnost – Interní skriptování Turing-Finish je poskytováno v jazyce, který může vývojář použít k programování jakéhokoli inteligentního kontraktu nebo typu transakce.
 • Modularita – Ethereum protokol by měl být navržen tak, aby byl co nejvíce modulární a oddělitelný.
 • hbitost – Protokol není vytesán do kamene a budou využity jakékoli příležitosti ke zlepšení architektury protokolu nebo EVM ve škálovatelnosti nebo zabezpečení.
 • Nediskriminace / necenzurace – Protokol by se neměl pokoušet aktivně omezovat nebo bránit konkrétním kategoriím použití.

Výhody kryptoměny Ethereum

Výhody Ethereum nejen jako samotná platforma založená na blockchainu, ale také ve srovnání s jinými platformami založenými na blockchainu zahrnuje:

 • Nezměnitelnost – Třetí strana nemůže provádět žádné změny údajů.
 • Důkaz korupce / neoprávněné manipulace – Cenzura je nerealizovatelná s konsensem PoW o rozsáhlé a decentralizované síti, která se shoduje na jejím globálním stavu.
 • Bezpečnostní – Kombinace konsensu PoW, kryptografických technik použitých v modelu transakce a absence centrálního bodu selhání chrání síť před hackováním a manipulací.
 • Žádné prostoje – Aplikace, inteligentní smlouvy, organizace atd., Které běží na internetu Ethereum blockchain jsou vždy spuštěny a nelze je vypnout.

Nevýhody kryptoměny Ethereum

Jako Turingova kompletní platforma Ethereum je náchylný k zranitelnostem, které lze zneužít díky složitosti primárního programovacího jazyka používaného v inteligentních kontraktech, Solidity. Zabezpečení chytrých smluv (smart contracts) se stalo hlavním problémem a hack DAO byl zjevnou událostí, která vedla k hlavním obavám z dlouhodobé životaschopnosti inteligentních kontraktů.

Ethereum také klade velký důraz na Bezpečnostní a Decentralizace přes Škálovatelnost. Zatímco řešení škálovatelnosti jsou v provozu a na obzoru, je to kapacita s nízkou propustností a vysoké náklady na plyn Ethereum v současné době je to nepohodlné pro běžné uživatele, kteří hledají bezplatné používání aplikací, na které jsou také zvyklí, stejně jako professional vývojáře vytvářející aplikace, kde se náklady na plyn v některých případech staly neúměrně vysokými.

Transakční model

Ethereum používá product založený na účtu, podobný modernímu bankovnímu modelu pro uživatele, spíše než design UTXO modelu Bitcoinu. Globální stav Ethereum je rozdělena na tyto účty, které se skládají z 20bajtových adres a kde je každá transakce hodnot nebo informací mezi účty považována za přechod stavu.

An Ethereum účet obsahuje 4 pole. The nonce, etherová rovnováha, kód smlouvy, a úložný prostor. Existují dva typy účtů, externě vlastněné účty a smluvní účty. Účty s externím vlastnictvím jsou uživatelské účty, které jsou řízeny soukromými klíči, neobsahují žádný kód a lze je použít k vytváření a podepisování transakcí. Účet smlouvy je inteligentní smlouva, provozovaná kódem a přijímá zprávy, které umožňují ukládat zprávy a kód, stejně jako kontaktovat další smlouvy a externě vlastněné účty.

Éter je měna Ethereum zatímco platforma Fuel je derivát Etheru používaný k platbám za transakce a výpočty v síti. Ethereum vybral product založený na účtu nad modelem UTXO Bitcoin z mnoha důvodů, kde najdete podrobnější informace zde.

Ethereum a Mining

Ethereum těžba je v mnoha ohledech podobná Bitcoin miningu. Existuje však primární rozdíl, kde Ethereum blockchain nejen ukládá seznam transakcí blockchainu, ale také nejnovější stav sítě.

Ethereum v rámci své regulace stavu blockchain také využívá spíše stromy Patricia než Merkle Trees. Patricia Trees jsou upravená forma Merkle Trees, která umožňuje Ethereum efektivně ukládat a upravovat stav blockchainu v každém bloku.

