Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Komoditní fond

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Futures a komodity  > Komoditní fond

Komoditní fond

Co je komoditní fond?

Komoditní fond je soukromá investiční struktura, která kombinuje příspěvky investorů k obchodování na trzích s futures a komoditami. Komoditní fond nebo fond se používá jako jeden celek k získání pákového efektu v obchodování v naději na maximalizaci potenciálu zisku. Název „komoditní fond“ je právní termín stanovený Národní asociací futures (NFA). Komoditním fondům se také říká „spravované futures fondy“.

Shrnutí

  • Komoditní fond je soukromá investiční struktura, která kombinuje příspěvky investorů k obchodování s futures a opcemi na komodity.
  • Komoditní fond nebo fond se používá jako jeden celek k získání pákového efektu v obchodování v naději na maximalizaci potenciálu zisku.
  • Riziko investování do komoditních fondů je omezeno na výši finančního příspěvku investora do fondu.

Jak funguje komoditní fond

Komoditní fondy jsou fondy, které obsahují fond kapitálu od mnoha investorů, ve kterém jsou vložené peníze kombinovány a investovány týmem pro správu investic do komoditního fondu. Investice do komoditního fondu obvykle využívají pákový efekt, což jsou vypůjčené peníze od makléře, jehož cílem je zvýšit návratnost investice. Komoditní fondy jsou podobné podílovým fondům, což jsou fondy sdružených peněz, které investují do koše cenných papírů, včetně akcií.

Mnoho zajišťovacích fondů – soukromé fondy aktivně spravovaného kapitálu – jsou komoditní fondy. Místo investování do akcií však komoditní fondy investují do koše komoditních futures kontraktů a opcí. Futures kontrakt je dohoda o koupi nebo prodeji komodity nebo cenného papíru za předem nastavenou cenu, množství a čas v budoucnosti. Futures kontrakty mají standardizované částky a information vypořádání a jsou obchodovány na futures burze.

Opční smlouvy jsou podobné futures a dávají držiteli právo koupit nebo prodat podkladové aktivum za předem nastavenou cenu a datum. Možnosti jsou však flexibilnější než futures, protože mají k dispozici více dat vypršení platnosti a velikosti kontraktů lze přizpůsobit. Futures i opční kontrakty se považují za deriváty, protože kontrakty odvozují jejich hodnotu od podkladové komodity nebo cenného papíru. Futures a opční smlouvy komoditního fondu mohou zahrnovat investice do zlata, stříbra, kukuřice, ropy a pšenice.

Provozovatelé komoditních poolu

Za finanční zájmy v komoditním fondu bude odpovědný zmocněnec nebo companion ve firmě nebo fondu. Provozovatel komoditního fondu přijímá finanční prostředky, které lze použít při provozu komoditního fondu, syndikátu, investičního fondu nebo jiného podobného fondu, konkrétně pro obchodování s komoditami. Provozovatel komoditního fondu by často vybízel investory, aby pro komoditní fond získali nové finanční prostředky nebo kapitál.

Regulátory komoditních poolu

Skupiny komodit ve Spojených státech jsou regulovány komisí professional obchodování s futures komoditami (CFTC) a národní asociací futures, nikoli komisí professional cenné papíry (SEC), která reguluje další aktivity na trhu.

Zajišťovací fondy, které jsou komoditními fondy, musí být registrovány u Commodity Futures Investing Commission jako komoditní fondy a Commodity Investing Advisors (CTA). CTA jsou podobné finančním poradcům v tom, že jsou registrovanými poradci, ale místo toho, aby poskytovali akciové poradenství, CTA radí investorům v oblasti komoditních investic.

ETF komoditního fondu

Zjednodušenou metodou, jak mohou drobní investoři získat přístup na trh, jsou fondy obchodované na burze (ETF). Tyto fondy jsou podobné podílovým fondům, ale mají tendenci mít mnohem nižší náklady. Komoditní ETF mohou být typem komoditního fondu, kde investoři shromažďují finanční zdroje, aby získali přístup na komoditní futures trhy. Jedním z důvodů explozivního růstu odvětví ETF je to, že dramaticky rozšířily způsob, jakým mohou investoři získat přístup ke komoditám.

Ne všechny komoditní ETF však investují do komoditních futures. Některé ETF založené na komoditách drží akcie společností produkujících komodity, jako jsou společnosti na těžbu zlata a těžbu ropy. Jiné komoditní ETF nakupují a drží samotnou fyzickou komoditu a ukládají investice do trezoru. Například zlatá nebo stříbrná ETF může držet fyzickou komoditu. Před investováním do komoditního ETF by investoři měli prozkoumat, jaký typ podílu ve fondu je.

Výhody komoditního fondu

Komoditní fondy poskytují investorům řadu výhod namísto investic do jednotlivých komodit držených ve fondu.

Profesionální administration

Komoditní fondy prospívají investorům, protože získávají přístup k obchodům, které by professional jednotlivého investora nebyly možné. Investice do futures a opčních kontraktů mohou být docela složité a odložením na odborníka, který má licenci k obchodování s deriváty, investoři šetří peníze z potenciálních nákladných chyb při investování do komoditních futures.

Vliv

Investoři získávají při obchodování pákový efekt, což znamená, že se připojují k fondu s řadou různých investorů, což zvyšuje jejich kupní sílu. Investoři získávají větší pákový efekt a diverzifikaci, například obchodováním sdruženého účtu ve výši 1 milion USD na rozdíl od individuálního účtu ve výši 10 000 USD, pokud by investor šel sám.

Definované riziko

Riziko investování do komoditních fondů je však omezeno na výši finančního příspěvku investora do komoditního fondu. Futures kontrakty často využívají vypůjčené prostředky od makléře, ale bez ohledu na to, jak velké jsou ztráty fondu způsobené touto pákou, je investor vystaven riziku pouze částky, kterou přispěl. Omezené riziko je částečně způsobeno strukturou komoditních fondů v tom, že jsou obvykle založeny jako komanditní společnosti.

Výsledkem je, že investoři mohou kontrolovat množství peněz, které chtějí alokovat do komoditního fondu, v závislosti na jejich toleranci vůči riziku, věku, finanční situaci a časovém horizontu pro investování. Investoři, kteří nejsou obeznámeni s komoditami, futures a opcemi, by však měli vyhledat pomoc u investičního poradce, který určí, zda je pro ně komoditní fond tou správnou investicí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: