Komunitní investice

Co je komunitní investování

Komunitním investováním se rozumí přímé investice do chudých komunit prostřednictvím komunitních rozvojových lender, družstevních záložen, úvěrových fondů a mikrofinančních institucí. Komunitní investování je úzce spjato se sociálně odpovědným investováním a zaměřuje se na ekonomické zlepšování znevýhodněných komunit nabídkou bankovních služeb a malých půjček na financování podniků, neziskových skupin a iniciativ cenově dostupného bydlení.

ROZDĚLÁVÁNÍ Komunitní investice

Investice do komunity mohou mít skutečný a okamžitý dopad na blahobyt komunity zvýšením ekonomické aktivity. Často poskytuje finanční služby komunitám, které jsou tradičně nedostatečné. Investice mohou mít formu peněžních vkladů v komunálních bankách, nákupu dluhů z neziskových půjček a kapitálových investic do nemovitostí.

Mezi organizacemi přijímajícími investice jsou půjčovací fondy komunitního rozvoje, banky komunitního rozvoje (CDB) a družstevní záložny (CDCU), korporace pro rozvoj komunity (CDC) a investiční společnosti professional malé podniky (SBIC). Tyto instituce často získávají certifikaci jako finanční instituce professional rozvoj komunity (CDFI). Úvěrové fondy CDFI obvykle poskytují financování, které není k dispozici od tradičních bank. Patří mezi ně spotřebitelské půjčky, hypotéky na bydlení, půjčky pro malé podniky a půjčky na financování dostupného bydlení. Investice do CDB mají obvykle formu depozitních certifikátů nebo vlastního kapitálu. Stejně jako úvěrové fondy CDFI se CDCU snaží poskytovat finanční služby obyvatelům s nízkými příjmy. Investice do CDCU mají obvykle formu CD a podřízeného dlouhodobého dluhu. Centra CDC se soustředí na dostupné bydlení, komerční nemovitosti a další aktivity ekonomického rozvoje. SBIC obvykle hledají kapitálové investice, obvykle po dobu 10 enable.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.