Některé další pozoruhodné rysy Ethereum blockchain a těžba zahrnují:

 • 12 sekundový čas bloku
 • Algoritmus těžby Ethash (používá DAG)
 • Statická bloková odměna 3 ETH
 • Miners kompenzovali plyn vynaložený v bloku
 • Extra odměna za zahrnutí strýců jako bloků
Ethereum mining kryptoměny

Konsensus

Ethereum v současné době využívá upravený konsenzuální model Nakamoto Consensus Proof-of-Work (PoW). Konsensus PoW v Ethereu je extrémně bezpečný, protože síť se skládá z tisíců decentralizovaných uzlů po celém světě.

Těžba v modelu PoW společnosti Ethereum využívá algoritmus Ethash (DAG), který je navržen tak, aby hashoval rychlou dobu ověřitelnosti. Navíc těžaři ve velkém měřítku získají relativně malou výhodu z větších operací kvůli velkým paměťovým požadavkům algoritmu.

Tento model bude nakonec nahrazen konsensuální implementací Proof-of-Stake s nadcházejícím upgradem Caspera.

Ethereum Proof of Stake Casper kryptoměna

Chytré smlouvy (“Smart contracts”) a Dapps

Chytré smlouvy a schopnost vývojářů stavět decentralizované aplikace na etherea je jeho nejvýznamnější vlastností. Od vytváření dapps, které fungují jako hry, až po týmy, které vydávají své vlastní tokeny ERC-20 na platformě Ethereum, bylo díky využití této funkce EVM umožněno mnoho významných vývojů v širším odvětví kryptoměn.

Solidity je v současné době primárním programovacím jazykem používaným k psaní chytrých smluv a vytváření dapps, avšak Ethereum v současné době experimentuje s novým programovacím jazykem Beta známým jako Vyper, který má být mnohem jednodušším, bezpečnějším a auditovatelným jazykem pro chytré smlouvy, aby ke zmírnění některých nedostatků složitosti kolem Solidity.

Pokud je Ethereum schopen škálovat tak, aby splňovalo běžné požadavky na aplikace a propustnost, možné iterace dapps na platformě jsou nekonečné. Vývojáři budou mít nové cesty ke zpeněžení svých výtvorů, uživatelé nebudou zatěžováni drahými a neefektivními třetími stranami a aplikace (a dokonce i blockchainy) se nakonec stanou vzájemně interoperabilními, což umožní zcela nové paradigma vývoje a inovací aplikací.

Budoucnost Etherea

Ethereum se zdá být trvale umístěno vedle bitcoinu jako centra světa kryptoměn. Díky navrhovaným a implementovaným standardům v síti Ethereum, široké a specializované komunitě vývojářů a různých dalších přispěvatelů a vokálnímu a talentovanému vůdci Vitalik Buterin, který stojí v čele, vypadá budoucnost Ethereum jasně.

Ethereum zůstává na špičce inovací v tomto odvětví, přičemž vývoj, jako je jeho plánovaný přechod na sharding, je považován za jeden z nejnáročnějších úkolů nejen v oblasti blockchainu, ale také v širší technické komunitě. Ethereum také uvádí řadu budoucích technologií, které aktivně nebo potenciálně vyvíjejí, včetně:

 • Ukládání peněženek
 • Pojištění plodin
 • Decentralizovaný zdroj dat
 • Multisig úschova
 • Cloud Computing
 • P2P hazard
 • Predikční trhy (tj. Augur)
 • Decentralizovaná tržiště (tj. 0x)

Nejen, že tým Ethereum vyvíjí průkopnické inovace, ale významně přispívá i větší komunita, která se podílí na síti v podobě vývoje vlastních projektů v mezích sítě Ethereum. Některá zajímavá a průzkumná využití Etherea zahrnují projekty jako Aragon, 0x, Augur, Golem a Loom Network.

Kryptoměna Ethereum – závěr

Ethereum je dnes jednou z nejdůležitějších a nejpopulárnějších platforem v odvětví blockchain / kryptoměna. Vzhledem k tomu, že technologické talenty pokračují v migraci do vesmíru, přijetí se stává běžnějším a jsou implementována řešení škálování, zdá se, že Ethereum zůstane počítačem distribuovaného světa pro decentralizované aplikace zítřka.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 2 Průměrné hodnocení: 1]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře