Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Koupit Definice poklesů a příklady

Co je Obtain The Dips?

„Koupit poklesy“ je běžná fráze, kterou investoři a obchodníci slyší po poklesu ceny aktiva. Nákup dipů má několik kontextůa různé šance na vypracovánív závislosti na situaci. Někteří obchodníci tvrdí, že „kupují poklesy“, pokud aktivum klesne v dlouhodobém silném trendu. Doufají, že se uptrend po poklesu obnoví. Jiní používají frázi, když není přítomen žádný uptrend, ale věří, že k uptrendu může v budoucnu dojít. Proto nakupují, když cena klesá, aby mohli těžit z možného budoucího růstu ceny.

Porozumění nákupu poklesů

Poté, co cena aktiva poklesne z vyšší úrovně, někteří obchodníci a investoři to považují za výhodnou dobu professional nákup nebo přidání ke stávající pozici. Koncept nákupu poklesů je založen na teorii cenových vln. Když investor po poklesu propadne aktivum, nakupuje za nižší cenu. Tito investoři doufají, že budou mít zisk, pokud se trh odrazí.

Stejně jako všechny obchodní strategie i nákupy poklesů nezaručují zisky. Aktivum může klesnout z mnoha důvodů, včetně změn jeho podkladové hodnoty. Jen proto, že cena je levnější než dříve, nemusí nutně znamenat, že aktivum má dobrou hodnotu.

Akcie, které klesnou z 10 na 8 dolarů, mohou být dobrou nákupní příležitostí a nemusí být. Mohly existovat dobré důvody, proč akcie klesly, například změna výdělků, skličující vyhlídky na růst, změna managementu, špatné ekonomické podmínky, ztráta kontraktu a seznam může pokračovat. Může nadále klesataž na $, pokud je situace dostatečně špatná.

Shrnutí

  • Nákup poklesů znamená nákup aktiva poté, co poklesla cena.
  • Nákup poklesů může být ziskový při dlouhodobých trendech, ale nerentabilní nebo tvrdší při klesajících trendech.
  • Zvažte, jak bude kontrolováno riziko při nákupu poklesů.

Řízení rizika při nákupu dipu

Všechny obchodní strategie a investiční metodiky by měly mít určitou formu kontroly rizika. Při nákupu aktiva po jeho pádu stanoví mnoho obchodníků a investorů cenu za kontrolu jejich rizika. Například pokud akcie klesnou z 10 na 8 USD, může se obchodník rozhodnout snížit své ztráty, pokud akcie dosáhnou 7 USD. Předpokládají, že akcie se zvýší z 8 $, což je důvod, proč nakupují, ale také chtějí omezit své ztráty, pokud se mýlí a aktivum stále klesá.

Nákup poklesů má tendenci lépe fungovat s aktivy, která jsou v trendech. Poklesy, nazývané také pullbacky, jsou běžnou součástí uptrendu. Pokud cena zvyšuje vyšší minima (při zpětném rázu nebo poklesech) a vyšší maxima při následném trendovém pohybu, je uptrend neporušený.

Jakmile cena začne klesat na minimum amount, cena se dostala do sestupného trendu. Cena bude levnější a levnější, protože po každém poklesu následují nižší ceny. Většina obchodníků nechce držet ztracené aktivum a vyhnout se nákupu poklesů během klesajícího trendu. Nákup poklesů v sestupných trendech může být vhodný pro některé dlouhodobé investory, kteří vidí v nízkých cenách hodnotu.

Příklad nákupu dipu

Zvažte finanční krizi 2007-08. Během této doby se akcie mnoha hypotečních a finančních společností propadly. Bear Stearns a New Century Home loan patřily k nejvíce postiženým. Trader, který rutinně praktikoval filozofii „buy the dips“, by popadl co nejvíce těchto akcií za předpokladu, že by se ceny nakonec vrátily na úroveň před poklesem.

To se samozřejmě nikdy nestalo. Obě společnosti zavřely dveře poté, co ztratily významnou hodnotu akcií. Akcie hypotéky nového století klesly tak nízko, že newyorská burza pozastavila obchodování. Investoři, kteří si mysleli, že akcie ve výši 55 USD na akcii jsou výhodné na 45 USD, by se ocitly s prudkými ztrátami jen o několik týdnů později, když klesly pod dolar na akcii.

Na druhou stranu, mezi lety 2009 a 2020 se akcie společnosti Apple (AAPL) zvýšily z přibližně 3 $ na více než 120 $ (očištěno o rozdělení)..Nákup poklesů během tohoto období by investora štědře odměnil.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: