Průvodce » Kryptoměny » Krypto peněženky » Nejlepší krypto hardware peněženky recenze: Trezor vs. Ledger?

Nejlepší krypto hardware peněženky recenze: Trezor vs. Ledger?

Hardware krypto peněženky Ledger Trezor peněženka kryptoměny

Péče o vaše investice do kryptoměny a jejich udržování v bezpečí nikdy nebyla důležitější než dnes. Naštěstí existuje mnoho zavedených organizací a startupů, které poskytly veřejnosti některé skvělé možnosti úložiště kryptoměny, na které se můžete spolehnout. Dvě kryptoměnové hardware peněženky, které na dnešním trhu vynikají, jsou Trezor a Ledger.

Obsah recenze

Proč používat hardware krypto peněženku?

O hardwarových peněženkách jsme zašli v našem seznamu nejlepších Bitcoin peněženek – v zásadě – výběrem použití hardwarové peněženky přidáváte další vrstvu zabezpečení, která chrání vaše kryptoměny v případě, že bude váš počítač napaden virem nebo malwarem, který by vám mohl pomocí klíčového záznamníku ukrást vaše soukromé klíče. Chrání vás také před podvody, jako jsou falešné weby, které používají „phishing“ k pokusu o získání vašich soukromých klíčů. S hardwarovou peněženkou, i když nevidíte své soukromé klíče, jsou uloženy v zařízení a přístup ke svým krypto peněženkám získáte pomocí kolíku, který jste nastavili a musíte do něj fyzicky vstoupit.

Pokud dojde k poškození nebo ztrátě vaší hardwarové peněženky, je snadné ji obnovit pomocí seznamu „počátečních slov“, která vytvoříte při instalaci zařízení a zapíšete si je na dodané karty. Tato klíčová slova by měla být uložena někde v bezpečí, mimo peněženku a nejlépe na dvou místech jako prostředek nadbytečné redundance. Pokud máte jakýkoli druh investice do kryptoměn, má smysl použít hardwarovou peněženku – jsou to zdaleka nejbezpečnější prostředky, které v současné době máme k ochraně vašich investic.

Dvě nejlepší hardware krypto peněženky

Oba produkty jsou komunitou kryptoměn velmi respektovány pro bezpečnost a klid, které poskytují. Je třeba poznamenat, že ve skutečnosti měny sami neukládají. Místo toho Trezor a Ledger jednoduše sledují informace o mincích na blockchainu, zatímco fyzické zařízení slouží jako ochrana soukromých informací a dat, které se používají k přístupu k digitálním aktivům.

Trezor hardware krypto peněženka

Trezor je v podstatě offline bitcoinová peněženka navržená tak, aby uživatelům pomohla udržet jejich kryptoměnu na dosah ruky a extrémně zabezpečenou. Funguje jako velmi bezpečné chladicí zařízení, což znamená, že je vždy offline. Poskytuje však velkou flexibilitu a konektivitu, když nastane potřeba obchodovat nebo směňovat kryptoměny. Mnoho lidí si všimlo, že je to nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější způsob ukládání bitcoinů.

Trezor

Ledger hardware krypto peněženka

Ledger je hardwarová peněženka kryptoměny, která má tvar USB disku. Je navržen s ohledem na robustní bezpečnostní prvky a je vynikající při ukládání digitálních aktiv a poskytuje bezpečný způsob provádění digitálních plateb. Ledger je kompatibilní s jakýmkoli moderním počítačem.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Ledger Nano pokud potřebujete další podrobnosti o tomto zařízení.

účetní kniha

Vzhled hardware krypto peněženek

Zařízení Trezor jsou vyrobena z plastu. Naproti tomu USB Ledger jsou vyrobeny z nerezové oceli, což zajišťuje maximální odolnost proti poškození. I když jsou oba poměrně odolné vůči poškození, lze s jistotou říci, že tělo z nerezové oceli Ledger poskytuje v tomto ohledu větší bezpečnost. Ledger navíc vypadá mnohem stylověji než Trezor a je také méně neohrabaný.

Obě zařízení jsou dodávána se dvěma tlačítky, která se používají ke správě softwaru krypto peněženky. Každé ze zařízení je dodáváno s miniaturizovanými porty USB a obrazovkami. Je třeba poznamenat, že Trezorova obrazovka je větší než ta, kterou Ledger sportuje. Kromě velikosti obrazovky jsou trezory větší než Ledgers; to však nemusí mít nutně žádný dopad na výkon. Jelikož obě úložná zařízení mají své vzestupy a pády, pokud jde o jejich fyzický vzhled, bude užitečné hlouběji kopat a analyzovat je ještě blíže.

Co je součástí balení hardware krypto peněženek?

Pokud si koupíte jedno z těchto zařízení, mohlo by vás zajímat, co přesně s každým z nich obdržíte.

Součást balení Trezor peněženky

 

Trezor Box

Trezor je dodáván v malé čtvercové krabičce, která má na sobě bezpečnostní pečeť, takže si můžete být jisti, že s výrobkem nebylo manipulováno. Uvnitř najdete zařízení zalité v černé pěně s popruhem pro zavěšení. Zahrnuje také kabel USB pro připojení k vašemu počítači, uživatelskou příručku, 2 karty pro obnovení a řadu samolepek značky Trezor (i když si nejsem jistý, proč byste je chtěli použít k propagaci skutečnosti, že jeden vlastníte! ).

Obsah balení:

 • Trezor
 • Popruh
 • USB kabel
 • Návod k použití
 • x2 obnovovací karty

Součást balení Ledger peněženky

Ledger Box

S Ledger obdržíte téměř totéž, obsahuje kabel USB pro snadné připojení k počítači, klíčenku a šňůrku, pokud potřebujete mít zařízení na své osobě, a také pokyny a kartu pro vaše počáteční slova.

Obsah balení:

 • Ledger krypto peněženka
 • USB kabel
 • Klíčenka
 • Šňůrka na krk
 • Návod k použití
 • Obnovovací karta

Použitelnost hardware krypto peněženek

Trezor je kompatibilní s desktopy a ručními zařízeními. Podporuje MacOS, Windows a Linux a je také kompatibilní se všemi zařízeními Android. Pro některé uživatele se zájmem to může být obrovské plus. Jsou tu také Google Pro Trezor jsou k dispozici rozšíření pro Chrome, která vám pomohou se správou gadgetu a dat v něm umístěných.

Rozhraní peněženky Trezor je čisté a dobře navržené, umožňuje vám zobrazit transakce s kartami pro odesílání a příjem v horní části. Jediná věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že vlevo nahoře uvidíte rozevírací nabídku pro přepínání mezi kryptoměnami – zpočátku jsem si toho nevšiml a omylem poslal Litecoin do a Bitcoin adresa. Pravděpodobně to bylo opraveno, protože mají online nástroj pro přepínání měn mezi peněženkami.

Ledger je kompatibilní s MacOS, Linux, Windows a dokonce i Chrome OS. Vyžaduje však použití Google Chrome nebo chrom, aby správně fungovaly; Pro použití hlavní knihy je také nutné stáhnout rozšíření.

Rozhraní Ledger je opět velmi pěkně navržené a snadno použitelné se všemi informacemi a nástroji, které budete potřebovat, jasně označené.

Co se mi na používání těchto zařízení líbí, je skutečnost, že můžete mít většinu (ne-li všechny) svých kryptoměn na jednom místě a přístupných z jedné obrazovky – je to mnohem lepší, než mít nainstalováno několik kusů softwaru peněženky a odesílat různé a přijímat. Skutečnost, že obě rozhraní pro Trezor a Ledger jsou tak čistá a atraktivní pro použití, je velkým bonusem – použití jednoho z nich bude mít velký vliv na způsob, jakým používáte a komunikujete s vašimi investicemi – vše se cítí vyleštěnější a uživatelsky přátelský.

Podpora kryptoměn hardware krypto peněženek

Podpora kryptoměn je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem při určování, který gadget použít. Mějte na paměti, že vám nic nebrání v použití obou, pokud je to pro vás to pravé.

Podpora kryptoměn Trezor krypto peněženky

Trezor lze použít k uložení nejrůznějších digitálních mincí a neustále se přidává podpora pro další digitální mince. Je však třeba poznamenat, že Trezor neposkytuje plnou podporu pro určité kryptoměny kvůli hardwarovým omezením.

Podpora kryptoměn Ledger krypto peněženky

Ledger má plnou podporu pro bitcoiny a Ethereum a další měny prostřednictvím jeho Google Chrome rozšíření. Zařízení může splňovat standardní požadavky uživatelů kryptoměny. V tuto chvíli Ledger podporuje mnohem více měn než Trezor, zde je aktuální seznam z dubna 2018.

Při porovnávání těchto dvou zařízení je zajímavé si povšimnout, že Trezor je ve skutečnosti vůbec první nástroj pro fyzické ukládání bitcoinů. Aby bylo vše zajímavé, stal se Ledger prvním nástrojem pro fyzické úložiště s plnou podporou pro Ethereum. Obě zařízení neustále procházejí aktualizacemi softwaru a přidávají nové funkce a podporu mincí. Výběr zařízení založeného na podpoře kryptoměn je docela náročný, a proto někteří uživatelé jednoduše využívají obojí.

Nastavení hardware krypto peněženek

Proces nastavení pro obě zařízení je docela podobný. Trezor a Ledger vyžadují, abyste nastavili kód PIN jako další bezpečnostní opatření. Pokud vaše zařízení někdo ukradne, bude mít kvůli zesílení PIN kódu přístup k němu docela obtížný. Pokud někdo provede více než tři nesprávné pokusy, zařízení odstraní všechna na něm uložená data. Plná podpora pro obnovovací semena je také implementována v zařízeních v případě, že k tomu dojde. Jako další bezpečnostní opatření zobrazují zařízení semeno uživatele; nikdy se však nezobrazí na obrazovce počítače. Proto budou podvodníci a zloději marní ve svých pokusech o krádež vašeho drahocenného semene bitcoinové peněženky.

Obrazovka Trezor

Většina operací se ovládá tlačítky umístěnými na zařízeních Ledger a Trezor. Tlačítka lze použít k procházení nabídek nebo k výběru položek. Obě zařízení znemožňují přístup k jakýmkoli datům bez jejich připojení k počítači pomocí konektoru flash disku a zadání správného kódu PIN.

Obrazovka hlavní knihy

Ledger vs Trezor - která je nejlepší hardware peněženka?

Obě zařízení lze použít k odesílání nebo přijímání mincí, prohlížení všech informací a operací a sledování transakcí na obrazovce. Je důležité si uvědomit, že náklady na zařízení Ledger se pohybují kolem 60 $, zatímco náklady na zařízení Trezor se blíží 100 $. Trezor má mírně lepší software peněženky, dokonce umožňuje synchronizovat informace o transakcích s účtem DropBox. Existují možnosti, jak vytvořit nekonečné množství skrytých účtů pomocí hesla chránícího semeno uživatele. Trezor má také snadno přístupný adresář hesel.

Obě zařízení pokrývají mnoho kryptoměn a stále více se přidává. Hlavní kniha v současné době podporuje více měn, takže byste měli zkontrolovat výše uvedený seznam, abyste se ujistili, že je požadovaná mince pokryta.

Pokud došlo ke ztrátě nebo poškození peněženky, lze ji obnovit bez nutnosti připojení zařízení Ledger k počítači. Firmware a software integrované peněženky však nejsou tak pokročilé jako Trezor. Neexistuje také žádná podpora pro zahalené účty, ani není implementována funkce správce hesel.

Je docela těžké určit lepší zařízení. Oba vám určitě dají své peníze. Cena na každém z nich se nijak zvlášť neliší. Rozhodnutí o nákupu nakonec povede k tomu, které zařízení podporuje mince, které vlastníte, nad rámec těchto osobních preferencí nad vzhledem a designem peněženky a uživatelským rozhraním softwaru.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování